Pikë kontrolli

Çfarë është me policët kohët e fundit? Duket sikur ata janë deri në mua dhe unë nuk kanë dhënë vogël se pse kjo po ndodh. Unë kam ardhur në shtëpi natën e kaluar nga një sesion tatuazh shumë të vonë, dhe kjo ishte e premte po, por unë nuk e kishte pasur asgjë për të pirë ujë të vakët, por, siç e hedhur mbi një tavolinë për disa orë me mjekër e mia dhe qafë në konfigurimin pranë pamundur, kurrë mjaft marrjen e bilancit të drejtën time kokë.

Kur ju jeni të vendosur përpara për një kohë të gjatë ajo tenton për të sjellë përsëri mërzitur në kujtime shkollore, ato ditë të dhimbshme të pafund të bllokuar në një tavolinë të vogël që përmban trupin tuaj më të vogël dhe palosjen veten në gjysmë mbi sipërfaqen e sendit duke u përpjekur që të zhduken në të . Kjo është disi e një shteti të ndryshuar, si ajo mjegullon vizionin dhe ju bën të reagojnë pak ngadalë si bota vishet më pas jush dhe ju duhet të kthehet plotësisht veten rreth të shkojë me të, por jashtëzakonisht përkulur përpara nuk është një metodë e besueshme e dehje, jo si këmbë e super të shpejtë, ose tjerrje rreth wildly, sepse këto janë të vështirë droga e fëmijërisë që do të bëjë që ju të kalojë jashtë ose të paktën të shkojë shumë të zbehtë.

Kam bërë asnjë nga këto, por unë nuk pyes për ngritje të rënda llak të lidocaine, e cila është e drogës e mia e zgjedhjes. Unë nuk e rekomandojmë këtë për të gjithë ata që është planifikuar në marrjen e një tatuazh, kjo është vetëm ajo që unë bëj ndonjëherë, në qoftë se unë mund të mbani mend që të sjellë shishe dhe në qoftë se artisti do të lejojë atë. disa me të vërtetë nuk e pëlqen atë, si ajo do të shkaktojë lëkurë të reagojnë unpredictably dhe të shërojnë të ngadalshme dhe të trashë dhe zakonisht dhemb më pas faktit.

E vërteta është asgjë merr gjëmba nga tattooing. Kjo është e dhimbshme dhe dhimbje është metoda dhe motivi i lindjes. Unë e kam kuptuar këtë për disa kohë dhe tani jam në anën tjetër të saj. si unë shoh atë, kur ju keni më shumë pjesë të trupit tuaj që janë të tattooed se nuk janë, ju mund të marrin vendime tuaj në lidhje me atë që punon për ju. Pra, së pari të bëhet një kandidat për një karrierë në një kthesë të shekullit shfaqje e veçantë apo cirk dhe pastaj të bëjë një vendim të ndërgjegjshëm për anesthetics aktuale.

Unë po e ngiste në shtëpi në përshkuar rëndë Sunset Blvd në Loz Feliz dhe kam ardhur mbi një numër të automjeteve panik kthyer majta dhe unë shoh se ata janë të shtrembër deri në kodrat mbi Sunset për të shmangur pikë kontrolli seriozitet para meje. Unë kam qenë shumë i lodhur për të shqetësojë me të lundrimit deri në korsi dredha-dredha dhe mbaron një mënyrë për të vdekur që të shpërndarë në silverlake dhe kështu që unë vetëm shkoi drejt për pikë kontrolli seriozitet. Ndoshta testi është se në qoftë se ju jeni të matur të mjaftueshme për të shmangur pikë kontrolli, atëherë ju nuk keni nevojë shqyrtimit shtesë.

Një ushtri e vogël e policët në vend disi i ri, policia baby, mezi i lindur dhe embrionale në autoritetin e tyre, u ndal në vests reflektive dhe formoi një linjë të ndritshme. Unë kam qenë këtu më parë, dhe u tundnin nëpër, si shprehja ime është e vështirë të lexohen I guess. Ka fytyra ime bar dhe fytyra ime e makinave dhe kurrë çifti s'do takohet. Por sot fytyra ime bar duhet të ketë bërë një paraqitje paplanifikuar sepse një polic i ashpër ndalur makinën time me shuplakë dhe më bëri të rrokulliset poshtë dritares time. Ai më pyeti nëse unë kam ndonjë gjë për të pirë dhe i thashë jo dhe unë nuk mendoj se ai besonte mua. Fytyra ime kishte shenja të rastësishëm dele dhe indentations nga tabela masazh, dhe këto rrudha djegur në heshtjen e vlerësimit të tij.

Ai ngriti një stilolaps dhe kishte me pas me sytë e mi dhe unë isha aq nervoz kam mbajtur pas stilolaps me fytyrë, ndërsa në kërkim në polici, e cila në të vërtetë ishte e vështirë për të bërë, sepse unë kam qenë duke përdorur të dy qendror dhe periferik vizion në të njëjtën Koha e cila alarmuar atë, sepse ai nuk mund të identifikuar se çfarë të drogës apo pije shkaktuar efektin e këtij lloj hyperawareness.

Ai mbajtur kërkuar mua për të bërë atë përsëri dhe shikoni në vetëm stilolaps dhe unë isha duke kërkuar në të shkruar, por lëviz fytyrën time cuditerisht në drejtim të kundërt dhe më pas ai u frustruar dhe ndoshta duke menduar unë isha duke e bërë fun e tij dhe simbol i tij dhe stilolaps e tij dhe unë nuk ishte duke bërë ndonjë që. Unë kam qenë vetëm nervoz dhe të pasigurt se si të sjellë dikush në trupin tim për të treguar atyre se ishte i aftë për momentin. Kjo është një gjë e afër e pamundur për të arritur. Kur ju të përpiqet të bindë dikë e kompetencës tuaj, nerva dhe krenari fizike të marrë në rrugë dhe të bela deri performancën tuaj.

Ai tundnin me off, dhe unë pashë shoferët pas meje merrni ndalur dhe u larguan nga makinat e tyre dhe pashë kone paraqitura në një korsi para meje dhe unë u hutuar nga ana e tyre, si unë kishte për qëllim të endje në mes tyre ose diçka si në klasën time motor, por unë pashë se ata thjesht shënuar nga një korsi dalje dhe kam ikur me lehtësim përmbytjeve, pyesin të gjithë shtëpinë me makinë nëse kisha kaluar testin seriozitet apo jo.

4 Komente. Add To The Mix ...

  1. Çfarë dicks, e saj gjithmonë të doja që këtu në NYC gjatë pushimeve dhe ndalesa shtesë gjatë viteve të zgjedhjeve.

  2. për fat të keq, bravo është si ajo - dhe pastaj fun që duhet të ndodhin nuk është me të vërtetë ndodh si bota është varrosur në nocionet papërgjegjshme nga njerëzit më të trashë që kam pasur ndonjëherë në jetën time. provinciale, morons ngushta duke shpallur një mesazh roman për botën si historia budallaqe e një furgon të mbushur me idiots duke pretenduar diçka pozitive si mrekullueshme Brooks Brothers ansambël që gjarpëron duke qenë në detyrë që 15 vit i njerëzve whining për kushtet, ndërsa duke shfrytëzuar dhe trafikimit shumë së bashku me lodhur pozë miami mbeturinave si austin gëzimi duke sjellë një vrimë miu si pedofilia, junkies, alkolikët, molesters, dhe Trolls - dhe një është lënë pyesin - 15 vjet me radhë, dhe kjo është më e mirë ansambli juaj mund të bëjë?? nuk është çudi njerëz mbanin temjan për han pyjeve përrua për të dëgjuar një atmosferë të shkuar të gjatë - 15 vjet schlepping me njerëzit MOST trashë në jetën time dhe pikën e kontrollit që i kaloi i Shteteve të Bashkuara të homofobisë nuk është më shtëpia ime - dhe i kane shikuar orkestrimin e keqpërdorimit MOST budallaqe e kaq shumë vende të bukura dhe njerëz. çuditshme ndoshta, unë e kam takuar policinë më të endearing se kufizimet e drejtuesit kabllor ushqyerit njerëzve më banal, plehra septike se kjo epokë nuk ka nevojë. unë të dua.

  3. Unë nuk jam i sigurt nëse do të jenë të interesuar për të bërë këtë, por ju keni të drejtë të heshtë dhe të mos të përgjigjet në pyetjet e zyrtarit policor. Këtu është një video Youtube e një personi në Las Vegas duke bërë pikërisht këtë në një pikë kontrolli seriozitet:

    Las Vegas BDI Kalim Refuzimi - http://www.youtube.com/watch?v=ILqc0DMh84k

Lini një Përgjigju