Downton

Oh mirësinë time dua Downton Abbey. Ky është im - uh - mirë, për mungesë të një termi më të mirë, bllokim. Çdo lloj i dramës historike që ka corsets dhe kapele dhe shumë e Battenburg dantella. Unë nuk jam aq i etur për romanet e vjetra - Henry James më bën gjithmonë të humbasin vendin tim, unë nuk e di asgjë për Jane Austen, nuk kam lexuar asgjë nga ata që nuk janë në shkollë ose askund - por vendos disa aktorë të mirë në kërkim dhe vendi gjobë Anglisht drama shtëpi dhe unë jam kështu në të. Unë jam në të gjithë atë.

Unë kam kërkuar gjithmonë të jetë në një nga këto prodhime, si çdo e filmave nga Merchant fildish ose ndonjë gjë me Hugh Grant në një Ascot, por nuk ka vend në atje për një aktor si unë.

A nuk merrni më të gabuar, unë jam një aktore e mirë - nominuar për Emmy për të luajtur një MAN edhe. Unë jam me të vërtetë shumë e shumë të mira. Fytyra ime është magji. Unë nuk jam duke u përpjekur për të pat veten në anën e pasme. Shumica aktorët e ngjyrës janë të shkëlqyera - ne duhet të jetë në mënyrë që të konsiderohet për asgjë në të gjitha. Ne duhet të ngrihen mbi pritjet e racës dhe për të bindur të gjithë i përkasim.

Sigurisht gjërat kanë ndryshuar që kur kam filluar punën në argëtim pothuajse (gllënjkë) 30 vjet më parë, por ndonjëherë kur kam ardhur të gjithë diçka që unë të gëzojnë - si downton - kam dhimbje edhe mos harroni se ka disa zona ku unë kurrë nuk do të qëndrojë një shans - pa marrë parasysh se sa i mirë jam, pa marrë parasysh se çfarë ndodh. Garë im më skualifikon nga edhe duke u përpjekur. Unë nuk e marrin automatikisht I takojnë kudo - jo të gjithë i takon kudo - por unë dua ato shfaqje historike aq shumë - dhe unë e di - Unë nuk mund të imagjinohet që një pjesë e saj.

Përveç nëse ata e bëjnë një seri hark në lidhje me tregtinë e opiumit! Oh ju lutem le të ndodhë.

dhe për rekord - në qoftë se ju jeni të shikuar - Jim shkurtër dhe unë jemi të dy aktualisht zemëruar në kont e Grantham. Jim thotë se ai nuk është duke u kthyer në dhomë gjumi - asnjë mënyrë! Unë pajtohem me gjithë zemër!

1 Koment.

  1. Ju do të jetë i madh në një alternativë-historisë Steampunk film scifi, lloj si Sky Captain dhe World of Tomorrow por Viktorias / Edwardian epokë.

    Pra, corsets dhe dantella, por ata janë mëndafshi Lindore lules, e derdhur artit Deco kapele me pupla të zeza, dhe ju jeni një lojtar autonom ndërkombëtarisht me vija si Angelina Jolie e "Release skuadron amfib." Dikush shkëlqyer dhe harku, të përfshirë në disa intrigës, nuk do të duhet të jetë ushtarak.

Lini një Përgjigju