Shtrëngon

Unë mendoj se mashtrim për të hipur këto motoēikletat është me të vërtetë të gjetur një mënyrë për të menaxhuar tmerrin tim. Sot është e vështirë. Biçikletë është një kafshë growly i një Kawasaki, të KZ 1000, një biçikletë në pension të policisë me një motor reassuringly të qëndrueshme. I love bikes policisë, ata më bëjnë të ndjehen si unë jam në atë Bowie hit "jean blu". Unë kam një biçikletë të policisë dhe një hundë të kthyer deri kështu që unë jam i 2, 2 në atë këngë. Policët motor janë riders dhe bikes e tyre të mahnitshme janë një reflektim i asaj. Kjo nuk është përjashtim.

Kawasaki ka një vështrim i mrekullueshëm Retro dhe bojë të bardhë të policisë dhe shumë kuaj-fuqi dhe kjo duket si ajo dëshiron të shkojë shpejt, aq sa unë mund të them. Unë nuk e di bikes në të gjitha, por unë mund të mendojnë se duke tërhequr në mes të këmbëve të mia si unë të lehtësuar nga tufë sikur ka një situatë - ka një urgjencë atje, një nevojë të jetë ajo që është dhe vetëm ndyrë të le të shkojë. Është vonë për diçka dhe unë jam mbajtjen e tij deri. Bikes të tjera të policisë po bëjnë thirrje për backup dhe minave është duke u përpjekur për t'iu përgjigjur thirrjes, por gishtat e mi janë të shtrëngon - Unë jam serioze - shtrëngon - dhe gjë nuk është duke shkuar askund. Unë jam kontrolluar këtë makinë të madhe dhe është duke e bërë brenda e përkrenare tim nxehtë dhe i lagësht si kokën time është në rainforest, me përjashtim të gojës sime që është kockë e thatë, gjuha kodrina mbi veten dhe të ngjitet, në absolute frikë kafshëve të stilit .

Shall ime dashuroj mëndafshi është ngjyhet me djerse bie dhe parfum francez dhe pompa adrenalin nëpërmjet sistemit tim si benzinë ​​të pompimit me anë të motorit dhe simetri nuk është e humbur për mua. Në marshin tim angulluës të ri, unë ndjehem si Elizabeth Taylor u përpjekur për të mbajtur me Malcolm Forbes në ngurtë chaps e saj vjollcë projektuesi. Pyes veten në qoftë se mbante diamante e saj në biçikletë e saj dhe unë nuk mendoj se do të bëjë këtë. I bëni një shënim për të marrë një shami e larmë. Unë jam krenar për të dy veten dhe aftësitë e mia për të mësuar gjëra të reja dhe të sëmurë dhe të frikësuar e biçikletë dhe duart bllokohet deri në frikë dhe lëkurë dhe unë kam për të ndryshuar doreza, sepse unë nuk mund të ndjehen kontrollet përmes zëvendës rrokje tim dhe mbushje mbrojtëse .

Ky motor është shumë më e madhe se sa Shpërthimi Buell kam mësuar në dhe të marrë (deri diku) të kënaqur me të, dhe lartësia është një shqetësim. Unë nuk mund të vënë të dy këmbët plotësisht në tokë, ose në qoftë se unë mund të, kjo është vetëm në gishtat e mi, dhe kështu frika tashmë i pranishëm e informimin mbi të bëhet realitet çdo herë që unë të përpiqen për të ndaluar. Për fat të mirë biçikletë kurrë leans mbi aq larg sa të bjerë. Ka një magji atje që është mbajtur më lart. mrekullia e motor, kur rrotat janë në lëvizje, ajo punon.

Parking është i mbushur me gjethe palme dhe degë të thyera në lulëzim në lidhje me Santa Anas dhe stoli asfalt humb kohën që duket si ajo do të dëmtojë të shkojë poshtë në, kështu që unë të qëndrojnë lart, psherëtimat e mia biçikletë dhe duke u ankuar dhe vulosje këmbët e saj që unë jam duke e mbajtur ajo në veshje të parë gjithë kohës. Unë jam mësuar se si të shkojë rreth në një rreth, kryesisht ato të papërsosur, nganjëherë ovals, nganjëherë të plotë në sheshe. Unë nuk bëj si ta bëni këtë, por unë nuk e gjykoj veten time, dhe unë të marrë për hobi dhe interesa të reja dhe i bie në aftësitë e shpejt, sepse unë nuk e kujdesit për të bërë gjëra të keq. Unë lejojë veten që të merrni më të mirë, dhe pastaj unë, gradualisht, me dhimbje, ngadalë - unë bëj. por motoçiklizmit është e ndryshme. Nuk është një shumë e marzhit të gabimit. Gabimet janë të kushtueshme. Është më mirë të mos e bënte ato.

Shkuarja në rrethin është me të vërtetë e vështirë. Ajo mund të mos jetë aq sfiduese në një makinë, por në një biçikletë, ju duhet të shkoni të shpejtë të mjaftueshme që ju nuk po bien poshtë, por të ngadalshëm të mjaftueshme për të kontrolluar biçikletë në hapësirë ​​të ngushtë. Ka shumë faktorë në lojë, dhe nuk ka hapësirë ​​për të lënë në frikë, sepse ju le frika në, ajo merr përsipër dhe çdo gjë që keni mësuar në kokën tuaj që ju janë duke u përpjekur për të mësuar duart dhe këmbët për të bërë merr harruar në frika. Frika është shumë e madhe për të lejuar në shkollë. Frika nuk është një nxënës i mirë.

Unë mendoj se e policisë, kur ata janë të sillen ngadalshëm, duke e kthyer fort dhe kthimit, kokat e tyre me shkëlqim helmeted dhe të fuqizuara fshikullim rreth të përballen me drejtimin ata do. Kreu i juaj është pjesë e drejtues, dhe unë mbaj duke kërkuar në tokë, sepse unë jam aq i frikësuar nga toka dhe kur ju bëni që ju të shkojnë drejtë poshtë dhe atë që ju keni qenë të frikësuar të ndodh ndodh. Unë mendoj se e policisë dhe unë ktheja kokën dhe të gjithë kthehet biçikletë dhe pastaj unë jam duke e bërë qarqe të qetë 30 metra rreth dhe unë jam duke bërë mirë dhe papritmas unë jam i frikësuar përsëri dhe overbrake dhe pothuajse të bien. Kur unë mendoj për policinë kjo më ndihmon të qëndrojnë në këmbë. Kur unë mendoj për policinë unë jam pak frikë.

Unë jam i rraskapitur pas mësimet e mia motor dhe unë jam i makinës në shtëpi në Mini Cooper time me flokët krejtësisht e lagur me djersë dhe fërkimit të fytyrës sime. Unë jam i nxehtë, por unë të lënë xhaketën time më, sepse unë jam krenar që të ketë përkrenare tim me shkëlqim, por të lagur brenda Arai në vend tjetër për mua si një pasagjer dhe unë jam duke dëgjuar këngë të mrekullueshme Aimee Mann, "Save Mua" dhe nuk ka trafik në autostradë pa pagesë për shkak se është ende teknikisht festat dhe unë shoh motoēikletat kampion kaluara mua dhe unë të ndjehen mirë, sepse unë e di pak të asaj që ata e dinë dhe unë jam duke shkuar për të mësuar më shumë më shpejt dhe në qendër të qytetit LA skyline duket madhështore dhe të njohur dhe të sigurt dhe të rehatshëm për mua si unë me makinë në të, por edhe një herë dhe unë mendoj se si ndoshta një ditë unë do të merrni atë si një tatuazh, si dhe motor tim të parë dhe çdo gjë është e bukur dhe më e mirë se mirë dhe kjo nuk është ende 1 dhe unë tashmë kanë pasur një pritje spektakolare ditë dhe pastaj unë ndyrë të merrni nxorrën mbi nga një polic me motor i cili më jep një fix atë biletë për të pasur dritare të ngjyrosura.

8 Komente. Add To The Mix ...

 1. Para se ju e dini se ju do të zipping rreth rrugëve si një pro në asnjë kohë.

  Nëse ju dhe biçikletë tuaj të bëjë atë për Austin unë e di disa rrugëve të mëdha për të marrë, nga qyteti dhe larg nga hipsterat dhe CB175 e tyre dhe motoçikletave.

  Merrni një udhëtim poshtë shtyllë e djallit në Luckenbach ...

 2. Margaret, mbani shkrim dhe hipur, ju duken si një kurvë të nxehtë ass në biçikletë tuaj!

  Dashuri shumë nga Buffalo, NY. Ne ju duam këtu. xoxoxox

 3. Të jetë i durueshëm; ju do të merrni atë. Në kohë ju do të vrullshëm deri poshtë në autostradë, të cilën unë nuk jam plotësisht i kënaqur me të. Ju uroj do të kishte kërkuar mua para se të blerë atë gjë. Çfarë do të kishte qenë e gabuar me një Vespa të bukur?

 4. Ju mund ta bëjë këtë! Kam mësuar shumë e shumë të njëjtën mënyrë, mori riders Sigurisht, bleu vetë një Buell më pas. Kam marrë disa derdhjet një e parë në bar i gjatë, një i dytë në zhavorr. Unë nuk ishte duke bërë asgjë dashuroj, Infact i ishte duke shkuar më pak se njëzet për të dy. Mësimet e mia e nxjerra - dashuri forca të blinduara tuaj. Mësim Tjetër mësuar - sapo ju të angazhohen për një veprim, të ndjekin përmes. Ju pite në një biliare dhe biçikletë ju waffles. Por e saj e vlefshme. Kam mësuar nga ato bie, dhe të marrë më të mirë për shkak të tyre. Unë tani mund të kthehet se hall shtylla, dhe janë bërë një kalorës përditshme. Frika është gjithmonë aty, por nuk e tij një frikë e biçikletë. Unë respektoj biçikletë, në qoftë se unë të angazhohen për atë që bëj unë në të, biçikletë do të kryejë mua me. Dhe fuqizimi dhe liria që ju të merrni kur ju të ndërtuar "besimin" me biçikletë tuaj; i dont mendoj se fjalët mund të përshkruajnë në mënyrë të duhur Zen ndjenjë ende intensive të saj. Unë mund të them vetëm "të gëzojnë, ai vetëm merr më mirë!"

 5. Një tjetër punë e madhe e të shkruarit. Unë me të vërtetë ndjehet si unë isha në atë motor me ju! Ju bëri një punë të madhe të përshkruar frikën. Unë jam gjithashtu freaked jashtë duke mos qenë në gjendje për të arritur në tokë me këmbët e mia. Por unë mendoj se ju do të jetë në gjendje për të marrë atë poshtë (wait! zgjedhje! Keqe e fjalëve), ju do të mbani atë up!

 6. Huq i hipur në një motor është e njëjtë me seksin. Kape fort me kofshët dhe të dhe të gëzojnë udhëtim. Rode për fat të mirë për 16 vjet. E kam lene t'u kujdesur për mami im dhe Babi. Ndoshta unë do të ngasin përsëri.

Lini një Përgjigju