Dita e tmerrshme

Po të kisha qenë kopshtin për veten time, për të trupit tim, në qoftë se kam pasur kohën më të mirë, në qoftë se kam bërë zgjedhje të ndryshme, po të isha i prirur biologjikisht, në qoftë se unë ishin emocionalisht i aftë, nëse unë nuk ishin tradhtuar këtë kohë apo në atë kohë, në qoftë se kam pasur qenë me dikë tjetër, dikush që kujdesej, në qoftë se kam pasur atëherë një partner, në qoftë se unë nuk ishin aq tërheqës për ata që do të përfitojnë nga mua, nëse unë nuk ishin pafundësisht në kërkim për të marrë përparësi të, nëse unë nuk ishin të vendosur kështu në fati im apo jo si impulsiv ose ndoshta më shumë impulsiv - vërtetësi - në qoftë se unë nuk kishin frikë nga të duash dikë aq shumë - unë mund të ketë një fëmijë tani, rreth moshës 5 ose 6, ose ndoshta edhe 10, edhe 20, të vjetër apo të rinj - gjithsesi , unë mund.

Një djalë i vogël apo një vajzë e vogël të mësuarit se si për të lexuar, letra jumbled papritmas i kthyer në fjalë para syve të tyre krejt të re, një i mitur në rritje në mua - qelizë nga qelia, gishtat e vogël e mbylljes në një grusht, një Tween pestering mua për iPhone 5 dhe Një bileta Drejtimi koncert, një i rritur i ri i hutuar dhe të frustruar pasigurt ku të drejtohem. Këto mundësi, këta njerëz që kurrë nuk kanë qenë të mund të ndjekin mua në kohë, por ata nuk lënë hidhërim apo njolla të ftohtë në dhomat e zbrazëta. Ata nuk e përplas dyert në shtëpinë e zemrës sime. Zgjedhjet e mia personale mbajtur ata në gji. Jeta ime është faji im. Të gjithë faji im.

Unë mendoj në lidhje me ngjarjet në këtë ditë të tmerrshme, dhe unë mendoj se të gjitha gjërat që janë marrë nga unë apo që unë kam flak në mënyrë të shkujdesur larg, gota unë zgjodhi për të mos pirë nga, tabaka kurrë ofruar, jeta nxiton kaluar mua si një lumë dhe gurët që unë hodhi gjithë sipërfaqen që u anashkalua dhe ato që u mbyt dhe gurët unë kurrë nuk e kap, të gjitha këto vendime të vogla që përbëjnë një jetë, dhe vetëm në këtë ditë të tmerrshme, e tmerrshme, unë mendoj veten me fat, unë mendoj.

Unë kurrë nuk kam pasur një fëmijë, dhe unë e di asgjë për çfarë të qënit një prind mund të ndihen si. Zemra ime kurrë gati ka shpërthyer në sytë e një tjetër aq i çmuar që ekzistenca e tyre do të ishte e padurueshme po të mos ishte gjithashtu në mënyrë të pashmangshme të përsosur dhe të domosdoshme si ajri dhe drita dhe ujë dhe ushqim dhe Perëndisë dhe jetën dhe më shumë. Më shumë. Unë kurrë nuk kam dashur askënd për pika e ajo është që të dy pafund përmbushjen dhe vazhdimisht tmerrshme. Lumturia ime nuk është në rrezik në rritje të shpejtë dhe pa ndërprerje lezetshëm trupin e njërit unë kam krijuar.

Humbje për mua është i parëndësishëm. Humbje për mua mund të jetë material, shpirtëror, çfarëdo, por unë mund ta përballojë atë. Unë mund të shërohen nga çdo gjë, ndërsa unë kam pak të rrezikoj. Unë jam vetëm mua. Unë jam gjithmonë do të jetë në rregull.

Për të gjithë prindërit të cilët kanë humbur aq rëndë sot, unë nuk mund edhe të kuptoj dhimbjen tuaj. Unë vuaj dhe të përpiqet të theksohet, por kjo është një dhuratë e uritur, një kuti bosh nën të me gjelbërim të përjetshëm i vogël e thatë të një pemë të rreme plastike.

Por për atë që është me vlerë, unë jap ju të gjithë dashurinë time. Unë ju jap heshtjen time për nder të vuajtjet tuaja. Unë lot zemrën time për të vënë në gjoksin tuaj për të le të rrahin së bashku kështu që për një moment ju nuk mund të ndjeni vetëm. Unë marr frymë në pikëllimin tuaj të paimagjinueshme dhe të marrë frymë jashtë paqe kështu që ju mund të më në fund të mbyllë sytë tuaj dhe të pushoni. Unë ju të gjithë unë mund të japin, e kuptuar po jo shumë, sepse unë nuk mund të njihni dashurinë që ju e dini, unë nuk mund të kuptojnë dashurinë që ju ka humbur. Por unë ju jap të gjitha të miat. Merrni atë. Ju lutem.

Gjej postimet e tjera rreth Blog .

18 Komente. Add To Mix ...

 1. Nëse ne jemi të gjithë të lidhur me të vërtetë se si mund të mos jemi të ndikohet nga trishtim anyones. Artist kanë luksin e shprehur ndjenjat tona me zë të lartë, por ajo që për ata që nuk kanë dalje?

 2. Unë dua Margaret..It juaj zemra e një nga shumë gjërat që e bën ju në mënyrë të bukur.
  Ky post solli lotët në sytë e mi, ashtu siç bëjnë shumë nga bloget tuaj.
  <3
  Zonjushëz

 3. Unë kam reposted kjo në faqen time FB - unë jam në të njëjtin vend pa fëmijë. Përfundimi juaj e shkëlqyer e duke i dhënë disa të asaj që "ne" duhet të ushqejë humbjen nga larg është një pairing përsosur e emocion të gjuhës.

 4. Falemnderit. Ne kemi nevojë për njerëz, më shumë njerëz,
  si ju në këtë tokë. Ju janë të vlefshme, shumë
  vlefshme vetëm mënyrë që ju jeni. Ajo është e veçantë për të
  nuk keni fëmijë dhe të jetë aq e mahnitshme dhe i mëshirshëm.
  Ju kanë zgjeruar spctrum e ndjeshmëri për
  mua. E saj të veçantë që të jetë një i zgjuar, i fortë, bukur
  Tattooed, mut-stirrin, super model Autie !!

 5. Ju e dini dashurinë, dhe përveç shumë gjërave tjera, ju jeni dashuria. Letra juaj, në të gjithë është e thellësi të papërpunuara dhe bukuri, është kuptuar. Faleminderit për të shkruar atë. Në një mënyrë të caktuar unë jam me ju. Paqe.

 6. Shkruar Perfectly Margaret. Unë kam një djalë njëzet e tetë vjeçar i cili unë do të vlerësojmë më shumë sot për shkak të asaj që ju keni shkruar. Po, kjo është se si thellësisht fjalët tuaja kanë goditur.

 7. wow margaret. kjo është për të ardhur keq që një tragjedi e tillë ishte e nevojshme për ju për të shkruar kur i pa të shtënat në një shkollë vetëm ditë të tjera dhe ditën para se dhe javë para se. kjo është një turp mbi 15 vjet për të parë njerëz dhe nuk bëj dëshmi të rreme për marketing, reklama, apo promovim që përfshin homofobi, seksizmin, racizmin, ngacmim, pedofilinë, dhunë familjare, trafikimin e qenieve njerëzore, prostitucion i detyruar, vjedhje intelektuale / krijuese e pronës dhe më shumë - kjo dhunë është i neveritshëm dhe një arsye shumë e rëndësishme pse unë jam duke thënë lamtumirë Shtetet e Bashkuara ndoshta përgjithmonë. ndoshta FOREVER. Bota nuk është e përkryer, por një program mësimor homofobike në SHBA e A përfshin xhaxhait tepër shumë cionale të doganave - në kuptimin negativ - për 15 vjet ka qenë pjesë më të shëmtuar, më të paditur, më intolerant dhe stinky e mut unë kam parë ndonjëherë. duke u plagosur për "një projekt fëmijët", ndërsa duke u larguar nga kujdesi spitalor (si një gjendje të vështirë mashkull) kur lënduar gjatë këtij "zbuluar" mbeturina - fjalët e tua janë shumë të bukur dhe i vëmendshëm margaret. Unë kam parë shumë shkolla të shtëna dhe është e të dy tragjik dhe unë kam qenë duke u përpjekur për të le të njerëzit e dinë (për vite) se kjo nuk është karma e mirë as nuk është një veprim pozitiv përpara me një përdorim të balancuar të teknologjisë.

  që ishte i bukur margaret. keq ajo mori këtë tragjedi për ju për të shkruar. Paqja qoftë me ju, pushime të lumtur, dhe lamtumirë.

 8. Fëmijët janë përgjegjësi për secilin. Duke mos qenë një prind nuk do të thotë fëmijët nuk janë në jetën tuaj, ose janë të paprekur nga ajo që ju bëni.

  Vajza ime dhe mbesat admiroj ju si një interpretues dhe një model. Ata nuk e kuptojnë gjithmonë shaka tuaj por ata shohin një grua që duket si nëna e tyre dhe teta dhe kushërinjtë, i cili është i bukur dhe i këndshëm dhe në TV. Kush duket si dikush që mund të bëhen.

  Faleminderit, Znj Cho.

 9. "Bukuroshe" nuk është fjala.
  Si transwoman post-op i cili u përpoq (me partnerin e saj) për 15 vjet dhe prodhuar pak më shumë se një dështim të vetëm unë vetëm mund të imagjinohet se si ajo duhet të jetë për prindërit survivng dhe familjet.
  Ne jemi një shoqëri që ka nevojë për ndihmë dhe të komunikimit. Megjithatë, kjo duket si ne të merrni as.
  Unë mendoj "përzemërt" është një përshkrim i mirë i mesazhit tuaj.
  Dhe i trishtuar.

Lini një Përgjigju