Shkuarja poshtë

Unë shkova poshtë në biçikletë tim, mjaft keq, dhe unë jam shëndoshë e mirë, por ajo ishte aq e tmerrshme. Unë nuk të kandidojë në askënd. Për fat të keq për mua (por për fat të mirë për të gjithë të tjerët), ajo ishte vetëm mes meje dhe frenuar dhe kodër. Rrota mori në një grimë e një argumenti, duart e mia harruar se çfarë të bëni. Unë bëra një wheelie gjysmë do përpjetë dhe të gjitha Gail, Abigail ime, im 1966 Honda Dream, cilësisë së mirë dhe të rëndë me një bark të plotë të gazit lënë pas mua, gjysmë kthyer deri në ajër dhe u ul në këmbën time dhe në krah. I larguar nga rruga e shpejtë të mjaftueshme për të kapur ndikimin më të madh mbi ikonën tim të ri federal 1000 xhaketë e ce miratuar bërryl forca të blinduara dhe të rëndë Harley-Davidson çizmet e mia. Çizmet e mia Harley mbajtur këmbën time nga snapping në gjysmë, për të vërtetë! Faleminderit Harley për këmbën time. Dhe ju falenderoj Icon për bërryl tim.

Unë nuk kam asnjë të nxira në gjithë përveç krenarisë sime të thyer dhe edhe pse nuk është një sasi mjaftë e dhimbjes, nuk duket të jetë në dëm të përhershëm. Unë kam qenë duke shkuar për të shkuar në dhomën e urgjencës, por më pas nuk ka eshtra duket të jetë poking përmes lëkurës time kështu që unë do të të heq dorë atë për tani. Unë nuk e pëlqen mjekun, dhe kështu edhe pse unë mund të jetë i vdekur tani, unë jam vetëm duke shkuar për të fanitet shtëpinë time dhe të lënë atë në atë.

Ajo ka qenë tri ditë dhe biçikletë është ende parkuar në një kënd super të vështirë në rrugën time. Aksidenti ka ndodhur në rrugë me pemë e mia time pas një udhëtim shumë të gjatë dhe të kënaqshme përmes qytetit. Unë ndjeva aq i sigurt nga hipur në rrugët e zënë, duke sinjalizuar me krahët e mi si unë nuk kanë sinjale të kthehet në këtë vajzë e vjetër, të përkulur në kthesa - edhe duke u nxorrën mbi nga policët, jo për të marrë bileta, por vetëm në mënyrë që ata mund të merrni për të biseduar me vajzë e nxehtë në të ndritshme xhaketë lëkure të kuqe dhe ngjyra të ndezura biçikletë bardhë cilësisë së mirë i cili doli të jetë një "yll aktuale filmi" (fjalët e tyre, jo imi), që unë mund të marrë kodrës në rrugën time nga kundërtën, steeper në fund. Kjo ishte kur kam marrë kryelartë që kam marrë memec.

Pa marrë parasysh se sa të suksesshëm dhe të gëzuar udhëtimin tuaj, ajo nuk do të thotë se do të qëndrojë në këtë mënyrë. Edhe kur ju jeni gati në shtëpi, ju mund të mos funksionojnë, siç kam bërë. Postieri u dërgimin e postës në shtëpinë time të drejtë në atë moment dhe ishte atje për të ndihmuar mua nga nën biçikletë, ku i ishte mbështetën. Unë nuk jam duke shkuar për të thënë "të bllokuar", sepse kjo tingëllon me të vërtetë shumë dramatike. Mbështetën. Unë u mbështetën. Unë nuk ishte me të vërtetë i sigurt se si të dal nga nën një motor ende ulërin dhe në mënyrë të drejtë vendosi aty derisa Postieri butësisht sugjeroi që unë vrasin motor, të cilën unë e bëri, e cila lëshuar më partway, dhe kështu që unë nuk do të të them unë është "bllokuar ".

Veshin veshje tuaj dhe veshje me cilësi të vërtetë në qoftë se ju mundeni. Seriozisht. Forca të blinduara Trupi nuk është vetëm për ditë të pista. Kushtoj vëmendje, gjithmonë, edhe në qoftë se ju jeni në rrugë me pemë. Shko tek mjeku. Unë nuk jam duke shkuar për të, por të bëj si them dhe jo si bëj unë. Vërtet, unë jam vetëm gjobë. Keep up me shkëlqim anësore. Qëndrojnë deri.

11 Komente. Add To Mix ...

 1. Congrats për të qenë të sigurt! Sheesh .... Ju jeni me fat që të ketë një gjë të vërtetë e frikshme si kjo pa dëme shumë të vërtetë kështu që ajo ndoshta do të duhen vite para se ju le roje juaj poshtë përsëri.

 2. Unë jam aq i kënaqur që ju mbrojnë veshur veshje dhe stresi sigurinë biçikletë aq shumë. Unë kam tejkalohen me baba im që unë isha një vajzë e vogël dhe ne kurrë nuk u lejuan të shkojë nëse nuk kemi pasur në këpucë e duhur, pantallona dhe një xhaketë - edhe në qoftë se ajo ishte jashtë e nxehtë. Më të mirë për zvarritje deri veshje se sa në hall të armëve dhe këmbët në copa.

  Unë jam i kënaqur që ju jeni të gjithë të drejtë!

 3. Ah, sikur sucks ... Unë fillova të hipur në lidhje me një ago- vit dhe tepër mora biçikletën time poshtë - me, në një kodër, një kurbë, dhe një shenjë të ndaluar .... edhe pas një udhëtim të lavdishëm teknik (minave në Bay East Hills) ... në mënyrë të frikshme dhe shumë mirënjohës për shumë blinduara lëkure mia buzësh trëndafili .... hipur mbi motrën ... dhe fat të mirë në mbajtjen e anën gome poshtë .... Unë jam kthyer në biçikletë tim dhe të dashur atë të shtrenjtë - tani shumë, shumë më të kujdesshëm dhe të shikoni për ato momente "pak" që çojnë në derdhjet e mëdha ...

 4. Unë jam i kënaqur që ju jeni në rregull. Nëse ju kishte qenë plagosur rëndë që do të mbajë më të qeshur në Twittter. Mos harroni çdo bela motor që një kalorës mund të ecin larg nga është një e mirë. Pasi ju të shëruar të kthehet atje dhe të rifituar atë besim.

 5. Unë kam qenë vetëm vetëm shikuar ju në Craig Ferguson (në You Tube) dje ai foli për "aksident" Unë jam i kënaqur që ju jeni ok
  Të fala
  Phil

 6. Gatshëm për të dëgjuar ju jeni të mirë.
  Dhe unë jam gjithashtu i kënaqur për të dëgjuar ju mbrojnë përdorimin e veshje të sigurisë, të cilat të gjitha riders duhet të jenë të veshur, pavarësisht nga përvoja e tyre të hipur.
  Në San Diego Harley-Davidson, ne jemi shumë të rreptë në lidhje me përdorimin e veshje të sigurisë, aksidente abd mund të ndodhë në çdo kohë.

 7. Oh Margaret, unë jam shumë i lumtur që ju jeni në rregull. Mos u shqetësoni, kjo ishte ndoshta vetëm një paralajmërim të jenë të kujdesshëm në udhëtimet e mëtejshme. <3

 8. Jo kryelartë, kapen vetëm jashtë. Duke pasur një bie është një pjesë e ngasjes, shikojnë se si të mirë vëzhgimit tuaj dhe bilanci marrë disa herë ardhshme ju ngasin!

 9. Ok ... kështu që unë bleva një Kawasaki Ninja 650 muajin e kaluar, sepse kam kërkuar diçka më të vogël dhe më e lehtë se sa Fitorja Hammer time 1600. Unë ende kanë si dhe përdorimin e tyre për kohën dhe arsye të ndryshme. Në kohën time të tretë jashtë me Ninja, unë shkova në Starbucks për të takuar një mik. Vend parkimi ishte në një kënd të vogël përpjetë dhe unë parkuar. Ne kemi vendosur për të lënë për të shkuar sy në një vend që ajo donte të marrësh me qira dhe unë do të ndjekin atë. Ajo mori off si një bat jashtë ferrit dhe si unë po lëkundet nga vendi i parkimit duke u përpjekur për të mbajtur me të ... Unë plotësisht hedhur që biçikletë pranë së re. Jo vetëm që u shtyp vetja ime, por kështu ishte pjesa tjetër për mua. Një mbrojtës i Starbucks kishte për të ndihmuar mua dhe unë kam qenë super tronditi. Si unë isha duke qëndruar atje duke u përpjekur për të tërhequr veten së bashku, një njeri në një makinë beeped bririn e tij në mua dhe yelled në mua për të lëvizur ... Ashtu si unë u bllokonin vend parkimi unë vetëm ra mbi ne !! Unë nuk e di nëse do të qesh apo qaj !! I shtyrë biçikletë në një vend të sigurt dhe të mbledhur lajthis e mia. Miku im erdhi zhurmshëm kthehet rreth dhe e pyeti nëse isha ok. Unë kam qenë e mirë dhe mori përsëri në menjëherë. Mos u dekurajoni ... Unë kam qenë hipur për një kohë dhe kjo ndodh për të mirë prej nesh. Shko prapa në kur ju jeni gati ... dhe unë jam këtu në Northbay qoftë se ju doni dikë për të ngasin me ... Cheers ... Dona nga Organicann ....

 10. Unë kam edhe lexuar tërë postin - ende - por unë jam i kënaqur që ju jeni të bukura si ju keni padyshim postuar shënime të tjera. kjo ndodh, dukshëm. aq i kënaqur që ju jeni në shëndet të mirë. uroj LA kishte qenë ndryshe, por ende e dua vendin.

Lini një Përgjigju