Si për të bërë Dog juaj duket si një Rockstar

Kjo fillimisht u shfaq në xojane.com

Unë jam jashtëzakonisht Starstruck nga qentë e mi, por unë të ndjehen të pazakontë duke kërkuar autografe, kryesisht për shkak se ata nuk mund të mbajnë një stilolaps në kthetrat e tyre. Çdo herë në pak kohë, ata do të paraqesin për fotot, dhe në qoftë se unë jam shumë i shpejtë në lidhje me të, atëherë ata mund të lejojë për një vënë lehtë në pajisje apo edhe një kostum të plotë, por që është zakonisht vetëm pas një shëtitje të gjatë apo vonë në qen mbrëmje, rreth 19:00, si ata të fillojnë për të marrë sytë e përgjumur rreth 06:45.

Në përgjithësi, unë preferoj për të fotografuar atyre naturel au, ndoshta me putrat e tyre për njëri-tjetrin, si kjo Janet Jackson albumin mbuluar nga "duart Hot si rrobat" '90.

Unë nuk jetoj në një klimë shumë të nxehtë, dhe veshje qen do të tolerohet nga të shpëtimit tim të vogël Chihuahua-pomeranez përzierje Gudrun, për një periudhë të shkurtër, vetëm për të maksimizuar interesin Mommy në të, por të vjetër, i ngadalshëm-për-ndryshimit tim -Dhe-progres, En'am Australian Dog përzierje Bronwyn kurrë nuk do të marrë në një triko të thjeshtë qen, edhe nëse ajo është e thurur me dorë në një chunky, mermeri, të lartë fund perimeve fije të ngjyrosura me tezen e saj.

Pra Bronwyn merr justifikohet për që nuk dëshirojnë të marrin pjesë në fidaneve foto. Unë nuk do të bëjë të saj veshin rroba. Ajo është një qen i madh, dhe qentë të mëdha vuajnë persekutimet më keq se ato të vogla. Trupat e tyre elegante qen të gjatë dhe putrat janë perfekte për stil, veshjet klasike qen, por ata nuk mund të binden për të don ata.

Ajo mund të gjeni humor në ato kostume qen që duken si të karakterit costumed këmbë, imazhet që janë hedhur deri dhe të shpërndara si memes dhe e-mail të grupit me kokë e subjektit "Halloween për qentë" gjatë muajit tetor, por ajo do të në vend nuk e vënë ajo më.

Bronwyn kishte një jetë të vështirë, në qendër të qytetit të braktisur dhe të humbur dhe pa shtëpi sepse askush nuk është me të vërtetë i sigurt se sa kohë, para se ajo erdhi tek unë, uritur dhe scarred, çalë deri hapat e mia para direkt në zemrën time. Ajo nuk duhet të veshin ndonjë gjë për të bërë përshtypje mua.

Bronwyn mbijetuar, dhe lulëzon, tani ndoshta më shumë se 13 vjeç, por unë nuk do të dinë me siguri, sepse unë nuk e kujdesit, Unë vetëm e dua atë, kështu që vetëm ngjyra mua impresionuar, gjithmonë.

Gudrun megjithatë, është belle e topit. Unë jam shumë i kujdesshëm për të vishen e saj në gjëra që janë bërë posaçërisht për qentë, si ky kimono spektakolare të punuar me dorë që ishte projektuar për të vetëm pas lëshimit të filmit, "Kujtime të një Geisha." Kjo është e gjitha Velcro, dhe ajo qëndron në vetëm për aq kohë sa foto e merr për të shtënë.

Ka një bandë e pjesë të lëvizshme që mund të merrni kapur në gjëra, dhe edhe pse unë jam në shtëpi gjatë gjithë kohës, nuk ka asnjë mënyrë për sytë e mi mund të jetë në çdo gjë, dhe unë nuk dua qentë e mi të jenë lënduar nga ndonjë gjë, aq më pak të gjithë, modës.

Nëse ju nuk e kanë vullnetin ose do të thotë për të bërë një kimono qen, punë serioze për njerëzit me më shumë aftësi në makinë qepëse se unë, atëherë ju mund të improvizoj një modës të lartë duket si ajo e Beyonce bëri për "Crazy in Love. "Gudrun bën homazhe për Beyonce këtu, në një gjerdan mjaft të lira që unë kurrë nuk e veshin, por një çast transformon këtë familje Chihuahua në një diva fuqishme pop.

Ashtu si kimono, gjerdan është veshur vetëm për një moment, vetëm për foto, kështu që do të më zgjasë për të gjithë kohën. Unë e di se është adorable, por ju nuk doni manar tuaj të hahet diçka si kjo, sepse ju mund të ringjallet komponentët nga poo e tyre për javë, ose edhe më keq, deri në mes të natës në dhomën e urgjencës veterinës, një vendin askush nuk dëshiron të shkojë.

Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

1 Koment.

  1. Qentë tuaj janë kaq të dashur dhe adorable. Sy kimono është e çmuar. Gudrun duhet të jetë në filmin tuaj të ardhshëm. Unë adhuroj macja ime më shumë se jetën, por ajo nuk do të tolerojë modës.

Lini një Përgjigju