Pagjumësi

Insomnia është duke shkuar për të përzënë mua çmendur, ose ajo mund të jetë arsyeja që unë jam pothuajse atje tashmë. Vizioni im mjegullon, unë nuk mund të mbani mend asgjë, nuk ka asgjë që unë më parë do të bëj që të përcaktojë dhe të mbyllë sytë e mi, por kur unë ta bëjë këtë, gjumë nuk vjen. Kjo është që unë jam vetëm duke mbërthyer ndezur në brendësi të qepallave të mia, duke pritur duke pritur dhe duke pritur.

Kur isha i ri kjo nuk ndodhi kurrë. Unë do të bie në gjumë vetëm duke e pozicionuar kokën time në një mënyrë të caktuar. Ashtu si një qen, unë kam qenë në sekonda. Sleep ishte një ikje nga bota, dhe tani ndihem bllokuar. Është e tmerrshme, por është gjithashtu e mahnitshme, kur unë do të në fund të marrë për të fjetur, nganjëherë 3-4 ditë më vonë. Gjithë struktura e vetëdijes sime topples. Është si një rënie prapa Nestea, edhe pse jo në një, pishinë të ftohtë kafe e çaj i ftohtë, por në banjë të ngrohtë e gjumit. Ëndrrat janë të gjallë dhe të hipnozës dhe ato përfshijnë seks me yjet rock dhe këpucë të vërtetë të bukur dhe këngë dhe shaka që lypin për t'u shkruar.

Unë zgjohem aq rifreskohen dhe të ndriçuara që të kërcej nga shtrati si një superball. Vorbull e jetës në mua është i trazuar fllad dhe unë mund të përballet vetëm për ndonjë gjë. Por tani, me mallkim e ndryshimi i ores pas meje, unë kam varfëruar të gjitha nga vetja ime. Duart e mia dridhen dhe çdo gjë duket e zymtë dhe kërcënuese. Ushqim shije shëmtuar, qoftë që mund të imagjinohet. Të gjitha ftesat duan të jenë të rënë pas marrjes. Nuk ka asgjë që tërheq më poshtë më shumë se burgu jomateriale të ndërgjegjes. Unë e di unë duhet të meditoni, ose kurrë nuk punojnë, ose lexuar në shtrat. Po qumësht të nxehtë, është një ide e mirë dhe se livando erë të mirë, por edhe unë e di shumë mirë që unë jam i paaftë për të llojeve të caktuara të kujdesit të vetë, dhe kjo dëshpërimin memec, tani për tani, mban mua deri në natën, gjithë natën.

Gjej më shumë postime të tjera në lidhje me blogun .

5 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë mund të theksohet me ju, sepse unë kam pasur periudhave të shkurtra me veten.

  Ju jeni të udhëtojnë shumë në mënyrë që nuk do të të ndihmojë.

  Ja se çfarë kam bërë që ndihmon:
  Bleva jastëkë të reja shumë të shtrenjta që janë soooo rehatshme.
  Ndoshta në qoftë se keni pasur diçka të njohur me ju, ju mund të vijnë poshtë një nivel ose dy.

  Leximi në shtrat
  Yoga

  Nëse am jam duke shkuar për të gjithë natën, unë të përpiqet të jetë produktiv - pastruar shtëpinë time, të bëjë punë, lexojnë apo shkruajnë. Unë jam një aksident në mëngjes, por edhe enët janë bërë dhe katet janë shumë, shumë të pastër.

  Gjithashtu, nëse ju jeni në gjendje për të dhënë veten tuaj atë orë shtesë e gjumit, pasi që më në fund të shkojnë në pjesën tjetër që me të vërtetë e ndihmon shumë.

  Feel Better MC

 2. Gurrrl, unë jam aq ndjenjë dhimbje tuaj. Juaj "Unë jam i dënuar në mënyrë të lodhur" bisedë është vend-on. Kjo nuk është shumë për të parë ushqimin, si të shëmtuar ose të ndjejnë nevojën për të bjerë ndërveprimin me të tjerët thjesht sepse ju nuk keni energji të tolerojë dramë e tyre.
  Unë nuk fle shumë, por ajo më dha kohë për të gjetur blogun tuaj dhe të shikojnë tuaj "Beautiful" veçantë në Logo. Ejani të më shihni, partnerin tim, fëmijë tonë dhe kafshët tona. Hej, ju jeni i shfaqur në NC.

 3. Ndonjëherë unë merrni kapur kështu që deri në atë që po ndodh në jetën time që unë nuk mund të fle. Nëse ju shkoni pa gjumë për një kohë të gjatë ajo merr shumë e frikshme. Kam pasur një sulm paniku një mëngjes dhe nuk mund të punojnë, sepse unë kishte tre netë absolutisht asnjë gjumë. Gjithçka ishte shumë i lartë, shumë të ndritshme, edhe çdo gjë, deri në pikën që kam pasur për të marrë vetëm larg nga çdo gjë dhe të varrosur kokën nën mbulon deri në këtë çmenduri ulur. Unë nuk kam ndonjë sugjerim të vërtetë, sepse gjërat që kam provuar nuk kam punuar me të vërtetë. Meditim vetëm më bën edhe më të zgjuar! Unë vetëm shpresoj se në një moment trupi im vetëm insiston se unë fle, dhe Boom! Unë jam jashtë si një dritë. Shpresojmë se kjo nuk do të ndodhë në mes të një ndërprerje.

Lini një Përgjigju