Kanion

I kishte ndjerë gjithmonë i mërzitur rreth Bronson Canyon, që kishte jetuar për vite vetëm nën shenjën Hollywood. Unë eci Ralph deri atë shteg, e kaluara tunelit batman, nga ku printime patkoi do të përfundojë. ajo ishte shumë e qetë deri atje, gjithashtu i heshtur dhe i qetë që të jetë e sigurt. Zonat pyllëzuar të kaluarën time përgjithmonë të lindë tragjedinë dhe kaos. Ju nuk mund të besoj se çfarë folks janë të aftë për të nganjëherë, atë që ata bëjnë në natën e errët të ftohtë të shpirtit.

Edhe me qen më të madh në fund të një zinxhir unë ende të ndjerë të vetmuar dhe të pasigurt, dhe edhe pse unë rrallë pashë një person tjetër deri atje, ishte sikur keni qenë duke shikuar vazhdimisht, si në qoftë se vetë kodrat kishte sy. Kam lexuar shumë romane të krimit dhe të shikojnë mjekësinë ligjore shumë në TV për të ndonjëherë ndjehen si unë mund të le roje time poshtë. ajo gjithmonë ndodh kur ju mendoni se bregdeti është i qartë. Ajo gjithmonë ndodh kur ju nuk mendoni se ajo do. Njerëzit gjithmonë ndjehen të sigurt deri sa ata nuk janë të papritur.

Unë nuk e kishte dëgjuar për organet duke u hedhur në kanion më parë, por vetëm poshtë rrugës në afërsi të tregut të Mayfair, ku ishte strangler kodër kishte goditur në vitet '70, kur kam filluar të vë shenjën e barazimit Los Angeles për vrasje, dhe mendimi më të hershme që Mbaj mend që ka për të mos qenë në gjendje të besimit të rriturit, që të rriturit mund të dëmtojë ju dhe të ju lënduar dhe madje edhe t'ju vrasin. Ky ishte realizimi scariest, dhe një zgjim i ashpër në çdo mënyrë - në atë moment kur ju vijnë të dini botën si të rrezikshme.

Se gjurmët ndje keq çdo herë që unë hiked atje, dhe unë vetëm shkova disa herë edhe pse kam jetuar të drejtë në gojën e saj. rreziku nuk mund të ketë ndodhur ende, por ai ishte i pranishëm. Veprat nuk ishte bërë, por kjo do të ishte vetëm një çështje kohe. Ka pasur snakes vdekur të shtrirë rrinë drejt si të hedhura jashtë dousing shufra ose të rënë degë pemësh, kalbur në kopertinën e hollë e barit të thatë, lëkurë atëherë organet pastaj kockat e zbuluara në shkatërrim të ngadaltë. Stagnuar pishina e shiut lashtë të hedhur poisonously ende dhe nuk pranoi të zhduket në diell. Ralph tërhoqi mua trupore për të pirë prej tyre dhe kam luftuar atë dhe gërmuan këmbë e mia në fëlliqur dhe dërgoi deri dunat e pluhurit në përpjekjet e mia. Ai pothuajse zvarritur me të drejtë në një nga pishina dhe si kam shikuar nga afër në ujë unë pothuajse kishin rënë në unë mund të shoh retë e zeza të thella e përbërë nga mijëra e mijëra tadpoles, not bishtin mbushur me njerëz së bashku në një eksod masiv të askund.

8 Komente. Add To The Mix ...

  1. bukuroshe - në qoftë se ju vetëm e dinte se si ato tadpoles do ta bënte më të trishtuar në qoftë se unë u përqëndrua në nocionin. pas të gjitha, i njohin justifikim i frikës që është përdorur shumë shpesh. Unë e di të bëjë më të pavlerë pasurive të patundshme të bëra nga prodhimet të trashë e arrogante, idiots shoviniste në të dy anët e spektrit gjinore. Kriza ekonomike?? një mund të shohin ato tadpoles kthyer në bretkosat kërcen nga pads zambak të ujit ose lë zambak uji të gëzueshëm në një pellg gjigand. mjerisht, nuk është thjesht një re e spooge si një Fluffer varfër në pornografi si të dashurin tim amerikan, pasi që unë e di shumë nga Los Angeles dhe shumë që unë dua. megjithatë, i kanë shikuar për 13 vjet - një prodhim që mund të ketë qenë më shumë se "përdorimi dhe abuzimit", por që ishte zgjedhja që disa njerëz e bëri si i schlepped rreth Los Angeles duke pritur për talentin supozuar se populates se qyteti për të manifestuar dhe të arrijë përtej një pikturë homofobike. por, i ndyrë merret e pasurive të patundshme janë justifikim menduar për një krizë ekonomike supozuar, por, jo shumë e konsiderojnë intolerancën kulturore dhe injoranca që janë problemet e vërteta në këtë mbi-dramatizuar tenxhere shkrirjes që është përdorur për reklamat, por është e kalonte në një dalje të kufizuar në formula aktuale - shumë si ata tadpoles trishtuar që duhet të kishte lëvizur përtej frikës për të morph në bretkosa të bukur që janë të frolicking nga pad pad për të. kanë një ditë të bukur dhe bukur.

  2. Kjo ishte një hyrje të vërtetë të mirë Margaret! Ndjeva si unë ishte e drejtë ka me ju. Aq i kënaqur që ju blog, mendjen tuaj është një gjë e bukur!

  3. Pak e bukur e të shkruarit! Unë me të vërtetë kam një kuptim të saj, si unë ishte e drejtë ka me ju. Ka diçka në lidhje me pyje të egra, unë mund të kujtoj vende të ngjashme ku keni pasur sensin e një prani. Unë veçanërisht mend lëvizëse përmes rrugët e pasme të rurale Misurit, në mes të natës me vëllezërit e mi, kur ata u nakun gjueti (që do të thotë raccoons), por ne ishim me të vërtetë vetëm duke dëgjuar në pyll dhe shikuar për 'diçka'. Pasi të kemi zbuloi një qen të madh të zi që rrinte si një statujë në mes të një fushe. Ai kurrë nuk u zhvendos. Vëllai im tha se ai ishte duke ruajtur varrin e pronarit të tij, në qoftë se në të vërtetë ishin qen i vërtetë në të gjitha. A keni parë ndonjëherë një fantazmë apo kishte ndonjë gjë çuditshëm të ndodhë, të ndryshme nga ajo që ju vetëm e ka shkruajtur?

  4. Thundrën shtyp 1994-98 do të mund të ketë qenë nga Stallion time të bukur arab, Jack. Ne do të shkojnë në krye të shenjës Hollywood dhe bredh në të gjithë Griffith Park çdo ditë për orë të tëra, duke eksploruar nga Observatori për Qendrën kuajve, nga stallat në anën lindore të lumit LA në perëndim të ndërtesës Disney. Unë herë pas here do të ngasin Jack për Forest Batist Varrezat, lidhin atë në një post dhe të ngjit shkallët në pjesën e pasme të kishës të organit, ndërsa ende në chaps mia, nxit dhe kapele kauboj, atëherë këndojnë 3 këngë për një funeral, nxitojnë përpara fundi, kështu që askush nuk do të shohin mua dhe udhëtim përsëri në të qëndrueshme në Burbank. Ajo ishte kthyer në ditën e pagers. Unë do të merrni një faqe nga zyra Forest Batist dhe thirrjen e tyre prapa - zakonisht kjo ishte për të kënduar në një funeral të nesërmen, por ndonjëherë ajo ishte se shumë orë. Unë do të jetë jashtë hipur tashmë, kështu që unë do të shkojnë vetëm si isha, në shenja të plotë cowgirl. Unë u larguan nga zona në vitin 1998, por historitë unë mund të them për të gjitha stallat, njerëzit kalë, hiking, etj në Griffith Park. Ajo ishte e mrekullueshme dhe e tmerrshme .... infektues një paraqitje e shkurtër e Madonna vrapim në shtigje, një njeri i vdekur në një hon, një zjarr në pyll, duke përdorur hipnozë për të shpëtuar jetën e një gruaje, autobusët shkollorë të plotë të fëmijëve nxiton deri të përshëndes kalin tim mahnitëse në Observatori, kënduar Himnin Kombëtar për 75 vjetorin e përkushtimit të Griffith Park ndërsa ulur në majë të ëmbël, që shkëlqen kalin tim. Pothuajse të marrë veten vrarë nga 2 qenve Doberman lëshoi ​​vijnë pas një tjetër kalë unë u hipur para se unë bleva Jack. Dëgjim të koncerteve mbi kalë mbi Bowl Hollywood. Pirë birrë me miqtë, ndërsa ka mëngjes në ha Cafe. Një egra 4 vjet! Jeta ime është reduktuar tashmë në një seri të fatkeqësive keq menaxhohet veshjeve!

Lini një Përgjigju