I freskët

Populli im, populli im e bukur Korean, rrënjët e mia të thella stërgjyshore, plandosem i pallogaritshëm nën pemë i gjatë e veten time, unë qëndroj këtu, hije të gjithë rreth meje me tim Korenë-kep, historinë time Kore, jetën time Kore, dhe unë pyes, çfarë është deri me fresheners makinave? Popullit tim i pëlqen që të freskohem makinat e tyre, me scents pazakontë rreme tipit me shije frute, si mollë e gjelbër, e cila e bën ujin tim gojën rehat, sepse unë jam në thelb përgatitjen gojën time, duke filluar procesin e tretjes, fjalë për fjalë kickstarting sistemin tim të tretjes për të ngrënë e brendshme e mia makinë. Por gjë e çuditshme e gjelbër mollë erë Korean artificial është si një kryq në mes të mollës kauboj i këndshëm kosi dhe një mollë aktuale sepse stil Korean është për të vënë disa të vërtetë (lloj) erë e gjelbër në atje. Pickim i saj, një pickim i gjelbër. Ajo erë paksa si ashpër në një mollë të vërtetë të gjelbër të mbushur me Jolly ranchers.

Ftua është një tjetër i preferuar Korean, e cila është e ngjashme me nektar, Cassava, shalqi Korean - të gjitha këto fruta të rënda skinned të gjelbër shpesh blerë nga rasti sepse ripening e tyre është e vështirë për të zbuluar dhe të paparashikueshme të mjaftueshme se saj më të mirë për të blerë një kuti të madhe dhe le të gazeve nga pjeprat pjekur ndikojnë ato i papjekur, si një situatë të presionit pjepër kolegëve. Ashtu si të gjitha këto vështirë, pjeprat unsweet janë boxed së bashku për të mirën e tyre dhe janë të detyruar në zbutjen e tyre dhe sheqernat e tyre të detyrueshme për veten e tyre në një shkatërrim të ndërsjellë nga të thjeshtë afërsia, si një lloj "pjekur frikësuar" program rehabilitimi pjepër.

Nëse ju shkoni në një tregun Korean, ju do të shihni frytet si kjo në shfaqje, kurrë në një grumbull, si fruta dhe perime amerikane, por përfundoi mjeshtërisht në letër mëndafshi dhe e vendosi swaddling në tabaka bubbled plastike myk atë në trupin e gjë. Këto ups vendosur shpesh e bëjnë ujin tim gojën, por jo në mënyrë urgjente shqetësuese që freshener makinë bën.

Çfarë e bën makinat tona nuk i freskët? Ajo kurrë nuk ka ndodhur me mua për të përdorur këtë. Makina erë si makina, pak si plastike, pak si lëkurë, pak si fabrikë, e disa të naftës dhe shënimet e benzinës në atje. Është një parfum i mirë neutral, nëse makina është mbajtur të pastër. Sigurisht imja nuk është, dhe një herë kam lënë një tregtar djathë blu joe-së në atje për më shumë se një vit. Ajo ra nga qese, dhe që nga qese kryer shumë varietals të djathë për stilin e jetës time bujar, unë nuk e humbas atë.

Djathë nuk ka filluar të joshë në çast. Ajo mori disa muaj, por pastaj wow, e bëri atë të erë. Ajo stunk në një mënyrë të sëmurë, sulfurit dhe i dobët, sikur dikush e kishte marrë një mut të drejtë deri në makinë. Nuk kishte asnjë erë tjetër. Vetëm mut. Unë u përpoq për të mohuar atë. Unë kam përdorë fresheners ajrit atëherë, por nuk ka asnjë mollë e hijshme të mjaftueshme, nuk ka ftua që nuk e lë në mua. Unë më në fund zbuluan djathë, tani i zhdukur gati krejtësisht jashtë pakos, kështu që ishte thjesht një i veshur me cipë, copë uritur prej plastike me një copë ngjyrë kafe brenda me madhësinë e një mermer. Për një të dytë, unë mendova se mund të hani atë. Unë jam vetëm duke ju thënë, sepse ajo është e vërtetë.

2 Komente. Add To Mix ...

  1. margaret - kështu e shijshme. dua që ju jeni me shkrim. unë do të rrinë me kimchee dhe të bëjë një rrugë anësore të trefishtë në Gorgonzola gabimisht moshës dhe kandil deti - gjetur këtë reflektim i juaji - delectably humoristike. kanë një fundjavë tmerrshëm. të dua.

  2. Unë jam me ju! Unë dua një makinë në erë si një makinë, e jo disa të çuditshme fruta, parfum, ose temjanit. Me gjelbërim të përjetshëm prej druri erë unë mund të tolerojë në një pikë, por ndonjëherë ajo që njerëzit bëjnë për 'të freskohem "makina e tyre e bën sytë ujin tim. Unë nuk kam një problem me erë shokuar me kusht që ato janë erë e mia i shokuar. Unë nuk e kujdesit për erë të shokuar njerëzve të tjerë. Toleranca ime mund të testohen në kohë, si kur macja ime shkopinj gojën e tij kundër hundë tim dhe unë të marrë një erë të mirë të frymëmarrje mace. Ajo erë si mish i kalbur e cila është ajo që është. Bukuroshe !!!

Lini një Përgjigju