Duke qenë Mad në Twitter

Unë kam disa tatuazhe të mrekullueshme të reja në gomar e mia nga të pabesueshme Cris CLEEN , që unë e dua, dhe kam postuar një foto të tyre në Twitter , i cili mori shumë komente të favorshme, por ka qenë dy ato negative, dhe unë shpërtheu një copë litari ndyrë. Unë bërtita me zë të lartë dhe të gjurmuar e perps poshtë dhe bllokuar ato, por jo para se të vërtetë ramming atë atyre në gjuhën fortë unë mund të përdorni. Ajo ishte mbi krye dhe me të vërtetë lloji i qesharake, por unë nuk mund të ndihmojë veten.

Disa jashtë vëzhgues facebook tha se "gjuha" im ishte shumë dhe më tha se kisha "humbur një tifoz", sepse ajo nuk mund të fal "gjuhën" time. Më vjen keq për këtë, pasi unë dua tifozët e mi, dhe ajo sucks për të humbur një të tillë, por me sa duket ajo nuk e kupton se kur të rritesh rrugën që kam bërë, me fëmijët në shkëmbinj të shkollave të hedhur në fytyrën time, sepse ata e urrenin atë sepse ajo ishte aq e shëmtuar për ta dhe ata donin gjak nga plagët e mia për të mbuluar atë kështu që nuk do të duhet për t'u parë dhe në kampet verore mbushur mut qen në çantën time të gjumit, sepse unë u tha kohë dhe prapë që unë dukej si mut - dhe që unë kam për të zbrazët veten në pyll të errët dhe ende fle në nuhatje se mut tërë atë natë dhe për disa javë pas sepse familja ime ishte shumë i dobët për të përballuar një të re, "gjuha" ime është në anën e fortë. Unë kërkoj falje për ofendimin tifoz ish, por unë jam vetëm veten time. Kjo është e gjitha unë mund të jetë, dhe në qoftë se unë duhet të kërkoj falje për këtë, unë nuk do mend. Të gjitha unë jam duke u përpjekur të them është se nuk ka vajzë e re duhet të jetë i tha se ajo është e shëmtuar. Nëse ajo është, ju vrasin shpirtin e saj, dhe ajo mund të rriten si unë, dhe humb një tifoz.

Jam rritur shumë dhe jam ende e vështirë dhe unë nuk e kujdesit. Nuk e kam zgjedhur këtë fytyrë apo këtë organ dhe unë kam mësuar për të jetuar me të dhe e duan atë dhe festuar atë dhe zbukuro atë me vizatime të jashtëzakonshme nga artistët më të mëdha në botë dhe ndjehem mirë dhe i fuqishëm si një komb që kurrë nuk ka qenë i lirë dhe tani pas shumë fitoreve të vështirë të fituara është më në fund fucking pa pagesë. Unë jam e bukur dhe unë jam në fund fucking pa pagesë.

Unë fluturojnë flamurin tim e nderim vetë për të gjithë ata të cilët kanë thënë se ata ishin të shëmtuara dhe yndyrë dhe të lënduar dhe të turpëruar dhe të shkelur dhe abuzuar për mënyrën se si duken dhe i tha kohë dhe prapë kohë që ata ishin 'ndryshe' dhe për këtë arsye i pakëndshëm. Ejani tek unë dhe unë do të të them dhe të ju tregojnë se si të bukur dhe të dashur jeni ju dhe ju do të shihni atë dhe të ndjehen atë dhe e di atë dhe pastaj të shohim në pasqyrë dhe me të vërtetë besojnë atë. Nëse jeni ofenduar nga zemërimit tim dhe mundësitë e mia në duke mbrojtur kufijtë e mi dhe o populli im që ju nuk e meritojnë hyrjen në vendin tim të dashur dhe të mrekullueshëm.

Nëse ju janë rritur me dashuri dhe i tha se keni qenë të përsosur dhe të bukur dhe të dashur dhe më të mirë në të gjitha gjërat, unë jam vetëm xheloz. Ju kishte atë shumë më mirë, dhe kështu që ju me të vërtetë duhet të përhapur se dashuria përreth në krahasim me gjykuar ata si unë që kurrë nuk e kishte që, kurrë nuk e dinte se si ishte dhe kurrë nuk do të mund as të imagjinohet atë. Unë mund të mësojnë nga ju në vend që të ndihen të gjykohet nga ju. Jepni më të dashur dhe më pak të kujdesur për të dhe më pak të cmuar një shans. Po të kisha këtë mundësi, atëherë gjuha ime dhe qëndrim nuk mund të jetë aq fyese. Po të kisha thënë një herë, kur unë isha një vajzë e vogël që unë kam qenë mjaft i (të tjera se kur isha duke u ngacmuar seksualisht - që nuk llogaritet) ai mund të ketë bërë të nicer. Ajo thjesht nuk ndodhi. Kështu që unë kam për të bërë të bërë dhe të bëjë për atë veten. Dhe kjo e bëri më pak në anën e paduruar. Është bërë më pak e një bushtër.

Kur dikush thotë diçka negative për fytyrë apo trup unë do të humbasin gjithmonë dhe përgjithmonë vetëm plotësisht mut tim, sepse unë kam aq shumë urrejtje në mua, një dhunë që shtrihet vetëm nën sipërfaqen e lëkurës sime ilustruar delightfully. Duke u quajtur të shëmtuar dhe yndyrë dhe i pështirë për të parë që nga koha që unë mezi mund të kuptojnë se çfarë fjalë do të thoshte ka scarred mua aq thellë brenda se unë kam mësuar për të gjuajtur, kërcell, pretendim, vet dhe të mbrojë qenët i këndshëm tim dhe imazhin tim për veten time si magjepsëse mrekullueshëm me një vrazhdësi dhe një qasje mbrojtëse që kam frikë për të gjithë ata që pyetjet rastësisht apo me shaka ajo, si zemërimi im dhe tërbimi kombinuar me komandën time intensive dhe të frikshme nga fjalët krijuar fyerje për qëllim të gjymtuar, të vrarë dhe shkatërruar.

Gjërat që unë mund të them duhet të lihen të padëgjuar dhe të pashprehur, sepse unë nuk jam i gatshëm të jetë personi më i madh. Unë nuk do të marrë rrugën e lartë. Unë të marrë rrugë të ulët dhe goditjet poshtë brezit janë my favorite absolute. Hakmarrja më e mirë nuk është duke jetuar mirë. Hakmarrja më e mirë është hakmarrja. Gojës dhe mendjen dhe shtypni mia gishtat janë armët e shkatërrimit në masë dhe I keqardhje ato idiots injorant të cilët do të largohen fyerjet rreth imi apo organeve ndonji grave në kuti me komente, sepse ka mënyra për gjueti njerëzit poshtë. Shumë dhe shumë mënyra. Kjo nuk është aq anonim sa ata mendojnë, si budalla si ata janë.

Dua të them gjëra që do të ndjekin ata për pjesën tjetër të ditëve të tyre, sepse fjalët e tyre të shëmtuara dhe të qëndrojnë me mua përgjithmonë. Kanalet e tyre të pashije e "jo chicks yndyrë" janë quajtur mbi shpirtin tim, kështu që ata duhet të korrin atë që mbjell. Nëse unë jam në rrugën time më të keqe dhe unë flas me ju, ju do të dini se ju keni qenë të biseduar për të. Unë dua për të ndëshkuar ju me mut paharrueshme që do të marrë në varr dhe të ju lënduar gjatë pasi ju jeni të vdekur në tokë. mund helm vrima ime më lindi në të thatë tuaj, kalbur kockat. Unë nuk jam krenar për këtë, por kjo është vetëm mënyrë kjo jetë ka bërë mua.

Unë dua për të mbrojtur fëmijët se ne ende janë brenda, shpirtrat e brishta të ndjeshme kush pa marrë parasysh se sa shumë kemi provuar ende tha ne nuk ishin mjaft të mira. Unë dua për ta bërë botën të sigurt dhe më të mirë dhe të lumtur për ne. Ne meritojmë bukuri, dashuri, respekt, admirim, mirësi dhe mëshirë. Nëse ne nuk e bëni atë, nuk do të jetë Xhehennemi për të paguar. Unë nuk jam shenjtor, por unë jam këtu për ju dhe mua. Unë jam këtu për ne, dhe unë jam duke bërë të mira unë mund.

twitter screen shot428 Komente. Add To Mix ...

 1. Margaret:

  Ju mund të keni humbur një tifoz në atë facebook gjerë, por për atë që është me vlerë, ju keni fituar një tifoz - dhe një qytetar i vendit tuaj - në mua.

  Unë jam vetëm vetëm tani në gjendje për të filluar duke u përpjekur për t'u marrë me dhunim dhe marrëdhënie seksuale anormale që ndodhi në 1984-1985 në duart e një të afërmi, dhe unë gjej veten shumë vetëm. Kjo është një kohë e vështirë për mua. Unë jam mirënjohës unë stumbled upon "qij ju Karl Lagerfeld dhe qij syzet tuaja ndyrë" blog post tuaj në Gawker, sepse ajo më çoi tek postimi tuaj eksitim, e cila solli mua tek ju. Dhe Margaret - ju jeni e bukur, dhe ju jeni funny, dhe ju jeni shumë më shumë se të gjitha gjërat që janë thjesht fjalë që unë mund t'ju them këtu. Ju janë të mahnitshme, dhe unë jam mirënjohës që keni ju, sepse tani kam nevojë për një litar shpëtimi, dhe për një kohë, që do të ju deri sa unë mund të merrni mut tim së bashku. Unë pres që të vijnë në faqen tuaj dhe të lexuar blogun tuaj dhe duke parë tweets tuaj, kur unë mendoj për ndyrë eksitim dhe mos harroni të kontrolloni atë, sepse unë ndyrë urrejnë atë. Por unë jam aq mirënjohës që kam gjetur ty, ti grua e mrekullueshme, tani; dhe unë jam aq mirënjohës që të ketë të mbrojtur fëmijën të dëmtuara brenda. Vetëm - JU FALEMINDERIT, Margaret.

 2. Unë jam tashmë një tifoz i juaji, por unë vetëm lexuar një artikull drejtuar drejt Karl Lagerfeld lidhje Adele (grua gjeniale se ajo është !!)
  Faleminderit !!!
  Megwetch !!
  Unë kështu që vlerësoj gjithçka që ju tha dhe si ju shprehur veten !!!
  Unë mendojnë se ju, Margaret dhe Adele janë gra fenomenale!
  Ju jeni modele Unë dua gratë më të reja (dhe gratë më të vjetra njësoj) të shkëlqejë në jetën e tyre!
  Ju jeni e bukur dhe fjalët e tua janë zhurmë në!
  Keep up punën e mirë!

 3. Post Script për komentin tim të fundit:

  Karl Lagerfeld ka të veshin ato collars kollarisur (të njëjtin stil si Don Cherry Btw, një idiot nga shtëpia ime dhe vendlindja) Mos harroni filmin "Weekend në Bernie-së?" ... .Karl Ka të veshin ato collars kollarisur për të mbajtur kokën e tij deri ... .Ai ka për të përdorur Tanners vetë dhe të veshin syze dielli ... .Ai ka për të pirë formaldehyde dhe dietë pop (njëjta gjë) ... sepse ai është i gjallë i vdekur !!

  Për ata fëmijët që të ngacmohet ... dhe mua ... dhe kështu shumë të tjerë ... Vidë ato !! Ha ha ha! Ata ishin të gabuar! Kur ju flisni për ato idiots që të ju lënduar, ju jepni kaq shumë prej nesh forcë.

  A nuk ndalet duke folur !!

 4. Amazing dhe të shkëlqyer. Ju rrokut, Margaret. Dhe ju stomp cockroaches që keq nevojë stomping. Kjo duhet të thuhet, dhe shpesh. Unë nuk kam asnjë dyshim që ju të fituar një mijë tifozëve të reja për të zëvendësuar atë të humbur.

  Dhe për të gjetur për të parë të mrekullueshëm, Derriere juaj sapo ilustruar është vetëm krem ​​mbi tortë.

 5. Ju jeni të zemëruar, vajzë, dhe ju mori të drejtë të jetë. Unë mendoj se zemërimi yt nuk është i urrej, dhe madje edhe zemërimi juaj është i balancuar nga dashuria juaj. Unë vetëm shpresoj se ju të mësoni një Zen pak diku dhe qetësohuni, madje edhe rreth assholes që të pshurr off. :-) Hakmarrja më e mirë është që të jenë të lumtur gjithsesi. Faleminderit që më bën të qesh aq shumë, love ya Hon! * Hugs * -Wills

 6. ive vetëm lexoni këtë faqe në web faqen tuaj, por im tashmë në dashuri me ju, nëse thats jo shumë të mërzitur për të thënë! :) ju thjesht fitoi një tifoz

 7. Pingback: tunneltube
 8. Oops! Shiko në se: ju vetëm fituar një tifoz. Pyes veten në qoftë se ka asgjë të bëjë me atë se si i bukur dhe të bukur dhe të përkryer të papërsosur jeni?

 9. Ju jeni e bukur dhe e mrekullueshme. Dhe pikërisht drejtë në të holla me intolerancën e dëngla. Askush, kurrë, duhet të tregoni askujt se ata janë të shëmtuar ose yndyrë ose çfarëdo ... Për ndonjë arsye. Dhe unë ju admiroj për këmbë dhe duke u thënë ata njerëz që bëjnë për të mbyllur ferr up. Rock on ....

 10. Margaret, unë FUCKING LOVE YOU! Unë gjithmonë kanë, nga hera e parë unë pashë stand-up komedi tonë, dhe unë kam asgjë, por dashuri për ju të gjithë vitet pas. Dhe çdo herë që unë mendoj se unë nuk mund të dua më shumë, ju amaze me tej. Martohet me mua ??? Ju jeni awesome, ju jeni një luftëtar, dhe kurrë nuk e le njeri lag shpirtin tuaj! ~ Veldrina

 11. Unë jam duke bërë një projekt të artit të quajtur Trupi Politika. Unë do të jetë i ekspozuar atë në një ngjarje gjigante në DC, ku unë jam një artist i vogël në mesin e qindra. Ajo është interaktive dhe ky është viti im i tretë duke bërë atë. Bëj atë, sepse edhe unë kam qenë scarred. Unë bëj atë për të ndihmuar gratë dhe vajzat e tjera të ndjehen të bukur.

  I ftoj njerëzit të flasin për trupat e tyre. Dhe trupat e grave që kam fotografuar. Për të lënë shënime dhe komente. I pyetje besimet e tyre për atë që është e bukur. Unë jam duke marrë projektin artit pak më tej këtë vit dhe unë jam duke shkuar për të lënë njerëzit të shkruajnë në trupin tim gati lakuriq ndjenjat e tyre në lidhje me të. Kjo më bën të ndjehem shumë e ndjeshme, por unë mendoj se në fund ajo do të bëjë të ndihem i fuqishëm shumë, sepse edhe pse unë kam frikë, unë do të kishte bërë atë.

  Zemërimi yt dhe plagët janë dëshmi për mua se ajo është me rëndësi jetike për një vajzë të rritet ndjenja e bukur. Dhe në qoftë se ajo nuk e bën, ajo do të jetë e plotë të plagët. Plagët e mia personale në nuk ndjeheni bukur janë dëshmi se edhe perëndesha e forta si ne mund të lëndohet dhe ne duhet të ngriteni për vajzat që kanë nevojë të ndjehen të bukur. Të them atyre jo vetëm ata janë të bukur - por ata janë ata që vendosin se çfarë është e bukur. Jo disa reklamues arbitrare. Jo disa shitës të produkteve të bukurisë. Jo disa guru dietë.

  Vite më parë - para blogs - ne kishim "homepages." Dhe në Faqe tona në internet kishim "guestbooks" - kjo ishte fund të viteve '90. Unë kisha një faqe dhe një për miq. Ka pasur fotot e mua. Disa nga vizatimet e mia laps. Artikuj rreth bukurisë dhe kuotat dhe sende. Duke përfshirë edhe histori rreth dy incidente të ndara, ku dy djem të vegjël m'u afrua dhe më tha se ishte shumë e për asnjë arsye në të gjitha, përveç ata mendonin kështu. Dikush shkroi në diçka time guestbook si:

  Njerëzit e shëndoshë janë aq qesharake. Tregime juaj keni bërë deri për ata djem të vegjël të menduarit ju jeni të bukur janë të qeshur. Ju me të vërtetë janë të neveritshme. Burri juaj duhet të ketë për të rrokullis në miell për të gjetur vendin e lagësht.

  ****

  Ishte dikush hera e parë kishte qenë që disgustingly vrazhdë për mua - në lidhje me internet apo kudo. Unë mund të ketë fshirë komentin, por unë nuk e bëri. Kam lënë atë. Dhe njerëzit erdhën për mbrojtjen time. Në çdo rast, unë le të ulen atje dhe të jetë pjesë e tmerrshme e mut ishte dhe le të shihet për çfarë ishte.

  Pa marrë parasysh atë që unë të duket si, nuk ka rëndësi në qoftë se unë jam i hollë ose yndyrë ose të vogla zogjtë apo të mëdha apo të muskujve apo të varfër - dikush nuk do të mendoni se unë jam tërheqës. Oh mirë. I Gotta jetojnë me atë që unë mendoj.

  Ju shkoni në vajzë - kick ass. Telefononi nga bullies. Hit ata prapa. Ju jeni awesome.

 12. E dija prej jush, por kurrë nuk e dinte atë që ju jeni gati. Tani bëj. Ju fituar një tifoz në mua (dhe një bashkë-mbrojtës). Dhe ju e shëmtuar? Nuk ka gjë të tillë si të shëmtuar. Dhe në qoftë se ka pasur, sigurisht jo ju.

 13. Ju keni marrë një tifoz më shumë për të treguar një luftë ku është quajtur plotësisht për, dhe besimi im në njerëz vetëm mori një të rritur.

 14. Kjo ishte e mahnitshme dhe e bukur dhe mahnitëse. Kjo më bëri të qaj, sepse unë e kam dëgjuar fjalët "shëmtuar", "yndyrë" dhe "budalla" etiketuar në mua. Se kurrë plotësisht shkon larg. Margaret Cho mund të ketë humbur një tifoz, por ajo fitoi edhe një sot. (Dhe unë jam i sigurt se shumë të tjerë!)

 15. Ju shkoni vajzë!
  Mos u shqetësoni se personi me të vërtetë nuk ishte një tifoz! Gjithkush e di se ju jeni të papërpunuara, të vërtetë dhe të marrë asnjë të burgosur! f # ck ajo! Bëhu ju! Ju vetëm të fituar një tifoz nga kjo histori ;) dhe shumë më tepër unë jam i sigurt ...

 16. Është kaq freskuese për të dëgjuar dikë të thotë gjithkush meriton dashuri. Faleminderit, unë mendoj se kjo është diçka që ne të gjithë duhet të dëgjojnë. Mbani luftuar luftën, sepse ju jeni duke bërë punë të mahnitshme.

 17. Znj Cho,

  Unë plotësisht të merrni atë që ju jeni duke thënë. Çfarë ju jeni duke thënë është arsyeja që unë u bë një artist tatuazh. Unë do të jetë i nderuar për të zbukuro trupin tuaj të bukur me artin më të bukur. Website im është më lartë.

  Micah trazirave.

 18. Margaret, unë kam qenë një tifoz dhe të dashur që nga hera e parë unë pashë një nga rutinat tuaj komedi në TV mbrapa në ditë. Ju keni qenë, dhe ende janë, një prej ikonave aziatike amerikane në shoqërinë tonë. Unë jam gjysmë Korean, dhe unë u hodh larg për të parë një tjetër Korean marrë famë të tillë. Unë të dua për guxim tuaj, dhe reagimi juaj sarkastik për injorancën e hedhur në ju vetëm thellon atë admirim dhe respekt. Ajo trishton mua se ju keni ecur në një rrugë kaq të dhimbshme përmes jetës. E di që ju jeni të dashur.

 19. Pingback: a
 20. Ky artikull ka prekur zemrën time në shumë mënyra.

  Unë kam qenë një tifoz i punës tuaj për 15 vitet e fundit. Ju jeni të fortë, të papërpunuara, gjithmonë të sigurt për veten dhe me pabesi funny. Qij askënd që nuk e pëlqen atë.

  Dashuria,

  Leslie S.

 21. Mirë për ju. Njerëzit kanë disa nervore kritikon ju. Unë mendoj se ju jeni e bukur, dhe tatuazhet tuaja janë awesome, unë jam edhe një grua me tatuazhet dhe unë kanë çështje nderim vetë. Ata janë duke marrë një shumë të mirë, por më pas i dashuri im shkoi në burg, ku ai është tani, dhe unë jam i majtë duke jetuar me nënën e tij e cila është e pakëndshme shpesh. Unë luftojnë me peshë dhe të ndjehen shumë të vetmuar dhe ngjyrë im është forma ime e shprehjes. Mirë për ju.

Lini një Përgjigju