Shoqërohem

Im në Londër dhe është e ftohtë, kështu që shumë të ftohtë unë nuk e di se si dikush mund ta duroj. Kjo është lloj i dridhura që do të thyejnë veshët tuaj off. Unë kam doreza në çantën time, por unë e përdor duart e mia shumë për të vënë ato në për çdo gjatësinë e kohës kështu që në thelb ato janë të padobishme. Të tjera se motit, unë e dua Londrën dhe unë mund të ketë drekë sanduiç një punëtor ferme s per çdo vakt për pjesën tjetër të ditëve të mia, nëse unë kam për të.

Gjithashtu zgjedhja cookie është jashtë zinxhirit, kështu që të flasin. Ata janë quajtur biskota këtu, e cila nuk është e vetmja gjë që përcakton përveç atyre. Ka një finesë e shije që unë nuk mund të merrni mjaft e, me të vërtetë. Kjo nuk është vetëm e ëmbël. Një thellësi ekziston brenda ëmbël, e cila është në kthen pjesë kripur, pjesë kokrra - një plotësia e shije që nuk ekziston në shtetet e bashkuara. Ata duan një biskotë këtu, dhe unë kam qenë kërkoi nga një anglez unë e di mirë për të sjellë përsëri pako Hobnobs çokollatë dhe krem ​​krem ​​karamel.

Unë nuk do të normalisht, si unë urrej të sjellë ndonjë gjë përsëri nga kudo për të gjithë, si unë shkoj kudo gjatë gjithë kohës dhe nëse unë e bëri këtë, unë do të të bëjë asgjë tjetër, por ai punon në im shumë i vjetër (më të vjetër se unë, por nuk tejkalohen sa më shumë) motor cilësisë së mirë për të lira dhe madje vjen në shtëpinë time për të bërë atë, kështu që me shumë mirënjohje, kam blerë atij një përzgjedhje të madhe - çokollatë dhe çokollatë e errët dhe të sheshtë. Shpresojmë se ata do të kalojë përmes doganës padëm. Shpresojmë se ata do të zgjasë një natë ose tre me mua në një dhomë shterpë hoteli në uneaten Shepherd Bush. Kjo është sfidë, që të mos hani të gjithë prej tyre në dhomën time vetëm, asgjë, por mua dhe shtrat dhe biskota dhe të ftohtit e hidhur e jashtme, shumë e ftohtë për të marrë parasysh asgjë, por të gënjyer nën mbulon, ndoshta me hobnobs thjeshtë për kompaninë. Ndoshta ai nuk do të humbasë ato. Ai ka kërkuar për çokollatë pas të gjithë.

I kishte blerë atij një paketë çokollatë hobnobs mbrëmë, pas mbërritjes, në i mbushur tepër me klientët Morrison-së nëpër rrugë, që është ekuivalent i tregut Jon-së në la - nuk von-së - Jon-së - off markë Von-së me të gjitha llojet e përbërësve Korean dhe artikuj me interes për blerës jo-të bardhë - por me ndryshimi i ores tepër të rëndë dhe vetminë e udhëtarit distancë të gjatë, ata kishin shkuar me mëngjes.

Unë texted atë në furinë - si mund ai më lejoni të blerë atij një trajtojnë të tillë të këndshëm duke e ditur fare mirë që unë kurrë nuk do të jetë në gjendje të të rezistojë ato? Unë kam qenë i habitur veten, lakmia tim dhe intensive, urinë padurueshëm e tejkaluar ndjenjën e mirë dhe e parazgjedhur frikë dhe urrejtje të karbohidrateve. Ai më tha që të jenë të kujdesshëm, që biskota ishin të liga dhe unë pajtohem me të. Ata janë të keqe, sepse unë tashmë kam vendosur midis paragrafin e fundit dhe këtë një për të hapur paketën e hobnobs thjeshtë.

Ok Unë kam ndalur duke shkruar për të ngrënë dy Hobnobs thjeshtë. Kjo nuk është e keqe është ajo? Për të dhënë një dhuratë në një mekanik i talentuar e një pakete të cookie-t me 2 të humbur? Nuk është faji im, është e cookie-së - ose galetë e bërë. Ata janë tërshërë bazë, të cilat asnjëherë digests mirë, dhe unë do të shoh formuar plotësisht kënaqur më vonë në të ardhmen time tualet. Unë pyes veten në qoftë se dikush do të jetë në gjendje të tregoj pasurinë time nga këto kënaqur. Unë jam mbjellje disa oats egra gjatë këtu. Ka një tjetër stil të biskotë quajtur 'ndihmon tretjen e ushqimit ", e cila nuk do të tingëllojë mirë, por është aq i mirë. Unë mendoj se ata duhet të ndryshojnë emrin, por pastaj folks nuk do të dini se çfarë për të kërkuar. Ata shije si ato cookie-t ju japin foshnjat kur ata janë teething. Unë vetëm e di se për shkak se unë përdorur të jetë një mësues të shkollës së e diel / Babysitter papaguar dhe hëngri mjaft sleeves pak e atyre kur foshnjet në kujdesin tim refuzuar ato. Ata janë të shijshme dunked në çaj, që unë normalisht nuk do të bëjë, dhe që unë jam mjaft kundërshton sepse ai e thyen deri lidhin e miellit dhe ujë dhe sheqer në qoftë se nuk e tij ngrënë brenda një pjesë të një të dytë, por për biskota me origjinë nga ky ishull i ftohtë në anën tjetër të Atlantikut, unë jam i përgatitur për të bërë një përjashtim të rrallë.

Nëse kam jetuar në Londër, unë do të ha djathë dhe turshi vetëm sanduiçe (drekë Plowman-it) dhe biskota dhe se nuk është e mirë për askënd madje tha punëtor ferme, por ushqim në Britani, pavarësisht nga ajo që dikush do të pranoj për të, është me të vërtetë ndyrë e shijshme. Unë do të shkojnë edhe aq larg sa të thonë se kjo është my favorite, dhe unë jam i përfshirë stil british kuzhinë indiane dhe kineze dhe indonesian që ju nuk mund edhe të vërtetë të marrë në Amerikë. Njerëzit hanë mirë këtu, edhe nëse mbetje të saj përulur nga Morrison apo atë të pazakontë kineze marrin i ulët që duket më pak si një restorant dhe më shumë si zyrë e një veteriner-së, me asgjë, por një recepsionist në një tavolinë të bardhë / banak të madh pa ulëse dhe jo i dukshëm kuzhine, vetëm një menu dhe petë enë me kapak kartoni të bardhë. Mmmmm. Unë jam duke menduar unë mund të hani të gjitha ato Hobnobs. Ata janë të thjeshtë, dhe ai donte çokollatë.

hobnobs

12 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë u zhvendos në Londër katër muaj më parë. Zbuluar Hobnobs dy javë më parë. Unë nuk e kanë pjekur që nga. Unë kurrë nuk do të jetë pa këto bukurive përsëri.

  EVER.

 2. Të dua, Im duke menduar për darkë dhe tani unë nuk mund të shihet ndaluar të menduarit në lidhje biskota vjenez Foxs .. ose version më të lirë gris-off. A duhet të vërtetë një byrek për darkë? hmm.

  ju keni dhënë mua përtyp për të menduar për x
  Micki, Skoci

 3. Ju lutemi të thonë se ju jeni duke bërë disa shfaqje në Londër :-)

  Unë do të të dush me një furnizim të jetës së biskotave McVities nëse jeni: _0

 4. Loli ju dëgjoni !! Unë kam lëvizur këtu nga Australia dhe unë nuk mund të merrni mjaft prej tyre. Im në të vërtetë në barinj Bush tani, Lejon të ketë një filxhan çaj dhe një shoqërohem tani !!

 5. haha ... por i tij nuk në të vërtetë QE ftohtë në Londër tani, duke marrë parasysh temperaturat e dimrit ...

 6. Provoni digestives me çedër ose Stilton kajsi! Shijoni ndjesi! Fruta dhe arrë chunky biskota Fox gjithashtu Fab. Përshëndetje nga Kensington! Shtëpi fluturim të sigurt. Xx të dua

 7. Provoni biskota malted qumësht zhytur në qumësht oriz ... nom!

  Merrni në shtëpi të sigurt dhe të thonë hello në vendlindjen time Los Angeles!

  Ju keni qenë një frymëzim për mua për ... 20 + vjet?!? Vërtetë!

  Ju faleminderit !!!!! XXX

 8. Im në Londër dhe është e ftohtë, kështu që shumë të ftohtë unë nuk e di se si dikush mund ta duroj. Kjo është lloj i dridhura që do të thyejnë veshët tuaj off. //// Mënyra më e mirë për t'u marrë me bastards pashpirt. por, ata kanë qenë që ka magjitë bukuroshe disa thonë, por nuk është LA LA LA LAVELY - dhe kjo do të jetë mjaft e vështirë për të gjetur të mirë korean. në qoftë se ju doni të jetë i lidhur me të vërtetë jashtë - pini Këshilla PG për një MD 20/20 gjellë e mbetur.

 9. Ju falenderoj të gjithëve për komentet tuaja! Unë e di se nuk është e ftohtë në Londër tani. disa nga këto të hyra janë shkruar disa muaj më parë, dhe ata janë postuar nga e rendit, dhe kështu që kjo është lloj i rastit kur ata të shkojnë deri. Unë shkruaj një prapambetje të madhe dhe pastaj mund të postoni çdo ditë apo më shumë, kur i merrni i zënë, i cili është si, tani. Unë jam i kënaqur që të dini se nuk është e ftohtë në Londër dhe në qoftë se i ishin atje unë do të hani hobnobs në diell. xo m

 10. Aq shumë për mitin e ushqimit angleze gjithmonë duke qenë i butë. Kjo më bën të dëshironi të shikoni disa nga që stuff jashtë disi. Nuk ka mori të jetë një vend në SF ku ju mund të merrni Hobnobs. Nuk ka? Menaxher ime ndërtesë është anglisht dhe shkon përsëri atje herë pas here, ndoshta ai do të mund të vini deri disa. Unë jam i sigurt se unë do të doja Londër, unë si mjegull dhe nuk mendjen të ftohtë. Edhe pse unë të duket i trembur këtu, atje në mesin e anglisht unë do të konsiderohet mjaft e po largohet dhe i stuhishëm. Hobnobs. Sa i këndshëm! Unë duhet të jepni atyre një të shkuar.

Lini një Përgjigju