Ëndërr

E bukur e vjetër 1966 Honda 305 ëndrra ime erdhi tek unë si në një ëndërr, duke fituar emrin e saj të drejtë dhe unë parkuar atë jashtë shtëpisë sime në qëndrimin e saj të palëkundur sturdily qendër. Ajo refuzoi të fillojë dhe unë e quajti motor tim të ekspertëve / mentorin dhe gjithashtu tattooist yjor Craig për ndihmë. Ai mblodhi ëndrrën me ndihmë të madhe nga miku i tij motor Sean - motoçiklistëve kanë shumë miq, kam vënë re këtë. Ata morën ëndrrën time larg në një kamion të madh në garazh e tyre. Unë tundnin lamtumirë dhe e mbuluar biçikletë në një aureolë drite të bardhë të shërimit si kam shikuar atë lënë rrugë me pemë e mia. Nëse unë të dua, unë do të bëj këtë, projekti mbi ju një atmosferë e ndritur e energjisë mbrojtëse. Kjo është një gjë e magjistare. Kjo është një dëshirë për ju në këtë stinë të gjithë të mirë unë e di. Të gjitha dashuria ime në një rreze që flakëron. Unë e dua këtë biçikletë.

Më vonë atë pasdite, dhe shumë më shpejt se sa e prisja, Craig thirri dhe tha cheerily, "ju keni marrë një biçikletë drejtimin këtu!" Dhe mbajtur telefonin në motor ëndrrën si ajo growled ëmbël dhe engjëllore për mua për të dëgjuar, si një foshnja vocalizing gjysmë-fjalë apo ndonjë zhurmë tjetër gëzuar që tingëllon si qetësuese dhe exhilarating në dëgjues. Një motor i lashtë në fund duke e kthyer gjatë pas disa orë përpjekjeve me motorino elektrike dhe goditje është muzikë në veshët e çdo pronar i cilësisë së mirë biçikletë. Në këtë rast, një ëndërr vijnë e vërtetë dhe një lojë fjalësh qëllim krejtësisht.

Unë nxituan gjatë me Ian dhe Felon - miqtë e mi motor - i rrëmbeu biçikletë tim nga koleksion të mahnitshëm të cilësisë së mirë mrekulli 2 rrota në Craig dhe Sean-së dhe nxorrën atë jashtë në rrugë. I vënë në vetëtin bakrit Bell përkrenare vajzës së Sean dhe hipi ngadalë deri në kodër dhe përsëri poshtë atë, duke udhëtuar inç thjeshtë në orë, i pasigurt dhe në frikë të jashtëzakonshme, lloji unë kam qenë duke marrë të dini më shumë ngushtë me të gjitha aventurat e mia me motor dhe misadventures në këtë mënyrë më tani. Biçikletë kërkuar për të lëvizur më shpejt, por ajo ishte lënda në humoring mua me pëshpërimat e saj të vazhdueshëm dhe motor gjobë vjetër, 46 vjet pas prodhimit të saj në masë dhe popullaritetin çmendur dhe ende i fortë.

Biçikletë u kthye në shtëpi dhe u ul mbi një kalë rrjedh për një orë, pasi kam vënë në çdo pjesë të gear tim dhe madje edhe Pepto chaps Bismol rozë, ngjyra e saktë e mjekësisë famëkeq stomak ose ndoshta hije të lehta se një tufë linty të bubblegum mbërthyer përjetësisht nën tavolinë nxënës i klasës së 5-të e. Unë fantasized shkurtimisht se në qoftë se unë konkuruan ndonjëherë në Isle of Man TT që Pepto Bismol do të më sponsorizojë, nënshkrim e mia rozë artikuj prej lëkure gara embossed me font flluskë kumak që vetëm britmat e ankth e zorrëve. Kjo do të ishte një mbështetje e tillë të shkëlqyer. "Këtu ajo vjen rreth kësaj qoshe dhe ajo është gati për të mut pantallona e saj. Aaaaaaaaaaaaaaaa-nd ajo vetëm mut pantallona e saj. "

Me limon të verdhë të ndritshme të cilësisë së mirë Volvo këmishën time mekanike dhe të bardhë trupit forca të blinduara whipped krem ​​pajisur xhaketë gara unë dukej si një sundae sherbet me një qershi e zezë e një përkrenare në krye. Unë kam nevojë për ju për të parë mua kur unë jam duke hipur, kështu veshje mbrojtëse im është i të gjithë pastel dhe të bardhë si një vezë të Pashkëve duke u flak në ju. Unë jam duke shkuar për të mbushur barrët e mia me bunnies uritur çokollatë dhe peeps. Craig mendueshëm mori baffles off biçikletë kështu që ju mund të dëgjoni mua që vijnë për ju nga milje larg. Unë jam këtu për të djegur sytë dhe veshët me praninë time dhe unë do t'ju jap karamele.

I ulur në biçikletë në krye të rrugë me pemë e mia me të gjitha pajisje tim womanchild dhe fantazite e mia dhe ëndrra ime dhe unë nuk mund të shkojnë poshtë atë. Unë kam qenë i paralizuar papritmas nga frika. Dielli shndriste nxehtë në kokën time dhe unë u djersitje lumenjtë panik poshtë shpinë time nën shtresat e lëkurës dhe mbushje shkumë. I mbajtur biçikletë atje në mes të këmbëve të mia të paqëndrueshme për disa minuta, pyesin nëse unë duhet apo mund të shkojnë vetëm. I është ngrirjes ftohtë dhe të valë në të njëjtën kohë.

Kjo ka ndodhur për mua se unë nuk e kishte tejkalohen vetëm në të gjitha. Ka patur gjithmonë dëshmitarë, dëshmitarë të shumta. Tani nuk kishte asnjë. Deri në atë moment, ky hobi dhe fiksimi i ri kishte qenë një një të jashtëzakonshme sociale, dhe pjesë e kënaqësisë së tij ishte lidhjes intensive vëllazërore, dukshëm mashkull dhe tërheqës në anën e mua që gëzon djalë gjëra të tilla si peshkimi dhe seksit homoseksual.

Për herë të parë, isha vetëm, dhe gjërat mund të shkojnë tmerrësisht keq shumë shpejt në izolim. Kjo unë e di nga përvoja e gjerë si një njeri i vetëm në jetën time në mënyrë të drejtë të gjatë deri tani. Si me magji, gjasa magjistare në mua thirrjen dikë për ndihmë, im go-për djalë ian quajtur, dhe kam mbajtur iphone pranë para maskë tim dhe yelled në të. Ian erdhi dhe e rrokullisi biçikletë lehtë poshtë rrugë me pemë dhe poshtë rrugës. Kam marrë në të, revving motor dhe thirstily chugging poshtë në barkun e saj tani e plotë të gazit premium, kam vënë atë në veshje e parë dhe hipi një frymëzuese 50 këmbët dhe ngecur jashtë.

Unë nuk mund të marrë Dream do përsëri, edhe pse edhe në kohë dyshim dhe fatkeqësinë, biçikletë asnjëherë nuk ka humbur aftësinë e tij për të tërhequr. Një burrë doli nga shtëpia e tij për të më ndihmuar, dhe pastaj një tjetër u ndal makinën e tij në mes të rrugës dhe e la atë atje kur ai doli jashtë për të parë më deri goditje të ngushtë dhe violinë dhe tufë dhe të përsëritur, hapjen dhe mbylljen e asfiksim si Po ta dija se çfarë bëja. Burrat fryu në avujt e nostalgjisë që vjen off ëndrrës dhe u rreshtuan në mua me anë benzinë ​​lenteve mjegulluar të kujtesës së tyre. Ata kishin një biçikletë si kjo që tha. Ata kujtuan këto bikes mirë. Ata nuk e kishte menduar edhe të një në moshë dhe që dukej nga solli ata të menjëhershëm dhe të papërgatitur për rininë e tyre. Unë mund të shoh ato si ata ishin, dikur të rinj dhe të ngazëllyer. sytë e tyre nuk e vuri në mua, por thellë në të kaluarën. Kjo biçikletë është duke e bërë vitet e kundërt. Dy rrota running kundër akrepave të sahatit. Në qoftë se kjo do të vetëm vetëm të bëjë atë që kam kërkuar. Në qoftë se do të dëgjoni vetëm në duart e mia dhe këmbët. Ajo mund të marrë të huaj mbrapa në kohë, por ajo nuk mund të marrë mua rreth bllokut.

Craig mbështjellë deri për të ringjallur Dream në 1930 epokën e tij të Harley-Davidson, me zhvendosjen gear në bombol gazi dhe një tufë këmbë operuar, një konfigurim misterioze mes biçikletë dhe makinë, një hibrid të vjetër e shkollës. Saj motor v-binjak dukeshin si dy d gjinjve dissolving në një bluzë të vogël, një mrekulli argëtues, Jessica Rabbit si motor në qoftë se të tilla ishin ashtu. Ai u tërhoq nga mjetet nga vathë dhe ne u gishtat tonë në terren në kërkim të vida pambarimisht rënë nga mbërthen. Ai diagnostikuar problemin ëndrrën e shkathët si një kirurg psikike dhe biçikletë është shpejt gjallë dhe drejtimin dhe qëndruan të gjithë ditën me mua si unë përshkuar gjatësinë shterpë asfalt e një parking afër, shumë i ngadaltë edhe për veshje të dytë si kam kaluar Ian dhe kriminel kohë dhe prapë kohë, duke qëndruar në hije si dy baballarët e krenar, i inkurajuar mua me çdo rreth të përfunduar për të shkuar më shpejt në të ardhshëm.

mcho motorcycle

11 Komente. Add To The Mix ...

 1. vetëm LOVING se. ende awesome që ju jeni duke punuar tasteve nëpër këto tregime dhe i LOVE atë biçikletë dhe bishtin lëshimin në kthesa përmes Pepto Bismol rënë tabs ish-shkujdesur chuting përmes chaps. po aq e bukur se bashkëshortet tuaja u është duke shkuar për ju dhe duke parë se ajo zbut bashku. le të shpresojmë të njëjtën gjë për Sinead. ju falënderoj për përpjekjet tuaja në kaq shumë gjëra gjatë viteve.

 2. Vetëm kam biçikletë ime e parë, Yamaha Vstar 650. Love it! Kishte për të mësuar nga gjykimi dhe gabim. Ju duket e madhe! Nevojë për më shumë gra riders.

 3. Ju takohen njerëzit nicest në një Honda. Mbani hipur, të mbajtur mësim, të mbajtur të sigurt, të mbajtur biçikletë tuaj dhe veshje e ruajtur mirë, të mësuar përmendësh rrugët tuaja hipur, në çdo kodër dhe divot, speedbump dhe të ndaluar shenjë. Shikoni në botë tilted ndërsa gdhendje në një qoshe. Enjoy erën e një motor të ngrohtë dhe gomave. Respektoni të trafikut, por nuk më kanë frikë atë, për veshje tuaj, biçikletë tuaj, trupin tuaj ëmbël, dhe truri juaj do të shoh se jeni të sigurtë në destinacionin tuaj.

 4. Wow! Kjo është ajo që unë kam, por unë kam për të rivendosur atë. Mine është në fakt versioni 150, Benly, e cila është quajtur Dream Foshnja. Njëjtin vit shumë.

 5. Ah, ju nuk mund të duken më të përsosur në biçikletë tuaj të re. Mos harroni pezullimi nuk mund të jetë aq falës si rebele tuaj. Udhëton sigurt,

 6. Çfarë një biçikletë adorable! I love foto. Ju shikoni adorable si! I dashur detaje në shkrimin tuaj, kjo më bën të të duan të merrni një motor cilësisë së mirë. I dashur pjesë rreth mbante bunnies çokollatë dhe peeps me ju, dhe të zhurmshëm me zë të lartë dhe të larmishme në jetën e njerëzve, si verbues dhe shurdhuese e tyre, dhe më pas duke u dhënë atyre karamele.
  Unë gjithashtu mësuar se si është e rëndësishme të racës një biçikletë në një stomak bosh, për të shmangur aksidentet çrregullt.

 7. Kjo biçikletë është në klasë të pastër dhe unë e dua atë që ju jeni të veshur ato pantallona-pled me erë të fortë e '60 's Londër, Mods dhe rrokut, ashtu si biçikletë. Ju keni një sy shumë të mprehtë.

  Më vonë këtë vit mund të ketë për ju një kostum hipur ri-tech, mbushje sipas segmenteve artikuluar i tekstil me fije qelqi apo fibër karboni.

 8. Ive qenë gjithmonë një tifoz, gjetur vetëm blogun tuaj kështu që unë jam zënë hapin. Ju shkruani kaq pasion. Dhe në gear tuaj në biçikletë tuaj që ju jeni figurë mrekullueshëm! E bukur je, në dhe jashtë. Goddess bekoftë.

 9. Pingback: fotografi
 10. Pingback: oolong
 11. Sporte shkruani dhe foto! Dashuria këtë linjë: ". Unë jam këtu për të djegur sytë dhe veshët me praninë time dhe pastaj unë do të ju jap karamele" <3 Në qoftë se ju nuk e mendjes, çfarë xhaketë ke veshur në foto? Nëse e saj të blinduara, I love it!
  Oh dhe po, "motoçiklistëve kanë shumë miq". Një përfitim i saj mahnitshme e ngasjes që kurrë nuk kam pritur kur kam filluar gjashtë vjet më parë. Një komunitet i ngushtë i tij, dhe të gjithë do të ndihmojë.
  Pra, unë shpresoj se ju keni marrë që nga më të rehatshme në biçikletë, unë do të duhet të shikoni bloget tuaja të tjera (gjetur këtë një anë WRN). Have fun, gëzojnë udhëtim!

Lini një Përgjigju