Lindur të jetë i butë

Nëse unë shoh se jeni të hipur, kur unë jam i makinës ose në këmbë ose hipur veten time, zemra ime shkon jashtë për ju, dhe në qoftë se unë mund të unë do të doja për të mbuluar ju në një batanije të padukshme të fat i mirë dhe kohën të mirë dhe të sigurisë dhe gishtat firmë në kontrollet. Mund rrota tuaj të tjerr shpejtë nën ju dhe të ju saktësisht ku ju duhet të shkoni. I guess I uroj këtë, dhe ju uroj të mirë, kalorës, sepse unë do të shpresoj se unë mund të ketë të njëjtën gjë.

Strangers kërkim për njëri-tjetrin? Ky është një mendim i tillë bukur. Unë do të mendoj se më shumë si unë eci rreth kësaj ideje. Unë kam qenë duke marrë disa goditje nga njerëzimi, po, në mënyra njerëzimi ka qenë mjaft i shëmtuar, dhe unë dua të rivendosur besimin tim në folks. Unë vetëm të thes rreth gjëra shpirtërore, por unë gjithashtu e di se disa gjëra janë të vërteta dhe të drejta. Mirësia dhe Lidhje karma, dhe ka shpërblime për veprime të mira edhe në fytyrën e luftimeve egër sidomos kur duke luftuar për të mirë.

Kur unë shoh motoēikletat unë të ndjehen të lirë, dhe unë jam i kujtoi të lirisë tim të shpirtit dhe lëvizje dhe se si ajo lëviz mua. Ata që janë të hipur shpresojmë se mund të menaxhojë rrezikun e saj me tronditje të saj. Unë nuk jam i sigurt se unë bëj, por unë jam duke u përpjekur, dhe ndoshta më pas dëshirën për të është e mjaftueshme për të mbajtur më të sigurt tani për tani, së bashku me pantallona rëndë i mbushur lëkure që i japin më junk jashtëzakonshëm në bagazhin - e cila është një e madhe pozitive në mendimi im.

6 Komente. Add To Mix ...

  1. Më bën të doni të merrni në atë biçikletë dhe udhëtim. Mirë dëshiron Margaret në rivendosjen e besimit tuaj në folks. Ndonjëherë ne kemi nevojë për shkëputje të reconnect.

  2. Në 46, mora Edge Rider-së me hubbs të "jetë një pasagjer më të mirë". Pas klasës, unë rode një Buell për gjashtë javë, një Sportster për katër muaj, dhe hubbs mori mua një Dyna Wide kaloj për Krishtlindje. Unë jam dy vjet në tani, dhe pyes veten pse kam pritur kaq gjatë. Por, unë jam me ju - menaxhimin e rrezikut peshon mbi mua çdo herë që unë të marrë në ciklin (sidomos kur ju lexoni rreth Kaktus humbur një këmbë, ose miq goditur dre në rrugën shtëpi - dhe ajo vdes). Disa bikers qesh me përkrenare tim dhe veshje taktike, por unë do të marrë të ndryshme 'batanije të sigurisë' e mi çdo ditë. Ju mund të rregullojmë një krah të thyer ... por dëmtimi i trurit është përgjithmonë.

  3. Great post :) dhe unë shpresoj se titulli është një dremitje në drejtim të këngës! "Lindur Për të jetë i butë" nga Lunachicks ... off të njëjtën albumi si të tyre "gett Off Road", e cila është sigurisht për chicks punk biker !! Nëse dikush nuk ka të dhënat e tyre nga 90-së, shkoni të vini të gjithë prej tyre deri tani! Duke filluar me "babysitters në Acid" ~ ata kanë marrë ende shëndoshë e mirë do dhe funny too. Dua MC! Shihemi 5 tetor në Cleveland! XO

Lini një Përgjigju