Krimi

Unë kurrë nuk kam qenë i arrestuar, dhe kjo është me të vërtetë lloji i një mrekulli, me të vërtetë mbresëlënëse duke marrë parasysh shumat e keqe që kam bërë. Asgjë në rrugën e dëmtuar askënd, siç e kam dëmtuar veten më në keqbërje time, por lejon të them vetëm se ka libra të bibliotekave ende kontrollohen nga vitet '70, kaseta VHS unkindly unrewound - dobësia ime është huamarrja dhe rënia ime po kthehet. Mos më jepni asgjë, por ndoshta veshët tuaj dhe sytë tuaja për, por një moment. Unë nuk jam një returner dhe në qoftë se ju vijnë gjatë për një darkë potluck dhe ju lënë preferuar pjatë tuaj tavë qelqi apo heirloom Tupperware prapa vetëm të bëjë paqe me të, sepse ju kurrë nuk do të shihni atë mut përsëri.

Unë nuk jam duke shkuar për të vjedhur të plotë, por nëse ju lejojnë diçka të pamatur që të bien në posedim tim, atëherë është faji juaj. Vetëm e di se dhe mbajnë gjurmët e tuaj të gjëra rreth meje. Më e keqja ishte kur kam huazuar një peshë e librave nga një mik dhe më pas nuk u kthye kurrë ato, dhe pastaj shoku kërkuar për ta kthyer, që unë duhet të ketë bërë menjëherë, por unë e vënë atë jashtë dhe e vënë atë jashtë dhe e vënë atë off dhe pastaj shoku im vdiq. Ajo ishte e papritur dhe kjo ishte e papritur dhe u fucked up, por unë shoh në këto libra dhe tani unë strukem në egoizmin tim dhe marrëzi dhe ajo është aq memec gjithashtu është se unë kurrë nuk lexojnë ato.

Ende nuk ka shërim më i sëmundjes së nuk kthehen asaj që nuk është e imja. Duart e mia grabby dhe zemra bosh bashkojnë forcat për të dëshirosh, atëherë të marrë mut tuaj. Bëj atë nga njerëzit gjatë gjithë kohës, por kur kam qenë e vogël unë e bëri atë nga dyqanet.

Unë isha në një bandë vjedhje dyqani fëmijë që terrorizoi vjetër qendrën tregtare në natyrë që Stonestown përdoret për të jetë para një çati është vënë mbi të dhe ajo u shndërrua në atë që ne tani e di si një shëtitore. Udhëheqësi i bandës kishte idenë se ajo do të mund të vjedhin një triko dhe kthyer atë duke përdorur një faturë të vjetër të turbull njëjtën sasi si triko ishte me vlerë dhe vetëm pastaj të marrë paratë. Tani unë e di se kjo është një ide e keqe për një milion arsye të ndryshme, por atëherë ajo dukej BRILLIANT. Unë kam qenë littlest ai kështu që unë u dërgua në bizhuteri kundër ngjitur për të drejtuar një grimë e ndërhyrjes dhe për të krijuar një zbavitje.

Shitëse dukej i lodhur dhe harried dhe shikuar vajza të tjera pas meje vjedhin triko me sytë e mërzitur pasi ajo u tërhoq nga tabaka kadife pas tabaka rrathë ari për mua nga rasti ekranit xhami. Ajo vuri ato në banak dhe u ndezur në vajzë vjedhje triko aq e vështirë se ajo nuk e kishte vënë re më të tërheqë një pjesë të vogël të rrathë ari off tabaka dhe kaloj ato në mëngë tim. I straightened krahun tim dhe kapur rrathë në dorën time dhe pastaj heshtje tucked ato në xhep para gjoksit e xhaketës sime xhins.

Kam ecur nëpër sportelet e bizhuteri shumë si miku im memec me triko tani vjedhura dhe pranimit të rreme u përpoq ta kthejë atë. Ka pasur disa trazirë dhe nuk kishte të holla shkëmbehen dhe vajza e tretë në sindikatë Kete fëmijëve të krimit të organizuar sinjalizoi të gjithë ne që të largohen nga dyqani shpejt.

Ne mori jashtë dhe për një moment ne ishim të lirë dhe kjo ishte ok dhe ne ishim duke qeshur dhe të frikësuar dhe të lirohet dhe kjo është shumë e shkurtër jetuar si ne u ndaluan menjëherë nga dy gra (të moshës time tani), i cili dukej shumë si duo komedi famshëm francez dhe Saunders. Ata flashed shënjat e tyre dhe na pyetën për të ardhur përsëri në dyqan. Ne ishim marrë në studio e brendshme të dyqan, prapa mureve pasqyruar dhe lounges punonjësve dhe unë u ndarë nga dy të tjerë, sepse m'u duk më i ri dhe më të fortë dhe më e lehtë për të thyer.

Ata në pyetje mua dhe i tha se unë nuk di asgjë dhe unë nuk kam bërë asgjë që unë mezi e dinte ato vajza dhe se ata nuk ishin në klasën time dhe unë vetëm të kërkuar për të sorollatem me ta dhe unë nuk e di atë që ata ishin deri në dhe unë mendoj se është kur aftësitë e mia duke vepruar filloi për shkak se gratë shikonin njëri-tjetrin dhe një nodded në tjetrën dhe ata hapën derën për të më lejoni të shkoj, dhe rrathë ari në xhep para e xhinse e mia xhaketë ndjehet e rëndë dhe e nxehtë, por ata ende u dalluar nga detektivët, dhe kam marrë larg me atë - një barrë mjaft të mirë. Unë kam qenë një bizhuteri hajdut të vërtetë jetojnë, dhe unë nuk mund të ketë qenë më shumë se 10.

Dy vajzat e tjera u zbritur në stacionin e policisë dhe prindërit e tyre kishte për të marr ato dhe ata ishin në vështirësi si të gjitha shkronja kapitale probleme dhe ende nuk kishin asgjë për të treguar për të. I kishte këto rrathë shkëlqen ari që nuk mund të jetë veshur, sepse prindërit e mi do të duan të dinë se ku ata erdhën nga si ne nuk kishte para për ato llojet e gjërave. Unë nuk e di se ku këto rrathë janë tani, por unë do të veshin atyre, nëse kam bërë. Ndoshta dikush huazuar ato.

3 Komente. Add To Mix ...

  1. Dashuria kjo - ne mund të kemi qenë partnerë në krim, Margaret dhe Aimee, organizatorët penale, vetëm unë kam qenë në Sacramento! Unë u tërhequr psiqikisht në Brachs ishull karamele që ishte në pjesën e përparme të prodhuar seksionin e dyqan tona ushqimore. I vodhi copa përfundoi individualisht karamel dhe disqe butterscotch, shumë, shumë herë. Unë kurrë nuk më kujtohet duke u kapur. Next për të shtyrë në mbyllur plastike në pako mish terren në departamentin e mishit, ky ishte vendi im i preferuar në dyqan ushqimore! ; )

  2. Dashuria kjo - ne mund të kemi qenë partnerë në krim, Margaret dhe Aimee, organizatorët penale, vetëm unë kam qenë në Sacramento! Unë u tërhequr psiqikisht në ishullin karamele Brachs në pjesën e përparme të prodhuar seksionin e dyqan tona ushqimore. I vodhi copa përfundoi individualisht karamel dhe disqe butterscotch, shumë, shumë herë. Nuk mbaj mend kurrë duke u kapur. Next për të shtyrë në mbyllur plastike në pako mish terren në departamentin e mishit, ky ishte vendi im i preferuar në dyqan ushqimore! ; )

Lini një Përgjigju