Cris CLEEN / Saved Tatuazh

Cris CLEEN është një tattooer unë kurrë nuk e kishte takuar por mbi të duke parë punën e tij, në një të bukur profilin Vimeo të shkurtër mbi atë në time të përditshme go-për tatuazh faqen lajm needlesandsins.com , kjo ishte ndoshta një dashuri në shikim të parë ndjenja, por jo domosdoshmërisht për njeri, si unë nuk e di atë, dhe me të vërtetë, jam i vjetër sa të jetë nënën e tij, por për tatuazhet e tij të pabesueshme. Unë do të them për mua, ai është artist tatuazh ekuivalent i Anais Nin (keq unë nuk e di se si për të bërë një ndryshim i zanores) një autorët e mi shumë të preferuar - dhe Henry Miller - duo famëkeq i cili solli fiction erotike dhe llogaritë parë personi e seksit në botën e letërsisë reale, duke shkruar me guxim pa turp apo gjykimit - trajtimin e seksualitetit si art, e cila është ajo që ajo me të vërtetë është dhe se si unë jetoj ditët e mia në këtë trup unë kam qenë i bekuar me dhe ai që jep më kënaqësi në dukje të pafund.

Puna CLEEN-së, veçanërisht tattooing imazhet erotike që ai është duke punuar për përsosmëri në mua për disa ditëve të fundit do të mund të kenë të drejtë leapt nga faqet e "Delta e Venusit" ose "Henry dhe qershor", ose më të rralla dhe të çoroditur librave pash I kanë në mbledhjen e mia, si një kopje e parë botim i 'E devijuar Dëshirat', shkrime rreth dhe më e rëndësishmja, ilustrimet e sylphs sheshtë chested zog i ri, këmbët i shkathët dhe shpinat e drejtë me tummies të buta dhe të armëve prej pelushi me mish, të angazhuar në aktivitete që do të dhunshëm shprish e tyre përkrenare të përkryer në formë dhe me shkëlqim si hairdos qethur.

Louise Brooks është i bëri jehonë shumë në punë Cris 'për mua. Ajo është ideale ime femërore, si unë do të doja të të dy qij saj dhe të jetë e saj, dhe unë kam pasur fat të mirë e që kanë të dashuruar të cilët mbajnë një ngjashmëri të habitshme për të, dhe gjithashtu e kanë përdorur klasik të saj, të qëndrueshme dhe film thelbësor "Kutia e Pandorës "si lloj i një udhëzues Thomas për jetën time tërë seksit. Terrorizmi i saj seksual i synimeve të dhënësit të dy sekset dhe duke marrë sa më shumë të burgosur të jetë e mundur është ajo që unë ëndërroj për të arritur disa ditë së bashku me të përfunduar mitingun motor famëkeq nga Parisi në Dakar tërësisht në një biçikletë motorcross. Unë do të bëjë të dyja, ndoshta në të njëjtën kohë.

Lulu si një karakter të ishte një zbulim. Jeta e saj seksi dhe nënshtrim i lehtë i të gjitha pushtimet e saj është ajo që unë aspirojnë shumë. Dhe kjo nuk është shumë vonë për mua. Ndoshta Cris vendosen këto talismans mbi mua për të më ndihmuar në udhëtimin tim për paqen në botë, ose pjesë të vërtetë botërore. Një copë gomar të gjithëve në të gjithë botën. Kjo është ajo që unë do të doja. Cris CLEEN është aq e ndyrë e madhe. Ndërton kujdesshëm e figurave të tij, shkallën dhe vendosjen e linjës dhe ngjyra flet për mua si një herë-in-a-jetës dashnor. Nuk është një e kuqe portokalli që duket të shfaqet në shumicën e tatuazheve të tij, dhe unë nuk e di nëse ai mixes vetë këtë ngjyrë, por ajo është unike dhe bindëse dhe të ndritshme dhe i zbetë dhe i pafajshëm të gjithë në të njëjtën kohë.

Tatuazhet kam kërkuar prej tij mjaft keq që unë dergjej më i gjatë se unë kam bërë ndonjëherë në të kaluarën, si unë e nevojshme që ato të përfunduar, i dashuruar punën aq shumë që unë nuk mund të mbajnë për të lini asnjë mbetje jo të plota. Unë tani mund të them unë kam 3 copa gjobë nga cris në çdo rritje dhe të shquar dhe të lavdishëm dhe i famshëm mbledhjen e mia të bësh tatuazh, dhe që është një përqindje e konsiderueshme. Dhe fakti se ai e bëri ata të gjithë në 3 sesione, pa paterica e mia të zakonshme të concoctions aktuale lidocaine, e methodone që shërben si qëndrim në për endorphins të jashtëzakonshëm që tattooing njoftime në gjakut tim, i cili nuk do të vijnë në qoftë se unë kam qenë tattooed shumë shpesh, e cila është duke ndodhur shumë kohët e fundit, thotë shumë për dorën e tij të lehta, makinë e tij rrotulluese dhe rrufe aftësinë e tij të shpejtë për të lavdëroj kryeveprat më të gjallë lëkurën pa brutalizing atë.

Tatuazh i shpëtuar është në Brooklyn është ku Cris CLEEN mund të gjendet, në pronësi të ish-tattooer mrekullueshme e imja që unë jam duke u përpjekur dëshpërimisht të marrë një tjetër takim me, i cili është i zënë si ferr me një listë të gjatë pritjeje, Chris O'Donnell . Ah- Chris O'Donnell - lëkura ime djeg për më të mjeshtërisë së tij të përcaktuara në bazë të saj. Unë do të ketë kaluar shumë kohë në Saved tattoo, e cila është duke u bërë shpejt lindje bregdet biografi Tatuazh im / amerikan Electric. Ju djema kam disa gjëra të mira në vazhdim e sipër në Brooklyn. Unë jam kaq i lumtur të jetë këtu. Thanks Cris, dhe Chris - unë do të shoh ju së shpejti.


4 Komente. Add To Mix ...

  1. Më të gjatë isha ulur ka qenë 3 1/2 orë. Unë jam ende duke u punuar në një tani. Ai është duke përfunduar deri ngjyrën. Ne gjithmonë kam pasur fun përmes çdo sesioni, unë nuk mund të presim derisa Jason katëshe nga Blue Dragon Tattoo është bërë pse. Dhe ai ka bërë punë të mahnitshme.

  2. Louise Brooks kohët e fundit pushtuar shpirtin tim dhe unë nuk kam qenë i njëjtë që nga! Unë u tërhequr në fytyrën e saj të gjatë para se unë edhe e dinte që ajo ishte. Por kur unë pashë Kutinë e Pandorës, dëshira e madhe për të. Se ajo do të mund të kryejnë atë lloj i magjisë është befasues. Për mua ajo encapsulates misterin e gruas. Unë gjithashtu e donte Ditari i një Girl Lost që ju mund të gjeni në YouTube të plotë në qoftë se ajo është ende atje. Unë isha duke menduar për të Blogging rreth saj në blogun tim të ri, RussellPop. Por kam bërë një post në Scott Walker në vend. Tani unë duhet të shkruani në lidhje me muzë tim. Kjo e bën shumë kuptim që ju do të jetë një besimtar Louise Brooks. Në qoftë se ajo kishte lindur shumë më vonë, ajo mund të ketë bërë një komedian i egër, kush e di? Post i madh, dhe unë jam i sigurt, një tatuazh i madh!

  3. Cris CLEEN është një fisnik, një njeri i mrekullueshëm dhe tattooist i frikshëm. Ai ka bërë mrekulli mbi ju, dhe ju gjithashtu veshin atë në mënyrë shumë të mirë. Unë kam qenë me fat të mjaftueshme për ta takuar vite më parë dhe për të marrë një tatuazh të këndshme nga ai; puna e tij është unik, i rafinuar, dhe i shthurur në estetikë e saj .... cheers-ethanghost

    jetojnë tatuazh fantazmë

  4. Thanks a lot. Ju keni dhënë të tillë një informacion të mirë. Really informacion i mirë për Custom Dizajn Tattoo do të jetë shumë e dobishme për të gjithë.

Lini një Përgjigju