F-Word

Mos harroni se Karl Lagerfeld ka një histori të thënë gjëra të ndyrë rreth trupave të grave - si këtë klasik:

"Askush nuk dëshiron të shohë gratë curvy. Ju keni marrë nënat yndyrë me çantat e tyre të patate të skuqura të ulur në frontin e televizionit dhe duke thënë se modelet e hollë janë të shëmtuar ".

Është fyerje e deklaratës, jo fjala "yndyrë", por është e vështirë për mua për të dëgjuar dhe për të përdorur atë fjalë pa të gjitha të bagazhit të lidhur me të, sepse ajo është një fjalë që është përdorur me qëllim për të lënduar mua dhe nuk e tij qenë një gjë e lehtë për të hequr qafe atë nga konotacionet e forta.

Është si një thikë. A është e do të shkurtojë ju apo është ajo do të gjalpë ju lart? E parë 1000 herë ajo ju pret dhe kështu ju jeni do të jetë i kujdesshëm i saj buttering ju lart sepse ajo është gonna të ndjehen si një prerje dhe ju do të rrjedh gjak pa marrë parasysh çfarë. Një reagim i saj i pavullnetshëm emocional që unë nuk mund të kontrollit. Unë dua për të kontrolluar atë. Më ndihmo të marrë atë nën kontroll.

Unë kam histori të keqe me të. I kam quajtur yndyrë kur unë isha duke bërë All American Girl dhe unë nuk e hani pas se dhe plagë deri në spital, veshka ime dështuar në 24 vjet të vjetra. Unë gjithashtu ka zhvilluar një Zhurmat e zemrës dhe ende kanë mut i keq trupi im nuk do të harroj nga ajo kohë. Incidenti lehtë të prerë të paktën një dekadë off jetëgjatësi tim. Unë kam qenë krejtësisht i shëndetshëm para. Tani, unë duhet të jetë shumë më i kujdesshëm.

Më kujtohet telefonatë gjallërisht.

Prodhuesi ishte miku im i mirë. Ajo ishte Rad, një vajzë fun. Ajo erdhi në rimorkion time në sekret dhe ne pirë cigare, ku fëmijët e saj nuk do të shohin apo joshë atë. Unë me të vërtetë donte atë - I besuar atë. Unë e nevojshme për dikë si e saj atëherë. Ju duhet gratë tuaja rreth jush për t'ju mbajtur të sigurt. Isha i ri dhe i frikësuar dhe unë vetëm të kërkuar një punë për hir qij-së. Unë kam qenë vetëm duke u përpjekur për të punuar.

Ajo bëri thirrje huffing dhe puffing dhe duke thënë se "juaj ...... .body ....... ishte vetëm toooo ...... fytyra juaj ....... ... ..fa..t ... .. Ju jeni shumë yndyrë. Ju jeni vetëm aq yndyrë që ne nuk mund ta bëjmë këtë. Ju jeni shumë yndyrë dhe ne duhet të bëjmë diçka ...... ju duhet të bëni diçka për të. Çdo gjë. "Dhe unë ndjeva si unë ishte duke shkuar për të vdekur dhe unë gati e bëri. Kjo ishte përtej kontrollit tim, dhe pothuajse 20 vjet më vonë unë jam ende i shkatërruar krejtësisht nga çdo vlerësimi negativ i imi apo organit çdo gruaje. Kjo nuk është vetëm mua unë rrjedh gjak për kur unë jam i prerë me këtë fjalë, është e të gjithë. Ndjehem për të gjithë botën si unë jam ndjenjë për të gjithë botën.

Unë jap njerëz të tjerë shumë pushtet sepse unë nuk mund të shikoni në mënyrë tjetër apo kushtonte vëmendje atë apo e injorojnë atë, ose e konsiderojnë burimin. Unë reaguar sepse kjo është natyra ime, por të paktën kjo është mjaft poetik. Çfarë është awesome është që unë në fakt mund të qesh në lidhje me të. Unë me të vërtetë të bëjë.

Unë jam duke qeshur menduarit rreth asaj se si budalla Karl Lagerfeld ndihet dhe se si ai e ka parë atë duke folur në mënyrë që ai bën për trupat e grave është më e keqe për biznesin e tij se ai imagjinuar ndonjëherë. Unë jam duke qeshur duke menduar për atë djersitje fjalët e tij dhe duke u përpjekur për tifoz që kanë frikë djersë larg.

Unë jam ende duke bojkotuar Chanel, ha! Ndërsa në qoftë se unë mund të përballojë çdo gjë që ata shesin gjithsesi !!! Hhahaha. Është gjithashtu e shëmtuar. Chanel mut është vetëm i shëmtuar. Kush jep një dështak në lidhje quilts? Hahahahhaahah qij Karl dhe qij Chanel. Dhe qij njerëz të cilët përpiqen të fyesh gratë duke telefonuar ato yndyrë. Qij të gjithë. Hahahahahahah.

Unë jam duke u përpjekur në mënyrë aktive për të kërkuar fjalën yndyrë. Unë jam në mënyrë aktive duke u përpjekur për të marrë më të mirë. Por unë kam një sëmundje që është vdekjeprurëse si kanceri apo SIDA. Anoreksi vret. Bulimia vret. Unë jam ende i sëmurë. Unë jam në faljen I guess, por virus jeton në mua. Në gjumë për tani. Por është atje.

Unë dua për të edukuar njerëzit në lidhje me sëmundjen time. Kjo është shkaktuar nga injoranca dhe mizori rastësor. Unë dua të ndaluar përhapjen e sëmundjes sime.

Njerëzit duke menduar se ata mund të thonë çfarë të duan për trupat e grave dhe të menduarit ata nuk do të mbahen përgjegjës? Jo, unë nuk jam ka atë. Unë dua të jetë si Fatgirl !! Ju mund të shkëlqejë një shenjë të madhe shtrirje në qiell dhe unë do të vij whizzing përmes natës në motor time me shkelm gomar e disa douchebag-it!

Nëse ju mendoni se ju mund të shkarkojë bukurinë tonë dhe na duhet vetëm të dini pakëson, them atë që do, por unë jam duke shkuar për të bërë ju të ngrënë fjalët tuaja. Fatgirl po vjen për ju. Na na na na na na na na FATGIRL !!!!!!

Dhe si për një tjetër qij ju Karl Lagerfeld

Hahaha

34 Komente. Add To Mix ...

 1. E pra, unë do të kaloni mëngjes, përsëri, por unë do të ndihem mjaft i trashë për të bërë atë tani. Falemnderit.

 2. Post i madh - dhe unë do të mbajnë "na na na na na na na na FATGIRL !!!!!!" me mua kudo, përgjithmonë. Awesome.

  Tani kjo vajzë yndyrë të marrë e saj yndyrë ass vallëzimi bark, dhe do të jetë i pabesueshëm.

 3. "Ngrihen mbi të? nr. Unë jam gonna të qëndrojë drejtë këtu dhe kick ass tuaj "Amen, motra !! Unë jam gonna të qëndrojë atje me ju dhe goditje disa gomar shumë. Qij JU Lagerfeld është e drejtë.

 4. Unë dua të ju Margaret! Unë dua që ju të qëndrojë deri në një vrima ** si Karl çfarëdo ferr emri i tij ishte. Njerëzit si ai të më bëjë po aq i çmendur sa të morons si Mitt Romney që duan të luten larg homoseksual! Marrëzi dhe intolerancës duke shfrenuar këto ditë më bën të të duan të shkojnë postar ndonjëherë! Brava dhe ju falënderoj për të qenë ju, sepse ju jeni awesome!

 5. Ju kujtoj mua e në rritje deri dhe dëgjuar njerëzit e quajnë mua yndyrë për shkak të një fytyrë të rrumbullakët aziatike. Mbaj mend duke u thënë për të lënë në tryezë, sepse kam pasur një të shërbyer dhe unë ishte shumë yndyrë për dy. Mbaj mend duke u zgjuar deri në 06:00 për të drejtuar xhiro sepse unë kam qenë fëmijë i vetëm yndyrë në familjen time. Mbaj mend të njëjtat djemtë që morën mua në korridoret në shkollë të gjithë duke i kërkuar mua jashtë në të njëjtën ditë kur kam humbur £ 70 duke i qëndruar besnik gishtin tim poshtë fytin tim dhe duke e bërë veten të sëmurë mbi dhe mbi. Ajo do të jetë gjithmonë një luftë për mua që të shikojmë në pasqyrë, por të paktën unë jam i shëndetshëm. Dhe unë kurrë nuk do të blej Chanel ose. Ju gjithmonë shkruaj pikërisht atë që kam nevojë dhe kur kam nevojë për të.

 6. Karl Lagerfeld është një otato microwaved pjekur. Ai ka nevojë për të mbyllur atë. Unë jam yndyrë, të bukur dhe një plus sized QUEEN Beauty! Fat Girl po vjen dhe ajo është gonna të rrëmbej ass tuaj!

 7. Unë me të vërtetë nuk e kuptoj pse njerëzit t'ju quajnë "yndyrë." Unë kam kthesa por njerëz hispanike jemi shumë krenarë për kthesa të tyre. Unë e urrej se ajo ju pengon por kjo është e gabuar për mua të them që unë nuk mund ta kuptoj plotësisht se çfarë jeni duke kaluar nëpër. Gjithë çka di është se askush nuk e di se çfarë ata janë duke folur rreth. Fat, i dobët, mesatar ... kjo është e gjitha në rregull! Ju jeni amazing! Ju lutemi të mbani të qenë një rol model për të gjithë tifozët tuaj dhe goditje gomarët e këtyre armiqve të trashë. Ju keni funs tuaj dhe miqtë tuaj të cilët nuk e kujdesit se si ju duken si!

 8. Ok, unë kam për të kompozoj veten dhe të ndaluar duke qeshur. fatgirl..lol ... Askush nuk duhet të ngacmohet në humbjen e peshës. Askush nuk duhet të ndihet i turpëruar me trupin e tyre nuk ka rëndësi se ku ata janë në yndyrë, mesatarisht, apo i dobët. Një shumë prej njerëzve të dobët të merrni mut shumë për të qenë shumë i dobët. Me të vërtetë ka lënduar thellë poshtë, fucks me psikologjinë tuaj dhe ul vetë për veten tuaj dhe ju do të mund të fillojë zhvillimin e një imazh të shtrembëruar të trupit, ku ju jeni të hollë por kur ju shikoni në pasqyrë ju ende shohin yndyrë. Është fucked up !!

  Seriozisht qij se fucker Karl.

 9. trishtim gjëja e parë që gjyshi im më tha këtë Krishtlindje, pas viteve të qenit larg, "Wow Amber ju mund të përballojë për të lirshme peshë." Ajo vendosi shfarosjen e tërë ditën time. Unë vetëm ngrënë një i ndihmuar e yndyrë mbushur enët lavdishme meksikan familja e bëra dhe të shmanget krejtësisht byrek tim të preferuar molle. Halla ime ngushëlloi mua në fb, si ajo nuk e kam marrë pjesë, duke thënë: "Është e vjetër e shkollës mashkull kar misogynist. Ju keni një trup, ju jeni një shpirt. "Unë jam i topolak. Ndonjëherë i dashuri mua, dhe nganjëherë unë më urrejnë.

 10. Fatgirl krejtësisht nevojë për një ushtri pas saj, edhe ... Unë shoh se ju keni vullnetarë tashmë, plus veten time!

  Unë kam qenë mbipeshë gjithë jetën time dhe njerëzit kanë qenë Shits absolut për këtë, duke vepruar ofenduar personalisht si në qoftë se unë shkoj rreth kicking puppies. Ndërsa në qoftë se unë jam duke dështuar në përgjegjësinë time supozohet të jetë i kënaqshëm për të assholes të rastit. E pra, qij se zhurma. Unë jam yndyrë, dhe kjo do të thotë pothuajse asgjë rreth që unë jam si një qenie njerëzore. Unë jam yndyrë, dhe për një kohë tani unë e kam refuzuar të le të njerëzit të bëjnë të ndihem keq apo i turpëruar për shkak të tij. (Nuk do të thotë unë nuk ende mundi * * veten lart mbi të, por kjo është ende një punë në vazhdim.)

  Disa nga my favorite ndonjëherë videos rreth vetë-pranimit janë bërë nga Joy Nash në YouTube. Unë nuk e di nëse unë mund të postoni lidhje këtu, që të mos të konsiderohen spammy, por "Një Fat Rant" dhe "Shkallë Wit" janë awesome. Unë rekomandoj atyre të gjithë ata që verbalizes ndjenjë vetë-vetëdijshëm për peshën e tyre.

  Faleminderit për të folur, më këmbë, duke marrë asnjë mut nga çdo sipërmarrës, në kërkim të Viktorias njeri i çuditshëm. Ky zogth yndyrë e vlerëson atë.

 11. I përdorur për të shikoni në gjëra të tilla si kofshën time ose buns dhe dënes sepse unë ndjeva yndyrë dhe për këtë arsye nuk është mjaft e mirë, por ju e keni bërë të ndihem më mirë për trupin tim që nga dita e parë kam zbuluar se kush jeni Margaret. Falemnderit.

 12. Unë jam një vajzë yndyrë. Unë jam një vajzë e bukur. Unë jam një njeri i mirë.

  Fat ≠ Ugly.

  Fat ≠ Bad.

  Unë jam yndyrë. Unë jam i bukur dhe i mirë.

 13. Falemnderit. Ju faleminderit për owning zemërimin tuaj, fuqinë tuaj, dhe bukurinë tuaj. Me çdo blog që ju shkruani, unë gjej veten në pozitë të çuditshme të lexuar mendimet e mia dhe ndjenjat, pa i shkruar ato. Vetë fjalët e mia dështojnë kur është fjala për emocionet. Unë belbëzoj me tërbim i paqartë kur përballen dhe infermiere plagët gaping që njerëzit të lënë pas me urrejtjen e tyre problematike, kështu që unë ju falënderoj për të folur lart dhe jo vetëm duke folur por yelling prapa. Dashuria, Jolene

 14. Kjo është më shumë si ajo !! Karl Lagerfeld është një gomar dhe meriton të mbahen përgjegjës. Fatgirl. Unë mund të kujtoj kartonave si kam lexuar atë. Ajo është e të qeshur! Por ju duhet një logo për Fatgirl. Që lehtë mund të jetë emri për të ardhshëm turne tuaj stand-up. Kur unë mendoj për gratë që kanë vdekur për shkak të anoreksi, Karen Carpenter vjen në mendje. Çfarë humbje !!! Kultura jonë është e obsesionuar aq me budallallëk, me gjërave që nuk çështje ndyrë, ndërsa bota jonë shkon në ferr ndyrë. Kjo është absolutisht e çmendur. Dhe Karl Lagerfeld është një shembull i mirë i asaj çmendurie.

 15. Më pëlqen vajzat e mia shëndoshet dhe topolak. Seriozisht. Unë nuk mendoj se vajzat i dobët janë që tërheqëse anyway. Por në qoftë se ju jeni mbipeshë apo i trashë se është një histori tjetër. Ju keni mbështetjen time!

 16. Por mos merrni më të gabuar. Nëse ju jeni një grua që ju nuk duhet të bazojë vlerë tuaj vetë në atë që mendon një djalë për të duket tuaj. Disa njerëz mendojnë se vajzat e dobët janë tërheqëse, disa jo. Pra, kjo është subjektive, por me vlerë tuaj vetë nuk është.

  LOL, unë jam një djalë kështu që pse jam unë duke thënë se ky !! Megjithatë kjo duhet të thuhet.

 17. Unë e dua mënyrën ndonjë kritikë e industrisë së modës nga dikush i cili nuk është modeli i hollë merr mbyllur me diçka përgjatë vijave të, "Oh, ju jeni vetëm xheloz sepse ju jeni yndyrë." Me sa duket, në qoftë se ju jeni më shumë se një peshë të sigurt që ju nuk mund të ketë një opinion mbi modës apo çështjet e shëndetit ose të trupit, sepse ju jeni të hahet vetëm kështu deri në brendësi me hidhërim ju nuk mund të mendoj drejt. Unë kisha një mik shumë e shumë të më thoni se kur unë u ankuar për mënyrën se si ju shohin vetëm një lloj të trupit në revista dhe reklama.

  Tani unë nuk blej në "gratë e vërtetë të duhet shëron" budallallëk. Të gjitha gratë janë gra të vërtetë, pa marrë parasysh madhësinë e tyre, dhe ne kemi marrë për të ndaluar lënë shoqëri të na gropë kundër njëri-tjetrit. Por është një fakt i trishtuar që ne shumë e shumë të shohim vetëm një lloj të trupit në modë. Dhe pastaj ju keni Lagerfeld duke menduar se ai ka të drejtë për të komentuar mbi madhësinë e dikujt tjetër apo të treguar H & M ata nuk duhet të bëjnë planet e tij më e madhe se një madhësie të caktuar. Ai është një tosser tossmungous nga Tossville.

 18. Fatgirl Ushtria - unë jam në Kjo është padyshim se fjala është përdorur si një sulm, një belittlement, dhe filloi për kaq shumë prej nesh kur nuk ishte me të vërtetë shumë pak ne mund të bëjmë për këtë, shumica prej nesh ishin vajzat e vogla kur ne. u thirrën për herë të parë yndyrë, sa ishte se faji ynë? Dhe ende kaq shumë tani luftojnë ose ngordhje veten të sëmurë ose të ndezur kundër botës dhe "hahet" zemërimi ynë. Tkurret ime më në fund goditi atë kur ajo tha hahet im ishte një i madh "qij ju" në botë. Një qij e madhe ju të gjyshi duke e quajtur mua yndyrë kur unë nuk ishte, një qij madh që ju të djemve mesatare në shkollë, një qij madh ju me Dr cili mendohet vënë një yr 9 vjetër në një dietë të rreptë ishte një ide e madhe. Getting kaluara zemërimi është ende një punë në vazhdim kështu që unë dëgjoj dhimbjen dhe zemërimin dhe ndjeni dhimbje tuaj shumë, për ju dhe për të gjithë ne.

 19. Shëmtuara, pleq me zbardhura, krehër mbi ponytails, mandarinë tans llak dhe injeksione të këqija cik nuk e merrni për të më tregoni se si të shikojnë.

 20. Karl thotë atë që ai e bën sepse thellë brenda ai është shumë i pasigurt. Kjo është arsyeja pse ai vesh syze dielli tepër, ai nuk mund të përballet me të tjerët. Ai është një djalë i frikësuar pak që është lejuar nga të tjerët për t'u bërë elitiste, sepse kjo është një klub ku ata të gjithë mund të ndjehen të sigurt.

  Ai është ne.

 21. Mirë mjerim, si Karl Lagerfeld mund të gjykojë askënd me pamjen e tyre. Vajzat Chanel gjithë gjobë, pistë tregon të gjitha të mira, vajza 16 vjeçare të modelit catwaking në gowns plakë? me lëng! Por, kur një vajzë e kaluar zbehet larg në prapaskenë ju e dini që ju keni për të mbyllur kompjuterin, po, pasi kjo? atje ajo vjen cunty Karl cili është vetëm aq i ndyrë i vjetër dhe duke mohuar atë çdo ndyrë dytë. Valentino mund të jetë i vjetër dhe abuzuar me vetë-regjës lëkurësh çdo tani dhe pastaj, por ai kurrë nuk e thotë gjëra të tilla cunty.

 22. në rregull për një, unë jam gjithashtu një grua korean, dhe kanë marrë me disa nga betejat ju që trajtohen në fëmijërinë tuaj ... dhe të kuptojnë effed deri pritjet që vijnë me rritje deri në kulturën Korean. Për një, të vazhdojmë të bëjmë çfarë jeni duke bërë. Unë jam në dashuri me shkrimin tuaj, dhe edhe pse ju vetë e pranojnë se kjo nuk është më i përshtatshëm apo i shijshëm në kohë, aftësi juaj e mahnitshme dhe aftësia për të shprehur veten përmes këtij arti vetëm krejtësisht e arsyeton këtë hahaha. Dhe gjithashtu, unë e kuptoj ke bërë me një shumë të ngacmimi për imazhin tuaj, por seriozisht ... i shikoni në fotografitë tuaja dhe shihni videot tuaja dhe ju nuk jeni të vërtetë yndyrë. Jo edhe afër.
  Ju jeni normal. Ju jeni të përkryer. Ju jeni të bukur. Ju jeni pikërisht mënyrë që ju duhet të jetë. Unë me të vërtetë shpresoj një ditë që çdo gjë dhe çdo gjë tha për të dëmtuar apo lënduar ju do të thotë absolutisht asgjë ... sepse ata me të vërtetë nuk e bëjnë dhe ata should not.
  të gjithë dashurinë time dhe bekimet,

  Erin.

 23. dhe PS, kjo është një grua curvy korean me gjithë ambicien dhe përpjekjet e vendosura për të qenë pjesë e industrisë së modës së saj. Kjo është e drejtë. Bukura, të suksesshme, gratë curvy korean FTW.

 24. Ju falënderoj aq shumë për të shkruar këtë. Ndershmëria juaj e parë është ... Unë nuk e di çfarë të them. Ju falënderoj për të na besuar.

  Duke qenë aziatike nga Azia, unë në fakt të gjeni atë shumë më të rehatshme të qenë këtu. Sa herë që unë shkoj në shtëpi, unë kam të gjithë dhe xhaxhai i tyre më tregoni se kam nevojë për të shkuar në një dietë dhe humbin peshë, duke përfshirë babain tim, dhe grandmas rastit i huaj.

  Një tjetër gjë që më ka goditur nga leximi fjalët tuaja është që unë ndihem i turpëruar e të gjitha momentet kur unë thonë gjëra mesatare rreth "të famshëm" në internet. Unë nuk isha duke menduar, pjesërisht sepse të gjithë është duke bërë atë. Ne harrojmë se "të famshëm" janë njerëz shumë.

 25. Hidhni një sy në Jenny Rivera, diva. Se ka një zë të lavdishme, fëmijët e madhe, një jetë të shkëlqyer, dhe është ende "një grua e popullit" me lidhje të caktuara emocionale me housemaids, sekretarët dhe pastrues. Askush nuk jep një mallkim për peshën e saj. Saj ony të gringos trashë që pushton për gratë hollë. Sy mafia vendos se çfarë gratë sould duket si sepse ajo i bën lajka machismo mashkullor dhe i bën ata ton e parave. Një scam i saj, beind cila ka fsheh një mentalitet totalitar.

 26. Hey Beautiful Fat Girl,
  ne e duam aq shumë. Të gjitha gratë në familjen time dashuri sensibilitetet tuaj. Ju falënderoj për të na plasaritje qij deri !!!!! Kur unë pashë qëndrimin tuaj deri në UCSB unë pothuajse ra të fikët nga qeshur - ju CA RAZY! Kthehuni ju lutem, dhe të bëjë qëndrim tuaj up!
  Dhe qij askënd shtyjnë thatë, DHE larta takë! Është e 2-12!
  Gëzuar Vib ... Unë do të thotë Ditën e Shën Valentinit!
  XO

 27. Ju faleminderit sooooooooo shumë!

  Ju bërë një ndryshim. Ju me të vërtetë më preku.
  Unë jam i kënaqur, duke qenë një vajzë franceze, kam ardhur për të dini shpirtin tuaj mprehtë. Parë disa vjet më parë, kam ardhur të gjithë e "Fuck it Diet Manifestit". Pastaj unë e kam shikuar ju në Drop Dead Diva ... dhe sonte, nëpërmjet një blog tjetër, unë kam zbuluar shkrimin tuaj të gjallë.

  Ndoshta vetëm kur unë e nevojshme më (Im duke u përpjekur të shërohet nga një të kaluar të rrënjosur mirë të EDS)

  Jeta punon në mënyra magjike, ndonjëherë.
  Falemnderit.

Lini një Përgjigju