Tim të ri Blueberry Guitar

boronicë

Sapo kam pasur duart e mia mbi tim kitarë boronicë unë nuk mund të le të shkojë. Kjo është një instrument i jashtëzakonshëm. Jo vetëm që është e bukur për të parë, kjo tingëllon e pabesueshme dhe të mbushur me një frymë mistike që e bën me një lojtar më të mirë. Ajo është e mahnitëse për fazën - kjo duket si asnjë kitarë tjetër atje - dhe Read More

Shëtitje (Dhe Pse Celebrities Gay duhet të largohet nga dollap)

I marrë në "telashe" për shëtitje dikë. Unë nuk mund të vërtetë të ndjehen si të shpjegojnë atë. Është shumë më mirë në qoftë se ju në të vërtetë vetëm të shikojnë video :

I marrë në luftime të mëdha në Twitter në lidhje me të. (Nëse ju doni të shihni ato, ato mund të shihen këtu .) lufton Twitter janë lloj i padrejtë, sepse nuk është e mjaftueshme municioni në Read More

Boston

I respektoj shumë vrapues. Unë nuk mund të shkojnë më shumë se të them, 10 metra pa krejtësisht dredha veten, kollitjes dhe sputtering, të kuqe fytyrë dhe djersitje, tronditëse për vetë linjën time imagjinare e finishit.

Ajo duhet të jetë e pabesueshme që në fakt të përfunduar një maratonë. Për të sfiduar trupin tuaj për të shkuar aq larg, si Pheidippides, kandidon për, për atë që mund të ndihen si fryma juaj e fundit, dhe për një sot disa, tmerrësisht ishte. Read More

Aroma e faljes

Aroma

I kthyer në banjë Aroma sot, dhe unë ishte vonë. Ju e dini, kur ju jeni në LA dhe ju jeni vetëm duke u përpjekur për të shkuar në Koreatown, si 10 minuta nga shtëpia ime, por në LA e premte Traffic Koha, të cilat janë si VJET qen drivetime, ajo mund të marrë ju - edhe një shumë më të gjatë .

Incidenti ime javën e kaluar atje, të cilën kam shkruar në lidhje me Read More

Bikram Choudhury Shitshow

Ky blog fillimisht u shfaq në xojane.com

I morën pjesë diku Yoga Shkolla Bikram s në fund të viteve '90. Ajo ishte shumë larg nga shtëpia ime në atë kohë, vetëm nën shenjën Hollywood, dhe unë do të bëj ujë në djersë dhe piqem në makinë, paniku që do të jetë vonë për të 16:30 klasën e tyre - por, në fund të fundit, unë do të mbërrijë vetëm në kohë, për djersën dhe piqem më tej në zjarrin e klasës. Read More

Aroma Smells Like fanatizëm

Aroma Spa & Sport

Kjo është një spa me të vërtetë të bukur Korean në Los Anxhelos. Spas Korean janë të mrekullueshme, dhe ata të mbajë një vend të veçantë në zemrën time. Unë kam qenë duke shkuar për jijilbang që unë isha një vajzë e vogël në Kore. Ju mund të keni një banjë dhe një pastrim dhe një sauna dhe zakonisht një vakt dhe trajtime të tjera spa në qoftë se ju pëlqen, dhe aroma Read More

Lt Dan Choi në gjyq

Kur Lt Dan Choi përfundon me gjyqin e tij, i cili do të mbahet të enjten, më 28 mars, në Washington, DC, ai dhe unë jemi të kryesuar në Jeju Island, vet parajsë të vogël Koresë së Jugut ishull. Dan ka nevojë për disa parajsën tani. Ai është në gjyq për kontestimin dhe pyetje Mos Pyet Mos thuaj, e cila u shfuqizua më vonë, por tani ai ka për të shkuar në gjykatë, dhe Read More