St Louis

Po, unë mund të jetë një njeri i prishur gënjyer - sipas Kisha Baptiste në Westboro, por që nuk ka ndaluar mua nga luajtur St Louis, dhe gënjeshtrat e mia dhe zvetënimi të më ftuar të partive më të mira sinqerisht, kështu që le të them vetëm se unë jam në atë për të fituar atë dhe unë jam ai që jam dhe që është ajo.

Ne mund të bëjë shaka me idiots frikshme e "zot urren fags" shumëllojshmëri përgjithmonë dhe kurrë nuk e gomave të saj, por sinqerisht kjo më bën të trishtuar. Perëndia nuk e urren fags. Perëndia kurrë nuk do të përdorin ato fjalë, sepse - Perëndia urren Hate.

Unë u ngrit fetar, i njohur Perëndinë për më shumë se të gjithë, dhe unë them se ai nuk është i shqetësuar nga homoseksualiteti. Ai është krijues dhe miti dhe mendjen e të gjithë atë, dhe kështu që pse ai do të ishte kundër asaj që është krijimi i tij vet?

Unë shoh këta fëmijë të varfër, duke mbajtur deri shenja me sharje të çuditshme dhe drejtshkrimin edhe e tepërt dhe unë mendoj - sa e tmerrshme - këto bullies plota rritur janë të detyruar fëmijët e tyre në një jetë të urrejtjes dhe homofobisë dhe sintaksës dobët. Jepni Këta fëmijë një shans. Ata janë vetëm fëmijët. Prisni til ata janë të vjetër dhe të fillojnë të urrejnë me zell. Të gjitha bujë shoved në ta para se ata mund edhe të ecin dhe flasin do të vijë të drejtë back up dhe nuk do të jetë Xhehennemi për të paguar.

Ju nuk mund të paralajmërojnë njerëzit për urrejtje I guess. Ata do të urrejnë atë që ata do të urrejnë dhe nuk ka ndonjë shpjegim logjik apo humane për çdo të saj.

Një nga heronjtë e mia televizive, Louis Theroux , i biri i shkëlqyer i shkëlqyer Palit, bëri një dokumentar ku ai trimërisht shkoi dhe në të vërtetë ka jetuar me klanin Fred Phelps, mësuar të gjithë emrat i riu-së, shikuar largët dhe respekt si ata vazhduan të diskutueshme tyre ligjërisht dhe publicity- uritur protestat goofball. Ai në dyshim motivet e tyre, por ishte edhe cuditerisht dhe ngrohtësisht i mirëpritur në shtëpitë e tyre. Ai u ul në tryezën e tyre dhe shikuar ato me syzet e tij britanike amerikane dhe ai nuk ka ndryshuar mendjen e askujt, por ai solli në kamera për të parë se çfarë po ndodhte më së shumti është se fëmijët po bënin shumicën e punës, duke e bërë dhe mbante urrejtjes mbushur shenja para se të mund të lexoni edhe të vërtetë.

Si në lidhje me "zot urren shfrytëzimit të fëmijëve"? Nuk do që të jetë më e përshtatshme?

Gjithsesi, ata thonë se do të protestonin tregojnë time në St Louis, qytetin nderuar dhe historik që unë nuk kam qenë në vite. Unë jam duke festuar kthimin tim në harkun nga koha atë të përkryer me emocionuese festimet e homoseksualëve kësaj vere krenari, dhe nuk mendoj për një të dytë që protestat e tyre do të vihet edhe në flutur të vogël në partinë tonë.

Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

12 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë votoj ju shkoni me njeri i prishur ndershëm :) Unë jam i ndodh që të jetë një shumë e sinqertë, shumë të çoroditur nën vajzë bi :)

 2. Ata janë ata të cilët janë perverts gënjyer. Partneri im dhe unë do të jetë në shfaqje në STL..we kanë pritur 9 vjet për të parë ju të jetojnë. Ne do të veprojë si sjell racionale të njeriut, dhe Fred Phelps dhe WBC do të shfaqet për trishtuar sjell që ata janë.

  Nuk mund të presim për të parë ju STL shkëmb!

 3. Me përsëri ... si dreq mund të kemi blerë backstage kalon? Ju jeni heroinë tonë komedi ... .want të kërkoni bf tim të martohesh me mua në shfaqje tuaj!

  xoxoxo

 4. Në intervistat që kam parë Fred duket si një djalë inteligjent. Unë kam këtë dyshim ai u shkatërruar në një qoshk banjo me një tjetër djalë nga gruaja e tij, fëmijët, ose një nga anëtarët e tij të kishës dhe kjo është përgjigja e tyre si një familje. Unë do të thotë se ai / ata duhet të dinë se në këtë pikë se të gjitha protestat e tyre kanë qenë këtë si ndihmë e kundërt psikologji për lëvizjen e të drejtave të homoseksualëve civile, aq më shumë se çdo gjë MLK apo Malcolm X mund të ketë ëndërruar të. Ata janë ende duke shkuar për të marrë effed seriozisht deri protestuar një funeral disa ditë dhe mos ndodhtë kurrë ata fëmijë janë me ta kur të ndodhë.

 5. heqjen velin përtej trafikimit dhe shfrytëzimit - të hequr shumë gjëra që do të ndalet messing me parti si ajo bëhet tejet rraskapitës kur perdja mban hije dhe mashtrimin zvarrit përmes.

 6. ps me të gjithë që dëshmitari mban të rremë - ka pasur shumë gjëra të përfshinë nën qilim si i punuar me prostituta kazino në shërim përveç hookers tempull, në këtë mënyrë, në kutinë time i filluar në një tjetër, ku i vetmi kanal ishte i pornografisë së nxehtë të çuditshme që nga Trafikimi bë contradicktion një gjyshe në terma.

 7. Unë jam duke shkuar për të përpiqen për të bërë një nga tregon si biletë VIP në qoftë se unë mund të merrni një të tillë. Nëse unë nuk bëj pulë jashtë, nuk kanë qenë të aftë të mjaftueshme për të marrë një të tillë ende.

 8. Unë nuk mund të presim për të parë ju të jetuar! Ndjekur aktin tuaj që kur kam qenë në klasën e shkollës në fillim të viteve 90. Unë të gjeni se ato që janë loudest për të qenë të krishterë të veprojë pak si një të tillë. Ata e urrejnë atë që ata nuk e kuptojnë në vend të duke u përpjekur për të pranuar atë që është e ndryshme prej tyre. Në qoftë se Perëndia donte që ne të jetë mbi të gjitha të njëjtën gjë kjo do të ishte një botë e tillë mërzitshëm jo ngjyra. Miku im më i mirë është homoseksual dhe se ai është një nga individët më të mirë zemre kam takuar ndonjëherë në jetën time. Ai është një shembull i madh i një personi që pranon të gjithë edhe e urren. Unë jam duke e çuar atë në shfaqje sonte dhe ne të dy jemi kaq të ngazëllyer. Ju jeni një Mbretëresha! Gëzuar Gay Pride!

 9. Oh, Margaret. <- Që nga rruga do të ishte një titull i madh për të ardhshëm tuaj një grua shfaqje.

  Herë e saj si këto, kur unë me të vërtetë admiroj qëndrim tuaj up dhe të punojnë me zell për të përpiqen dhe të ndjekë hapat e tua.

  Ndikimi pozitiv që ju keni bërë mbi planetin tonë është një feat rrallë bëhet nga pak, të vazhdojmë të bëjmë atë që ju bëni dhe unë nuk mund të presim për të parë tregojnë tuaj të re kur hitet e saj West Coast më vonë këtë vjeshtë.

  xoxo
  CB

 10. Unë jam ende pak i çmendur dhe pak e trishtuar që kam humbur tregojnë tuaj këtu në St Louis të shtunën dhe kur ju tregoi deri në Pridefest si. Unë kam qenë aq i mirëpresim të këtë, por natyrisht, disa njerëz nuk janë aq të besueshëm si unë do të doja që ata të jenë. Unë shpresoj që ju të kthehem së shpejti !!!

 11. Unë looove foto në të majtë e mia E JU. QË xhaketë, në trupin tuaj, ESHTE BOSS TË GJITHA xhaketa. I LOVE YOU, Margaret Cho! ROCK ON DHE PO, unë jam ulëritës!

Lini një Përgjigju