Këshilla seksi

Këshilla ime për gratë e reja rreth seksit - dhe kjo është një gjë interesante. Unë kam pasur një marrëveshje e madhe e seksit në jetën time, por jo shumë njerëz, pyesni mua këshilla seksi. Ndoshta e saj sepse unë ankohem një bandë në lidhje me të dhe askush nuk i pëlqen një rrotë angulluës edhe pse ajo ka marrë yndyrat. Nuk e di. Unë kam atë më pak kohët e fundit, më shumë për shkak se niveli i dëshirës sime ka shkuar shumë më poshtë. Ajo mund të plakjes, apo një çështje shëndetësore, apo një lloj i mbyllur i dritave në dhoma të caktuara që nuk do të marrë shumë më të përdorura në mënyrë që të ruani të energjisë. Unë jam duke u gjelbër për të.

Kjo mund të jetë për shkak se unë kam pasur një shumë të përvojave seksuale unë nuk e duan. Tani që tingëllon si përdhunim dhe kjo nuk është pikërisht, sepse kjo ka ndodhur shumë, dhe unë e di atë që ndihet si. Unë nuk kam ndonjë turp rreth se, ose duke u molested, pasi që unë nuk kishte asnjë rol në të dhe asgjë të bëjë me të. Unë vetëm ka ndodhur të jetë fizikisht më të vogla dhe se nuk është faji im, kështu që unë nuk e lë që gjëra të këqija sorollatem dhe bela me lart. sa ajo ka marrë nga unë, unë nuk kam asnjë ide se - unë refuzoj për të parë atë, kështu që ajo nuk ekziston. Terapia nuk më ka ndihmuar rreth tij, por unë edhe thjesht nuk e kujdesit. Jo i dashur e ka ndihmuar më shumë, sinqerisht. Jo të dashur është si një balsam për të gjitha plagët dhe vuajtjet. Nuk kujdeseni rregullat. Të jesh në gjendje për të thënë, "Unë nuk e kujdesit", është si duke thënë "të dua" për veten tuaj. Është si pushtet i fundit, dhe ju as nuk e kujdesit. Awesome. Ne nuk mund të kontrollojë se çfarë ndodh me ne, por ne mund të kontrollojë se sa shumë kemi kujdes. Kjo është më e mirë. Unë shpresoj që ju të marrin në konsideratë se, çdo gjë që ju jeni duke kaluar, dhe në qoftë se ju jeni një grua e re, ju janë duke kaluar diçka. Unë jam një grua e vjetër dhe unë jam ende duke shkuar nëpërmjet saj. Unë jam i dërguar dashurinë time për ju dhe duke shpresuar unë mund të ndihmojë disa.

Por seksi unë jam duke folur për të pasurit, lloj unë nuk e dua, është seksi unë iniciuar me njerëz unë nuk ishte tërhequr në mënyrë që unë mund të merrni mbaruar më shpejt, ose kështu që unë nuk e kam shpjeguar whytowherefor unë nuk ishte i në të, ose në to, ose kam dashur ato aq shumë, por kimi nuk ishte aty, dhe u ndjeva keq për ta dhe kështu unë do ta lë trupin tim përkohësisht për ta për të bërë atë që ata donin, si "të marrë atë që ju dëshironi, unë do të jetë atje ", dhe pastaj të kthehet në fund për cuddling dhe ngrohtësinë e bukur e fjetur në një shtrat me një person tjetër.

Unë kisha shumë seks për gëzimin e njerëzve të tjerë. Kam vënë veten fundit në linjë shuplakë e dëshirës. Unë vetëm le të ndodhë. Unë e bëri atë, sepse unë mendova se ishte e shëmtuar, dhe në qoftë se unë nuk ka marrë atë shans të drejtë atëherë të jenë të dashur, kjo nuk do të ndodhë përsëri. Kjo është e trishtuar për mua tani, sepse unë isha një vajzë e bukur e re, si ju jeni tani, dhe unë kurrë nuk e vlerësuan se bukuria kur ajo u ka kërkuar drejtë mbrapa në mua. Kjo është ok pse. Unë ende duken të mira.

Unë i falsifikuar orgasms gjithë kohës, deri në pikën ku nuk kam mësuar se si të kenë ato si duhet, dhe ai u bë një punë e pazakontë e madhe dhe unë madje kujtohet kur unë pothuajse kishte një të tillë, dhe unë ishte me të vërtetë e re, por diçka ndaloi mua dhe unë ndjeva frikësuar dhe vetë të ndërgjegjshëm dhe në vend të vërtetë të fokusuar dhe të shkojnë përpara dhe të kesh një të tillë, unë vetëm i falsifikuar një dhe pastaj të mbajtur duke bërë atë. Është e vështirë për të shkuar mbrapa dhe të korrigjuar atë. Unë nuk e mërzit me atë më. Unë kurrë nuk rreme, dhe unë jam i sigurt se ndonjëherë njerëzit do të dëshirojnë që kam bërë, por unë nuk e kujdesit.

Vibrators janë shpikje fantastike, dhe ato duhet të përdoren më. Mbani atë mbyllën në ose akuzuar ose i freskët me bateri. Nuk është e gjitha lloje të ndryshme, lloje të reja, lloje të vjetra. Unë mendoj vibrators janë më të mirë. Disa nuk kanë nevojë për to, por pse jo? kush kujdeset që ka nevojë për atë, përveç atë që ju duhet? Kjo është e rëndësishme se gjithçka. Çfarë ju duhet është e rëndësishme se gjithçka.

Mos harroni gjithmonë se seksi është për ju së pari, dhe pastaj personi tjetër me prokurë, por në të vërtetë ajo paguan off më mirë për personin tjetër në qoftë se ajo është për ju të parë. Seksi është e çuditshme në këtë mënyrë. Më shumë ne jemi në të, më shumë ne të gjithë të fituar atë. Nuk ka asnjë 'unë' në ekip, por nuk është një 'mua'. Unë vetëm dua të vënë parulla në kokën tuaj në mënyrë të lehtë e saj për ta mbajtur atë në mendje kur ju jeni duke bërë stuff.

Seksi mund të jetë amazingly i madh - në qoftë se ju jeni të ndezur, dhe bruto dhe e tmerrshme në qoftë se ju nuk jeni, aq besim çfarë është emocionuese për ju. Kjo është bileta juaj për të hipur, seriozisht.

Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

20 Komente. Add To Mix ...

 1. Post i madh !!!! Seksi është një tabu të tillë në këtë vend, i cili është me të vërtetë një turp. Seksi nuk mund të jetë i sigurt, OSE kënaqshme në qoftë se ju nuk janë të arsimuar - dhe në qoftë se keni frikë. Shumë njerëz nuk do të hapur deri në partnerin e tyre në lidhje me seksin, dhe janë të frikësuar për të përdorur një lodër për të mësuar se si të kënaqësi vetë. Kjo nuk është e turpshme, ajo është NORMAL dhe të shëndetshme !!!

  Thanks Margaret, te dua !!!

 2. Seksi është diçka që unë e kam gjetur të vështirë dificult për të përcaktuar për veten time, por unë e kam thënë "jo" më shumë se "po" dhe për këtë, unë kam një bllok për të punuar përmes me të dashurin tim.

  Por fraza "unë nuk e kujdesit", për mua, është si duke thënë "Unë e urrej ..." Sepse e urrejtjes mund të ekzistojë vetëm në kontrast të duan. Urrejtja është frika e dashurisë. Dhe duke deklaruar "unë nuk e kujdesit", nënkupton që ne kemi menduar për të kujdeseni për të. Për mua, kjo frazë është mohim, por ne kemi marrë të gjithë paterica tona. Pra, çdo gjë që ju merr nëpër ... Gotta Vetëm të jenë të vërteta dhe të hedhë dritë mbi errësirën.

 3. Vetëm kohët e fundit kam mësuar për "I don` t kujdeset ". It `s mrekullueshme dhe punon për të gjitha rastet. Lol

 4. Hej Margaret, unë u diagnostikua me HPV dhe është shkatërruar me të vërtetë besimin tim vetë. Unë e kam bindur veten time unë kurrë nuk do të keni seks përsëri. Para kësaj kam pasur një shumë aktive, argëtim dhe jetën me bollëk seksi, që unë me të vërtetë të humbasë. Unë e kam ndalur takim dhe rrëgjuar të gjitha degët e mia seksuale. Unë nuk ndjehen njerëzore. A e dini se kushdo që kishte për t'u marrë me këtë? A keni ndonjë këshillë?

 5. Unë jam një djalë hetero, por një shumë e kjo ka aplikuar për mua si. Duke pasur marrëdhënie seksuale me dikë që unë nuk ishte tërhequr me të vërtetë për shkak të besimit të ulët. Edhe dredhuar orgasms vetëm kështu personi tjetër është i kënaqur.

  Unë nuk e di nëse përvojat e mia janë atipike për një mashkull.

 6. Unë jam 32 yo, një lezbike një doktor kryer, dhe të gjithë rreth një "grua të rritur". Dhe ende ky post për "vajzat e reja", ka përcaktuar diçka për mua se unë ishte tepër i turpshëm për të provoni ndonjëherë dhe të dalë me fjalë për.

  Margaret Cho ju jeni të tillë një grua i mrekullueshëm i shkëlqyer i ndyrë gojë.

  Dhe A. Nonnymouse, unë di për një fakt që ju nuk jeni vetëm në këtë si një heteroseksual ose një mashkulli homoseksual. Kjo tingëllon e tmerrshme për të kryer këtë ndjenjë Margaret Cho ishte duke folur për llogari të vet, le të vetëm së bashku me atë duke ju bërë të ndjehen "atipike". Pra ju lutem të përpiqet të shmangë të dy :-)

 7. Qenë atje kështu që shumë herë unë nuk mund të llogarisë. Kur isha i ri, kur unë e bëri të njëjtën gjë ku unë do të vetëm në thelb të le dikush të bëjë çdo gjë që ata donin mua dhe unë do të shkoj larg mendërisht (ajo ishte si duke mbajtur hundën tuaj duke bërë një e shtënë e patronit kështu që ju nuk keni për të shijojnë atë, por ju ende merrni pas efekte.

  Unë shkruaj atë deri në ~ në një kuptim të thellë ~ ndjenjë sikur trupi im në të vërtetë i përkiste meshkujve. Kështu që kur unë isha me ta, ajo ishte si "këtu është, është të themi juaj mbi atë që ndodh, të marrë atë që do."

  Pra, i kënaqur ka gra si ju, Margaret, që ishin aty për të marrë vërtetë me mua gjatë viteve të pas disa vitesh të zërit tuaj, unë u bë një grua shumë më të fortë i cili e bëri punën që unë e nevojshme për të bërë mbi veten time dhe me frymëzim tuaj, jam një person i cili zotëron trupin e saj sot, në çdo mënyrë. Të dua! Shih ya në Cleveland, OH më 10/5/12!

 8. Ju faleminderit për shpjegimin e "seks të padëshiruar" !!! Unë kurrë nuk kam qenë në gjendje për të duhet të shpjegojë atë për të gjithë. Gjithashtu kam pasur një shumë të seksit (dhe prekëse, dhe duke u fondled) se unë ishte me të vërtetë nuk në, as nuk kam veçanërisht dua. Unë dikur kishte marrëdhënie seksuale me dikë vetëm kështu ai do të shkojë në shtëpi. Kur unë e kam menduar nëpërmjet saj dhe u përpoq të bëjë disa kuptim nga çfarë dreqin po bëja unë doli me vetëm këtë: unë e nevojshme për të preken. Nga preteens mia derisa e mia 20-ta të hershme unë të mund të shkoj DITET me asnjë kontakt fizik në të gjitha. Për ato pak momente të seksit me të vërtetë e tmerrshme unë ishte duke u prekur, u përqëndrua në dhe dikush donte në të vërtetë mua rreth.
  Një tjetër aspekt i imoralitet tim qesharake ishte se unë duket të jetë një magnet për grabitqarët nga një moshë të re dhe djem që vetëm nuk kanë marrë "jo" për një përgjigje, dhe me adoleshencë tim unë kam ardhur në përfundim se ajo ishte më e lehtë për të vetëm të japë në që nga fillimi. Ajo ishte më e lehtë për të vetëm DO TI dhe të pretendojë se unë kam pasur një zgjedhje në këtë çështje, se sa për të thënë jo, dhe të zbuloni se unë nuk e bëri. Ajo nuk kishte të bënte me djalë, dhe unë nuk jam duke thënë se ata do të kenë të gjithë kemi qenë përdhunuesit, unë vetëm humbur aftësinë për të marrë fjalën "JO" jashtë.
  Por kjo histori ka një fund të lumtur (në këtë pikë anyway) dhe që do të jetë takimi burrin tim në 20 mi mes-së. Një njeri i cili nuk ishte duke u përpjekur për të marrë mua nga pantallona tim në orë pasi u takuam? Një njeri i cili deklaroi: "Unë nuk mendoj se unë jam i gatshëm për këtë ...." Herën e parë gjërat filloi të ngrohet? Unë nuk ishte i gatshëm as, por që kurrë nuk kishte qenë konsideruar para.
  Me këtë njeri kam zbuluar MY të kthehet shtesat, atë që unë e pëlqen, dhe të orgasms. U deshën dhjetë vjet për të marrë në pikë unë jam në tani, e cila është gjithmonë me brirë. Një partner i mirë i cili është i gatshëm dhe të vullnetshëm për të marrë kohë për të përpiqen për të un-do dëmin e bërë nga seksi tepër rastësor, mund të jetë një balsam për të shëruar mendjen dhe trupin dhe për të marrë therje përsëri në pantallona tuaj

 9. kjo vajzë plakjes dëshiron të ju falënderoj për një herë të vënë gishtin tuaj të drejtë në të (dhe për të gjithë që ju ndani këtu) nga thellësia e zemrës sime

 10. Margaret-

  Faleminderit për këtë post. Jo vetëm unë jam një ndjekës i madh i karrierës tuaj, por unë ndyrë dua hapjen tuaj dhe ndershmërinë, veçanërisht në lidhje me çështjet të merren me nga gratë. Gratë duhet ikona dhe modele që janë të vërtetë dhe të cilët nuk janë të frikësuar e duke përdorur zërin e tyre dhe duke ndarë përvojat e tyre. Ju në thelb të rock dhe kështu e bën trupin tuaj tattooed bukur ;)

  Unë vetë jam përpjekur që të jetë më i patrembur dhe të hapur, dhe jo shumë kohë më parë kam përjetuar një zgjim seksual. Që atëherë, ajo u hap më lart në mënyra dhe në drejtime unë kurrë nuk kam menduar unë do të shkoj. Kjo më ka dhënë besim qesharake në karrierën time aktrimit, dhe unë e kam filluar vetëm vetëm për të identifikuar oreksin që kam për jetë, dashuri, dhe seksi.

  Gratë duhet të jenë në gjendje për të folur për këtë jo vetëm me njëri-tjetrin, por për meshkujt gjithashtu. Ne jemi si një burim të pashfrytëzuar të fuqisë punëtore dhe në dhomën e gjumit! Mbani në duke qenë ju dhe doin atë që bëni ju.

  Dashuria,
  Cristina

 11. Oh my! Faleminderit për delving në këtë temë. Ju jeni shumë më të funnier se Dr Ruth lol!

  Hug Big nga Utah!
  Walmartah i Utah Cyber ​​Sluts.org gjithmonë ngritjen e fondeve për organizatat bamirëse në nevojë për dekadën e fundit!

 12. Unë e kam gjetur ju qesharak për mjaft kohë, dhe shumë tërheqës për po aq kohë. Tani që unë kam lexuar disa nga shkrimet tuaja të mrekullueshme, unë të gjeni ju edhe më tërheqës. Nuk kisha asnjë ide se keni qenë kjo cool! Në qoftë se vetëm unë kam miq si ju!

 13. Kjo mund të jetë këshilla më e mirë seksi që kam lexuar ndonjëherë.

  "Ne nuk mund të kontrollojë se çfarë ndodh me ne, por ne mund të kontrollojë se sa shumë kemi kujdes." PO.

  "Mbani mend gjithmonë se seksi është për ju së pari, dhe pastaj personi tjetër me prokurë, por në të vërtetë ajo paguan off më mirë për personin tjetër në qoftë se ajo është për ju të parë." Unë kurrë nuk e kishte menduar në të vërtetë prej tij me këto fjalë përpara, por ajo e bën aq shumë kuptim. Unë dua të shkoj të ketë marrëdhënie seksuale për mua së pari RIGHT NOW.

 14. Hej Margaret,
  Unë vetëm të kërkuar për të thënë faleminderit për këtë shkrim. Faleminderit për të qenë i sinqertë, funny, dhe frymëzues.

  Dashuria nga Michigan

 15. Unë kam qenë abuzuar seksualisht si fëmijë. Faleminderit për këtë. Really. Ju janë të shkëlqyer dhe e vënë atë në një dritë të re për mua.

  Aq shumë dashuri,

  Nga Kanada

 16. Hi! Unë nuk e kanë komentuar në një nga postimet tuaja në moshat !! Unë dua atë që ju ka shkruar, për atë e ndershmëri pa kompromis. Ai gjithashtu bën të trishtuar, sepse seksi është aq shpesh brutale, i padëshiruar, dhe bruto dhe të shëmtuar, si ju tha. Unë në thelb i dha dorë nga seksi, sepse unë mendova se ishte e shëmtuar për gratë. Unë madje konsiderohet (shumë shkurtimisht) duke pasur seks me burrat në vend të kësaj, ndoshta ata do të donte të më të mirë. Unë jam i kënaqur unë nuk e ndjekin përmes me këtë. Më pëlqen gratë kur është fjala për seksin. Në dy javët e fundit unë kam jenë të përfshirë në diçka të quajtur Një Shijoni. Unë nuk e di nëse ju keni dëgjuar për të. Ajo është rreth orgasmic Meditim. Ajo trajnon burrat dhe gratë për të sjellë gratë në orgazmë si një meditim të strukturuar. Kjo është kryesisht një formë e Tantra. Unë nuk e kanë bërë këtë ende, por do të keni mundësi mjaft shpejt. Unë shpresoj se kjo nuk është një kult. Unë kam pasur përvojë me kulte në të kaluarën, dhe unë e di se si të merren me ta. Por duket legit për mua deri tani. Unë nuk jam duke sugjeruar që ju të provoni këtë, por unë e di, se për mua, unë nevojë për diçka që do të detyrojë mua për t'u përballur me 'çështjet' e mia për të pasur marrëdhënie seksuale me gratë, kështu që unë mund të ketë atë që ajo dhe unë të dy duan. Më pëlqen se kjo praktikë është e fokusuar në gratë, u themelua nga një grua, dhe ndryshe nga të gjitha seksin tjetër, burrat janë atje për të shërbyer gruan. Unë mund të le ju e dini se si shkon, në qoftë se ju pëlqen. Gjithsesi, unë jam i lumtur që jam kthyer komentuar në blogun tuaj. Ajo është freskuese, pas dëgjimit se si seksi i madh mund të jetë, një vlerësim i sinqertë nga dikush unë e respektoj. Faleminderit, Margaret !!

 17. Ju jeni i tmerrshëm Znj Cho. Ju jeni aq i hapur dhe i sinqertë dhe vlerësojmë ju dhe respektojnë ty. Është gjithmonë frymëzuese për të dëgjuar atë që thoni, sepse ju gjithmonë flasin mendjen tuaj dhe mos u shqetësoni se çfarë thonë njerëzit.

Lini një Përgjigju