Dolli

Ka një dashuri unë kam për të thatë dolli se është e pahijshme. Ajo e mori të jetë një copë e vogël, në mënyrë që të përmbajë rrush, dhe kanellë se është shoqja e zakonshme-ligjin e rrush i thatë-së. Më e mirë është kur buka është pjekur fllad, por kjo është e rrallë. Unë zakonisht blej një copë që duket tërheqës, pastaj të ngrijë atë derisa dëshira ime bëhet shumë për të duroj. I sy atë në frigorifer, si unë të arrijë për gjërat e tjera të ndaluara në atje, vodka dhe boxed çokollatë dhe limon pies, bukë e vështirë rrush i thatë dhe i ftohtë, feta lidhura fort me ngrica.

Kur unë jam më në fund i gatshëm, unë jam krejt i ngathët me skamjen, të gjitha bravo arritur në qese dhe duke u përpjekur të fus hundët feta veç e veç. Rrush i thatë fluturojnë mbi dysheme dhe unë ha ato e drejtë off linoleum. Krenaria dhe pasion kanë pak gjëra të përbashkëta me njëri-tjetrin. I thyejnë disa copa off buke dhe ngarkesës së tyre për rastësi në thotë dolli, i vendosur për të shkrirë dhe dolli ato vetëm në një ngjyrë kafe të lehta të mesëm. I kontrolloni temperaturën vazhdimisht, anulimi ngritur dolli time dhe prekja e qendrës nxehtë. Unë e di atë nga të ndjehen si unë jam përcëlluese një biftek mermeri mirë.

Sipërfaqja e dolli merr vështirë dhe ngjyrë kafe dhe pak i përafërt dhe unë e di se kjo është e drejtë. Unë do të marrë një të tillë nga thotë dolli dhe gjalpë ajo menjëherë me gjalpë pakripur dashuroj, lloj që chefs tv përdorur, në cubes e tyre të gjerë. Pas buttering një anë të dolli unë ajo rrokullisje mbi dhe pastaj të bjerë një tjetër përkëdhelje bujare në anën tjetër, pastaj menjëherë pozitën e pjesë të dytë të dolli mbi të, shkrirja gjalpë në bukë dhe duke e bërë një "tortë" aty për aty. Unë nuk e gjalpë në krye të fetë të dytë. Kjo është një koncesion ime për dieting.

Pastaj unë të ngrënë ato, dhe unë të marrë një kohë të gjatë. Ndonjëherë ka një dantelle skuqur vezë, crunchy me kripë, për të shkëputur dhe zgjasin kënaqësinë time, por shpesh, është vetëm mua dhe dolli. Nëse unë kam pirë disa më shumë se unë do të duhet ose duhet të kenë, kjo do të jetë një dukuri e vonë natën, dhe ajo do të jetë vetëm një pjesë e dolli, pried off copë ende ngrirë në errësirë ​​e kuzhinë e mia. Ill mbajnë bukën më larg nga trupi im, që të mos njollë ndonjë ansambël të çmuar në mbrëmje. Gjalpë do të vazhdojë të jetë e vështirë dhe se do të shkrihet si ha unë dolli. Nuk ka durim në atë lloj të hahet të bëni për të shmangur një gjellë e mbetur, ose mes të natës hahet se të dy përcakton mua dhe kërcënon bel tim natyrisht të ngushtë në të njëjtën kohë.

Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

3 Komente. Add To Mix ...

  1. Kjo tingëllon aq mirë. Mënyrë që ju të jepni aq shumë kënaqësi me të vërtetë të marrë kohën tuaj për të ngrënë atë. Savoring çdo gjë në lidhje me të. Unë do të duan vetëm një copë bukë të thatë me gjalpë badiava tani. Im aq e uritur.

Lini një Përgjigju