Dhëmbët 2

Nëse diçka u mbërthyer në dhëmbët e mia unë mendoj se unë mund të jetë nxitur çmendur nga ajo. Unë nuk jam i sigurt nëse unë kam marrë mbi traumat nga ortodont, dhe torturat çuditshëm vogël goja ime duruar për vitet e mia formues. gjatë përgatitjes dhëmbët e mi engineered rastisur për formatimin e teksteve, asistent i Ortodont do të vihet litarë vogël gome në mes tyre për të zgjas hapësira të mjaftueshme për telat. Bandat gome ndjehet si fibrave, chunks e mishit filetuara përmes gumline. Ato nuk mund të thithur nga dhe ata do të bëjnë të gjithë dhembje tim nofulla me presionin e palëvizshmëri vet.

Fytyra ime ishte lënduar nga mosha dhjetë për rreth katërmbëdhjetë, kur kam refuzuar ndihme nga ndjeshme e shërbyes time dhe dhëmbët e mi u rrit në rebelimin e kthyer në një hije të konfiguracionit të tyre origjinale. Kjo ishte memec, por edhe i dha dhëmbët disa karakter, një qëndrim, një krenari në papërsosmërinë e tij, e cila më pas u përhap mbi të gjithë qenies sime. Dhëmbët e mi tani nuk janë mjaft të bardha si ata ishin, por ato shërbejnë më mirë, e cila nuk është e keqe si kam kreu në shenjë gjysmë shekulli.

Higjienë të mirë dentare im luan një rol, dhe kur nuk ka gjë mbërthyer në dhëmbët e mi, unë e konsideroj atë një shtet të jashtëzakonshme. Çdo vakt nuk është përfunduar deri në dhëmbët e mi janë të butë pastruar pas. Kjo është një formë e ëmbëlsirë, brushing dhe flossing, e cila tingëllon ashpër dhe manastirit, por kjo është në të vërtetë freskuese. Unë kam për të bërë këtë, sepse në qoftë se ka diçka në molars e mia, një fije tender i spinaq ose kale arritur deri të gudulis e pasme të fytin tim, pak vështirë të proshutë wedged në çarje, grimcat e proteinave me origjinë të dyshimtë kujtuar mua vazhdimisht se Unë nuk kam qenë një kujdestar i mirë e gojës sime, unë do të humbasin mendjen time.

Ajo ka të bëjë me dhimbje e nofullës bezdisshëm mua me gojë dhe gjithashtu kam pasur një gjë me të vërtetë e keqe për dhëmbët e mi vitin e kaluar. Unë kisha një të tmerrshme infektimi mizë frutash, e cila paralizuar mua shoqërore, pasi unë nuk mund të pres askënd, ndërsa unë isha duke pritur fjalë për fjalë miliona e mizave rritur dhe larvat. I shuplakë fluturon në krahun tim dhe në fakt do të kapur dy prej tyre, në mes të seksit fluturojnë, njëri inseminating-tjetrin si ata fluturoi ngadalshëm dhe i rëndë në ajër mbi mua, rrugën e tyre e fluturimit ngadalësuar nga intimitetin e aktit. Një mizë arriti të bie poshtë në vrimë hunde tim dhe deri në mushkëritë e mia dhe unë mund të bëjë asgjë, por thith atë më tej për të ndaluar ndjenjë kjo zhurmë kundër fytin tim.

Unë ndjeva diçka në dhëmbët e mi, por unë nuk kam kohë të pastrohen dhe pastroj dhëmbët me pe kështu që unë e la atë. Unë mendova, unë do të kujdeset për këtë për një kohë të shkurtër. Unë nuk duhet të merren me këtë tani. Unë ndjeva gjë e vogël atje, por unë nuk kam bërë asgjë. Grimcë zhvendosurve vetë dhe qarkulloi nëpër gojën time për një kohë, por pastaj u kthye në hapësirën midis dhëmbëve. Unë ndjeva atë dhe në fund unë e kapur me gjuhën time dhe e vënë atë në gishtin tim për një inspektim të shkurtër, një nga ato kontrolleve shpejtë ku ju nxjerr një përfundim se çfarë është ajo para se të gllabërim atë. Kjo ishte një mizë frutash.

3 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë me të vërtetë kam dëshirë nuk e kishte lexuar këtë. Unë tani jam plot me miza frutash dreaded mbërthyer në dhëmbët historinë tuaj. Ndonjëherë jeta juaj është si një roman Stephen King. Unë do të them më shumë, por unë duhet të shkoj pe tani.
  Ok, unë jam kthyer. Nr prisni ... unë duhet të pastroj dhëmbët me pe disa më shumë! Por, edhe pse unë mund të ketë nightmares mizë frutash sonte, unë ende gëzojnë shkrimin tuaj dhe do të përpiqen të mbajnë me blogun tuaj si kam përdorur për të. Unë punoj në Ura pavijon (një dyqan dhuratash për Ura Golden Gate), dhe jam i rraskapitur pas shërbyer njerëzve nga e gjithë bota për tetë orë. Por I like it. Unë uroj që ju mund të jetë këtu për përvjetorin e 75-të urës Golden Gate, të gjitha të San Franciskos do arra mbi të. Kurdo që ju të bëni atë përsëri në SF Unë shpresoj se unë mund të shkoj të shoh ty !!

 2. është se si gjetja e një firmë, flokë të zeza pubike në tempura tuaj ?? nëse Shporta ime bambu kishte qenë e mbushur me karin dhe jo soba, ajo mund të ketë qenë një shuplakë. por, kjo ishte një mjedis rural hequr nga fellatio. snorting mizat e frutave - është se si k-vrimë?

  Thanks so much.

 3. Unë kisha një overbite si një fëmijë, por ne ishim të varfër, kështu që babai im më mori në një shkollë ortodont. Unë kisha katër dhëmbët e tërhoqi, dhe ata e shtyu pjesën tjetër të dhëmbëve të mi përsëri HARD në fytyrën time. Pas katër vitesh, kur formatimin e teksteve janë hequr, unë në thelb dukej sikur unë nuk kishte asnjë dhëmbë, sepse ata ishin të shtyrë aq larg prapa. Hundë e mia vendosur në një anë. Chin im (tashmë të vogla para) tani është recessed seriozisht. Kam shikuar weirder se para formatimin e teksteve.

  Këtu është diçka që kam mësuar kohët e fundit: Duke dhëmbët e mi shtyrë aq larg prapa më dha apnea pengues gjumë. Unë gjithmonë wondered pse qarqe të errëta nën sytë e mi u shfaq pas formatimin e teksteve ishin në. Kjo ishte sepse kam mbajtur zgjohen gjatë natës, kur unë do të ndaluar frymëmarrjen gjatë gjumit. Vazhdimisht gjumë ndërprerë më la lodhur dhe në depresion. Diçka që instinktivisht, unë do të ndjerë gjithmonë kishte shkuar keq me mua pas formatimin e teksteve, por unë kurrë nuk e kuptuar pse, deri kohët e fundit.

  Tani apnea është aq e keqe, në qoftë se unë bie në gjumë mbi kurrizin tim, fytin tim mbyllet me zë të lartë zhurmë dhe I zgjuar.

  Unë uroj që ata kishin lënë vetëm. Kam pasur asnjë problem me overbite.

Lini një Përgjigju