Kids

Unë nuk kam fëmijë, dhe unë nuk jam i sigurt nëse kam kërkuar ato, ose nuk donte ta. Është e pazakontë që të mos jetë në gjendje të vendosë. Kids janë të mëdha, dhe shumë nga miqtë e mi tani janë rritur pothuajse deri fëmijët, ashtu si në fund të adoleshencës dhe të njëzetat e hershme, dhe unë shoh këto qenie i gjatë që unë dikur mbajtur në krahët e mi dhe unë jam i alarmuar, i kënaqur dhe unë dua të qaj, vetëm për kalimin e kohës dhe se si ajo na rritet si bimë. Unë mendoj se si të gjitha këto vite ata kanë rritur, unë duhet të ketë rritur poshtë. Kjo është e tmerrshme për të realizuar.

Fëmijët Korean merrni një shumë bujë bërë mbi ta, I guess sepse jeta ishte e vështirë në vendin e vjetër, dhe kjo ishte një punë e madhe në qoftë se ju shpëtoi. Ka një parti e madhe hedhur, kur ju jeni 100 ditesh, e ndjekur nga një tjetër, kur ju bëni atë për 1 vit të tërë. Prindërit e mi mori një shumë të fotografive të mua në këto parti, edhe pse unë nuk e mbani mend një gjë ashtu siç kam qenë me të vërtetë i dehur në të dyja. Nga fotot që unë shoh tortë pse - këto ëmbëlsira të mëdha oriz me ngjyra, secila pastel shirit një shtresë steamed miell njëpasnjëshëm dhe steamed oriz, nuk e ëmbël si tortë ditëlindje, por një trajtojnë shijshme të gjithë të njëjtë. Ajo duket si një chewy krem ​​neopolitan akull, ose nje flamur homoseksual krenari bërë nga carbs. Kjo është më e mirë dhe unë dua atë, por unë mendoj se duan tortë nuk është arsye e mjaftueshme që të ketë një fëmijë.

Nëna ime çmendet gjatë foshnjat. Disa njerëz vetëm të bëjë. Ata e duan 'em! Unë kurrë nuk kanë. Bebet tremb mua më shumë se çdo gjë. Ata janë të vogël dhe të brishtë dhe të ndikueshëm dhe dikush tjetër është! sa më shumë që unë urrej huazimit gjëra - kjo është sa unë e urrej mbajnë foshnjat e njerëzve të tjerë! Është shumë përgjegjësi. Sigurisht ata janë të bukur dhe të ngrohtë dhe adorable dhe kjo është aq qesharake, kur ata të vendosin se si ju dhe të mbajë ju prapa, por unë jam i frikësuar për të bërë diçka të gabuar që do të ndryshojnë ato përgjithmonë. Jepu atyre një vështrim të pazakontë dhe që mund të jetë duke folur me terapist tyre në lidhje me ju pesëdhjetë vjet më vonë. Nëna ime nuk ka asnjë të kësaj frike. Ajo i pëlqen fëmijët në atë shkallë që ajo do të bisedojë me moms të tjera në lidhje me fëmijët e tyre - ajo është bërë gjithmonë këtë - madje edhe moms të bardhë! Kjo ishte aq e turpshme, kur isha në rritje deri. Unë kam qenë si "mami! Shut up! Ata janë të bardhë! "

Kur është fjala për fëmijët, nëna ime nuk beson në kufi. Ajo i do të gjithë fëmijët, dhe kjo është një shembull i mirë i nëne botën. Unë kam nevojë për të bërë këtë, por kam nevojë për të marrë mbi frikën time të fëmijëve në vendin e parë.

Ajo nuk mund të jetë një frikë për veten fëmijët, pasi unë zakonisht të marrë së bashku me ta në të vërtetën. Ata si tatuazhet e mia dhe të pakomplikuar fytyrën time e fëmijës / të rritur. Ata identifikohen me këpucët e mia portokalli. I duken si unë do të le të merrni larg me sende, dhe unë bëj. Frika ime e të pasurit fëmijë është se sinqerisht, unë thjesht nuk duan ta duan askënd që shumë. Unë kam problemet e mia me dashuri, dhe unë e kam përpunuar dhe luajtur të njëjtat lojëra për një jetë, por çka nëse unë kam për të bërë këtë me dikë I vërtetë MADE ?! (Ose shkoi gjatë gjithë rrugës për në Kinë dhe miratuar - kjo nuk është një shaka - Unë kam menduar gjatë se unë do të miratojë një prej atyre vajzave fëmijë nga Kina, për shkak se me të vërtetë, i cili do të dinë dallimin)

Unë nuk e di nëse unë mund të qëndrojë atë lloj të angazhimit, ose në qoftë se unë jam me të vërtetë i sinqertë, unë nuk mendoj se unë mund të trajtojë të qënit që prekshme dikujt tjetër. Fëmija im do të ketë zemrën time plotësisht, dhe pasi nuk e dha me të vërtetë se gjatë, në të gjitha marrëdhëniet e mia në jetën time, duke filluar me veten time, unë nuk e di edhe se ku të fillojë.

Gjej më shumë postime të tjera në lidhje me blog dhe tagged .

19 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë kam qenë duke u përpjekur të kuptoj se të gjithë "nuk dua fëmijët? -A Unë nuk dua fëmijët?" Gjë veten. Unë jam gjysmë-Koreane gjaku-i mençur, por u ngrit nga mami dhe halmoni dhe ata hoqën dorë nga ajo pak që ata kishin për mua dhe motrën time më të ri japin mundësi në çdo gjë. Jo-aziatikët apo Latinos mund të telefononi dashurie tyre "penguar." Është e pakushtëzuar. Dhe ata duan një grandbaby (të madhe). Por unë nuk mendoj se jam i aftë për të bërë atë që ata vepruan. Unë kuptova se kohët e fundit unë kam një sëmundje e rrallë e mushkërive që mund të fshijë mua para se unë jam 30, dhe unë nuk jam se shumë nga një hov të ndodhë që në një foshnje pastaj largohen fëmijë të pafuqishëm për mom lodhur dhe halmoni. Por nëse të nesërmen do të mund të premtuar se do të konsiderojë miratimin në 10 vjet kohë, duke pasur parasysh partneri im jeta ishte duke shkuar të gjitha-në me mua.

  Unë kurrë nuk kam takuar ju dhe ndoshta kurrë nuk do, por unë mendoj se ju do të jetë një mom mirë. Persona e juaj qenë gjithmonë e hapur, të ndershëm dhe të patrembur, dhe fëmijët më të mirë se çdo prej nesh mund ta joshë dëngla menjëherë. Unë mendoj se ata do të vlerësojmë ndershmërinë (dhe frikës).

 2. I ra ya në pjesën e frikësuar. Unë ende ndjehen në këtë mënyrë. sidomos të sapolindur. Unë jam 28, nuk kanë dëshirë të ketë fëmijët e mi. Duke thënë se është e vërtetë: ju jeni të frikësuar nga ajo që ju nuk e dini. Unë kam një mbesë, një nip dhe një tjetër grup për të arritur në mes të tetorit, si dhe fr muajin e parë të jetës së tyre, nuk refuzoj që të ketë shumë për të me ta nga frika do t'i thyejnë ato ose t'i shtypë. Fatmirësisht, motra ime nuk shtyjë ata në mua. Të gjithë miqtë e mi janë fëmijë më pak, tani për tani, por unë do ta dua fëmijët e tyre si unë dua këto qilim-rats pak. Unë kam vendosur që unë nuk do të ketë fëmijë të mi, unë nuk mendoj se kam zgjidhur të gjitha çështjet e mia psikologjike, dhe nuk do të tërheqë atë që nëna ime u tërhoq dhe projekt që mbi fëmijët e mi. I refuzojnë. Unë e urrej se disa njerëz mendojnë se ju nuk jeni një grua e duhur në qoftë se ju nuk doni fëmijët apo të martohen. Lëneshë fo jetës!

 3. Unë jam 20 dhe hyn në vitin tim të fundit të kolegjit dhe madje që frikëson mua ... I cant të marrë përsipër sa kohë lëviz aq shpejt (Unë dua të jem një nxënës përgjithmonë!). Të afërmit e mi gjatë verës kanë qenë vazhdimisht duke kërkuar për të ardhmen time: një punë ?, zotërinjve ?, karrierën? Unë nuk kam asnjë ide se çfarë unë jam duke shkuar për të bëjë me jetën time dhe nuk pëlqen të mendojnë rreth.

  Një grup nga shokët dhe unë, kohët e fundit në një bisedë të thellë (të nxitur nga pija) filluan të flasin për të ardhmen tonë, më në fund zgjidhjen e poshtë dhe fëmijët. Për habinë time kam qenë vetëm një interes, duke shpallur: që do të unë kurrë nuk do të martohet me të paktën deri në 30 dhe se fëmijët do të jetë vetëm një barrë ... ndoshta unë duhet të rriten? Apo thjesht ndoshta unë jam i vetmi person i arsyeshëm rreth që nuk duan të planifikojnë tepër për të ardhmen dhe për të marrë vetëm jetën ashtu siç vjen. (Si seriozisht -?? Si mund një person të dini në 20-23 se ata duan dy fëmijët dhe për të jetuar në fshat)

  Edhe pse disa njerëz janë të vendosur në planifikimin e familjeve, organizimin vitin përpara apo çfarëdo. Merrni jetën ngadalë, gëzojnë atë që po ndodh ose përmirësohet në qoftë se ajo është e pakëndshme. Unë e dua jetën time ashtu siç është dhe pse childishly, unë mund të, tani në 20 mendoj se unë nuk dua një familje, në qoftë se kam takuar gruan e duhur, i cili është edhe një mik dhe një dashnor - Unë do të le të saj të vendosë për mua !

  ndonjëherë gjërat nuk mund të planifikohen, por në qoftë se ju vërtet doni diçka - kjo do të ndodhë. Për sa kohë që ju jeni të lumtur, nuk ka asnjë problem :)

 4. Duke pasur fëmijët është i fundit në lënë të shkojnë. Dashur dikë mjaft të martohen me to nuk është e njëjtë, unë mendoj se, si lloj i pakushtëzuar programimit, gjenetike dua që ju keni për fëmijët. Edhe kur ju doni të mundë të mut prej tyre. (Cili ju do. Shpesh). Sepse në qoftë se ju mendoni për të gjitha gjëra që shkojnë keq, dhe sa e brishtë njerëzit janë, dhe sa shpejt mund të ndodhë ... kjo është një frikë ekstreme. Por në qoftë se ju do të pyesni mua, nëse është e vlefshme që unë nuk do të hezitoj të them po. Kjo është një ushtrim zen-si të dobishme, me të vërtetë, ose ndoshta Taoist, ose të krishterë, nëse ju preferoni, çdo gjë, për të realizuar ju mund të keni atë lloj të ndjenjës dhe të mos jetë në asnjë lloj kontrolli mbi universin për të parandaluar gjëra të këqija të ndodhë. Ju vetëm duhet të besojnë dhe të le të shkojë. Ndonjëherë ajo do të ju mbajë të zgjuar gjatë natës, edhe pse.

 5. Ky post me të vërtetë rezonon me mua. Ndjeva të njëjtën mënyrë për shumicën e fëmijërisë sime, adoleshencë, dhe rininë e hershme. Unë jam koreane, por rritur në një familje afrikano-amerikan. Unë kam kaq shumë çështje me nënën time, me dashuri, dhe braktisjes. I pyetur nëse edhe kam pasur një instinkt të nënës në të gjitha që unë nuk të ketë një prani të nënës në jetën time. Pastaj unë u martuar dhe pas 10 vjetësh, kam marrë një hap të besimit. Hera e parë jashtë portës dhe kam pasur dy binjakë. Unë u mortified se unë ishte e papërshtatshme dhe të pajisura keq për t'u kujdesur për një foshnje, e lëre më dy. Fast përpara 3 1 // 2 vjet dhe një tjetër fëmijë më vonë. Unë kam 3 vegjël nën moshën 4. Unë nuk jam nëna më e mirë, por unë jam nëna më e mirë unë mund të jetë, dhe pasi ato i ka hapur pjesë e zemrës time që unë nuk e di ekzistuar. Loving tyre në mënyrë krejtësisht ka pajtuar plagë të hapura që nuk shëruar në zemrën time. I dashur ata më jep mundësinë që të jetë nëna atyre që kam kaq longed për të, kur unë isha një fëmijë të vogël. Unë ende ndjehen si "unë" para se unë isha një nënë, por unë jam shumë më shumë tani. Përgjegjësia e rritjes së fëmijëve është e madhe dhe e frikshme në kohë, por kjo më jep një arsye me të vërtetë kujdeset për të ardhmen. Duke u bërë një nënë nuk ka të bëjë më të gjithë. Kjo më bëri të shëruar.

 6. Të nderuar Margaret, ka pasur një kohë në jetën time kur unë agoni mbi këtë - duhet të ketë një fëmijë apo jo? Unë po i afrohet 40 dhe u ndjenja se në qoftë se unë nuk e bëri atëherë, kjo ishte ajo. Të gjithë rreth meje ishte thënë mua se unë duhet të bëjë atë, atë që një nënë e madhe unë do të jetë etj Pas javësh të "ndezur në tavan" të menduarit në lidhje me këtë, ajo goditi mua: në qoftë se unë me të vërtetë, të vërtetë të kërkuar një fëmijë, unë wouldn 't duhet të mendoj për këtë. Kështu që unë mendoj në rregull ", kur në dyshim, më mirë të mos" vlen edhe këtu.

 7. ky është një post i madh. Unë qeshi dhe unë teared up. Duke qenë një mami është e tmerrshme dhe kjo është exhilarating. Unë ndonjëherë ndjehen si nëna aksidentale. Dhe unë dashur atë që keni thënë për mami tuaj.

 8. Unë e kuptoj plotësisht dhe kanë të bëjnë me ndjenjat tuaja për fëmijët dhe frika e ndryshimit të tyre në një farë mënyre me një vështrim të vogël ose Thirrje. Më vjen keq që kam ndjerë në këtë mënyrë për aq kohë që unë kam lejuar që ajo të bëhet një zakon dhe tani unë jam një rrëmujë të plotë dhe shpesh negative rreth fëmijët. Perëndia, nuk do të lejoni që të ndodhë me ju!

 9. Kanë një fëmijë, Margaret .. Ajo do të jetë gjëja më e vështirë që keni bërë ndonjëherë, por më e dobishme. I pëlqen komedi tuaj shumë. Good Luck Dragon Fly!

 10. Megjithatë, provë e mëtejshme mund të jetë binjakët gjatë humbur. Ky post rezonon me çdo kockë në trupin tim 36-vjeçar, por ... unë thjesht nuk mund ta ndalojë duke menduar në lidhje me atë tortë oriz shijshëm, ose si ju e quani atë, një flamur homoseksual krenari bërë nga carbs. Ju vrasin mua, zonjë. Në të gjitha llojet e mënyra të mahnitshme.

 11. Kjo ishte një gjë shumë e guximshme dhe zbulimin për të shkruar.

  Nga rruga, njerëzit si ju duhet të ketë një fëmijë. Ju do të jetë një mom e madhe. Bota ka nevojë për më shumë moms si ju.

 12. Hi, Margaret ~ nuk është sekret se ju dhe unë jemi binjakët, dhe kanë qenë për disa kohë. Ne shpenzuar 20s tonë dhe '30 në vende të njëjta dhe me të njëjtit njerëz. Unë u kthye 40 me ty, unë jam i njëjtë moshën tuaj tani. Unë kam pasur të njëjtat pyetje. Unë kam agoni mbi vendimin dhe mendimet tuaja në këtë blog resonate shumë me mua. Edhe një herë, ju keni pranuar luftën time të vetmuar dhe më ndihmoi të vënë ato kartat jashtë në tryezë, pasi askush tjetër nuk dëshiron të diskutojë mundësinë e marrjes së vendimit që të mos ketë fëmijë. Ja mendimet e mia mbi këtë çështje. Kur të shkoj deri në thelbin e të menduarit tim, unë kam punuar shumë e vështirë për veten time nëpër vite. Unë kam ardhur në një pikë ku unë doja veten në fund. Mënyrën se si unë jam. Pra, të marrë një vendim për të provoni dhe për të ndryshuar që bën në mëdyshje. Prirja ime e parë, dhe përgjigja e parë e pyetjes, ka qenë gjithmonë: Jo Jo vetëm çdo "jo", por një oshëtimë. Unë nuk dua fëmijët. Unë kurrë nuk kam dëshiruar ato. Unë kam njohur gjithmonë se, edhe pse të gjithë është thënë mua se unë jam pikërisht lloji i personit i shkolluar i cili duhet të ketë fëmijë! dhe se unë do të bëjë një nënë e shkëlqyer! Por kjo është b / c Unë jam një person i kujdesshëm që nuk beson në të ashpër off më shumë se ajo mund të bëj. Unë jam një shpirt super të ndjeshme dhe, edhe pse unë kam fituar në fund qëndrim të drejtë, unë duhet të luftojnë me këtë botë dhe njerëz të tjerë në të. Duke Fëmijët do të lidhë mua me një shumë prej atyre njerëzve të tjerë nuk duan të merren me të, dhe shumë procese brenda sistemit që do të duhet të merren me të, dhe se definitivisht faktorët në vendimin tim, personalisht. Unë jam gjithashtu lloj i personit i cili ndjek ëndrrat e mia pa marrë parasysh se çfarë njerëzit më thoni ~ dhe, nëse kam kërkuar ndonjëherë fëmijë, unë do të kishte ato para tani. Unë jam vetëm edhe duke e konsideruar atë tani për më shumë se 5 sekonda, sepse unë të ndjehen si ai është ardhur në fund, ku unë kam për të bërë një vendim zyrtar. Sinqerisht, unë si duke qenë në vendin e Peter Pan, ku gjërat janë më në fund nën kontroll për mua. Në gjysmë të rrugës përmes jetës, unë sinqerisht nuk e di nëse unë dua të luaj lojën duke luftuar më. Ndoshta unë do të vazhdoj vetëm duke qenë fëmijë veten time? Kjo është diçka që unë e di unë mund të bëj. Megjithatë, unë e di se ju mund të jetë një prind i mrekullueshëm, ashtu si unë, kështu që unë do të jetë duke pritur për të parë se çfarë ju vendosni. Çfarëdo vendimi që ju bëni do të jetë një e drejtë. Unë të dua !! Shihemi në Cleveland, OH në 10/5/12 !! xo ~ Mara ps Unë shpresoj se mendimet e mia nuk e ngatërruar ju edhe më shumë ~ vetëm për të kërkuar për të shtuar ato në vulë tuaj ...

Lini një Përgjigju