Shopping Online

Çfarë jam unë duke bërë? Unë jam pazar online, e cila është e vetmja gjë e mia të preferuar për të bërë në të gjithë botën. A nuk është se memec? Unë nuk jam duke u përpjekur për të pirë rëndshëm bri time apo pordhë një reville apo diçka, por unë kam bërë disa gjëra mjaft të pabesueshme në jetën time. Unë jam në gjendje për të ndjekur ëndrrat dhe jetojnë ata, e ata, të jetë i tyre, por ajo që është pasioni im i vërtetë? Ajo është thellësisht e turpshme për të pranuar.

Më pëlqen për të vënë objekte në karroca dhe nuk shikoni. Unë vetëm vënë gjërat imagjinare në karrocat imagjinare pazar dhe dyqan në thelb imagjinare. Online shopping nuk është nga natyra e saj shumë të kënaqshme për mua, të paktën jo për të holla që është shpenzuar. Natyrisht se është awesome për të gjetur diçka që ju me të vërtetë keni nevojë dhe ju jeni në gjendje për të porositur atë në internet dhe për të shpëtuar veten një udhëtim në dyqan, por zakonisht unë dyqan për gjëra që unë nuk kanë nevojë. Në fakt unë do të jetë më mirë në qoftë se unë kam më pak prej këtyre gjërave (dmth këpucë).

Unë jam duke kërkuar për të këpucëve të përsosur që unë më shumë gjasa tashmë kanë ose nuk ekziston në botë përveç në univers lavdishme vezullim të imagjinatës sime këpucëve. Është si të kundërtën e Hirushja. Unë nuk jam duke kërkuar për pronarin e këpucëve. Unë jam pronari, në kërkim të këpucëve.

Unë nuk kam asnjë ndrikull zanash. Unë kam një nënë të vërtetë, i cili gjithashtu e do këpucë dhe më kujtohet e saj blerjen e një palë në 70 për 134,00 $ i cili atë kohë për familjen tonë mund edhe të ketë qenë $ 1.000.000 dhe krejtësisht ndjenja e justifikuar në lidhje me blerjen dhe të krenarisë dhe të drejtën dhe kënaqësi dhe vetë nderim që hyri në vendimin e saj për të blerë ato ishte një shembull i frikshëm për mua në rritje deri. për nënën time, dhe tani për mua, shpenzimi i parave është deklaruar thjesht, "Unë rëndësi." Dhe që ndjehet mirë. Dhe ajo ende ndjehet mirë.

Unë duhet të shkoj të marrë vetë heqël time qelqi - e cila kurrë nuk dukej praktike sipas mendimit tim. Duket si këpucë xhami do të dëmtojë shumë, pasi xhami nuk do të japë si lëkurë, dhe fërkimi do t'i bënte ata shpëtim me zë të lartë të mjaftueshme për të tingëllojë si ju u farting me çdo hap. Kështu që unë dua një heqël proverbiale qelqi, jo një një aktuale. Gjithashtu, këpucë të qartë mjegull deri në një mënyrë shqetësuese. Unë kam një bandë e stileve të ndryshme dhe ata të gjithë të bëjë këmbët e mia djersën tronditës dhe slurp kur ju të marrë të tyre.

Në mendjen time, këpucë të drejtë do të zgjidhë të gjitha problemet e mia. Në këpucëve të drejtë, unë jam duke bërë tërë, të tërë. Asgjë nuk është e humbur. Këpucëve do të më sjellë të gjithë këtu. Këpucëve është ajo që kam nevojë. Unë kam një këpucëve vrimë formë në shpirtin tim dhe unë dua që ju të ndërhyjë.

Plaga origjinal këpucëve ndodhur për një vizitë në Romë. Unë u zhvendos në lot nga Bernini kudo në rrugë, por ajo që shndërrohet me të vërtetë mua ishte një palë e pompave platformë encrusted me rhinestones të mëdha dhe në formë të çrregullt dhe të vendosur, duke i dhënë këpucëve pamjen e një pasqyrë të thyer. Ishte një top disko shndërrua në një chunky pompë takë platformë me një kyçin e këmbës hollë buckled rrip si një aureolë në krye të këtij engjëlli të një këpucëve. Unë tashmë ishte vonë dhe nuk kisha kohë për të blerë ato, ose edhe të gjykuar ata. Unë retraced hapat e mia më vonë dhe unë nuk mund të gjeni në dyqan përsëri. Unë veten në qoftë se ata kishin qenë një lloj mirazhi këpucëve, një ëndërr ethe këpucë. Ndoshta ata ishin. Unë kam qenë në dhimbje ndonjëherë që kam parë ato këpucë, por nuk do të mund t'i zotërojë. Unë kam qenë në kërkim për ata që ndonjëherë.

Unë dua për të gjuajtur, kërcell, ngushtë në të dhe të kapur të këpucëve, kështu që unë do të urdhërojë të këpucëve, por nga koha që ajo vjen ditë më vonë në një kuti zoti Fed Ex, ankesa e këpucëve është zvogëluar. Ky moment e shijshme e dashur nuk mund të zgjas veten të gjithë madje edhe të anijeve tjetër ditë, aq sa mund të vërtetë nevojë për të? Pothuajse çdo herë, unë harroj që kam urdhëruar mut, dhe kjo vjen si një kujtesë e zemrës sime i ndryshueshëm. Ajo vjen dhe unë nuk e kujdesit. Dhe unë kurrë nuk kthehen ndonjë gjë për shkak se do të kërkonte mua që të ketë shirit të cilat nuk ekziston në atmosferë tim. Unë kam asnjë të ditës vërtetë zakonshme për sende të përditshme që të gjithë ka. Po unë mund të ketë një palë e punuar me dorë dhe autographed Manolo Blahnik Pallua mushka pendë që janë shumë të çmuar dhe të shenjtë të veshin në mënyrë në vend të kësaj ata të pushtoj altarin mbi fireplace tim, por as nuk e kërkoni për ngjitese scotch, sepse unë kurrë nuk e kanë atë mut. Ju duhet të rrinë diçka së bashku? Harroje atë. Ju keni ardhur në shtëpinë e gabuar.

5 Komente. Add To Mix ...

 1. Unë dua të dyqan online e cila NQ mendon është e çuditshme, sepse unë jam një blerës i prekshëm. Kur unë jam jashtë dhe për unë ndoshta mund të prek tridhjetë gjëra kam ndërmend të blerë para se të shkoj edhe në një artikull unë jam atje për të.

  Online Unë priren të ngarkesës deri karrocë me gjëra më pëlqen atëherë Whittle atë para se të bëjnë një blerje. Unë nuk do të thonë se unë të harrojmë për ta b / c Unë mbaj marrjen në kutinë time deri sa arrin parcela. Por për mua nuk ka zemërim të madh në duke parë kamion FedEx tërheqë deri në rrugë me pemë e mia. Ajo mund të jetë zvogëluar vetëm nëse ngastra i drejtohet dikujt tjetër në shtëpi - të flasim rreth një Downer.

  Nëse unë ju dërgoj disa shirit ngjitës do të më dërgoni disa këpucë? : D

  Cheers!

 2. Dëshironi të dini se e vetmja gjë më të mirë se pazar për këpucë online? Shopping personalisht në dyqanet online (nuk kam të fryj mendjen tuaj?). Ne kemi një emër të madh në internet qendër anijeve lokal këtu se ka ngritur një dyqan.
  Ajo është e mbushur me të gjitha të kthimit të tyre! Këpucë të mëdha të reja në 50% off. Diçka për të menduar!

 3. një tjetër ditë e bukur nga plazhi - unë mund të imagjinohet që ndodh në Romë - kjo është një gjë e mirë që ata nuk janë hedhur mbeturinat e parë nga dritaret më gjatë siç bënë atëherë, por tani ajo është bërë on-line ose streaming Bravo sikur ajo isn ' t një emër ironik për shumë nga programet e tyre të fundit, pasi njerëzit filluan të mësuarit për të gatuaj - me sa duket që erdhi pas drerësh dhe gjuetia e një tjetër lloj, kur disa njerëz u bënë të paaftë për të realitetit dallues nga realiteti e sajuar dhe pastaj disa u humbur në një post-post- Inercia moderne si djemtë e Sudanit u hopping kokat Gator, jo Gator karrem, të udhëtim përgjatë shkretëtirat dhe anashkaluar milicisë pështirë si kreu plas jonny pira off gomar e tij mund të urdhërojë ata online si një formë të vjetëruar e "nuses fotografisë" që të jetë një sapo riformuar minutë çupë, por i duan të fshini atë histori si se karma ka një çmim që unë marr parasysh disa shoqërive nuk e di edhe atë që ata kanë hapur. pavarësisht, kanë një fundjavë të bukur dhe të tmerrshëm hequr nga atë lloj të të menduarit. dua.

 4. Unë të marrë ndihmë në të dish unë nuk jam i vetmi që e bën pazar online dritare. Unë gëzojnë kërkimin dhe dhe vënë gjërat në karrocë time dhe pastaj më pas në fund, del jashtë sikur ajo kurrë nuk ka ndodhur. Problemi i vetëm është se unë herë pas here harroni të shtypni "dalje" dhe të përfundojë blerjen e këpucë.

  Një nga momentet e mia më të turpshme ishte një javë më pas partneri im dhe unë u zhvendos në së bashku. Një natë, ndërsa unë nuk mund të fle, unë shkova pazar online. Një javë më vonë, 3 kuti gjigante me një total prej 25 palë këpucë mbërriti në derën tonë. Unë kisha pak shpjeguar dhe kthehen për të bërë, por kam marrë disa marrëveshjeve të tmerrshëm!

 5. Kjo është hyrja më e mirë blog EVER. Ju mbani mua në buzë e vendin tim në të dashurën qepje. Thanks ~ Dashuria Ya! Shih u në Cleveland 10/5/12 !! xoMara

Lini një Përgjigju