Dog mëngjesit

U zgjova sot me peshë të ngrohtë e një qeni Chihuahua në gjoksin tim, lëviz lart e poshtë me frymën time. Ajo lëvizi pak si unë hapa sytë, e pozicionuar prapanicë e saj në anën time, ashtu si ajo ishte bashkëngjitur veten në anën time me një USB, shkarkimit të gjitha llojet e dokumenteve të rëndësishme qen në hard drive time.

Gudrun, udhëheqës i fuqishëm i shtëpisë, me të gjithë 7 £ për të zbatuar vullnetin e saj dhe rrugën, është shumë e qetë në mëngjes. Ajo është zakonisht gjëja e parë që shoh, sytë e saj të zezë me shkëlqim si butonat në mua, mbylljesh në fytyrën time, i gatshëm të më të zgjuar kështu që unë mund të përkëdhelur atë. Ndonjëherë ajo do të ulet në figurën time dremitin si një succubus në një roman horror Viktorias, e cila tingëllon shumë më të keqe se ajo në fakt është. Mëngjeset të tjera unë do të gjeni atë në një curl ngushtë pranë faqe tim, hundë lagësht daubing veshin tim, feçkë duke u përpjekur për të fut në qafën time, si e saj të ngrohta atje, ajo e di.

Bronwyn, bjonde bukuria ime macadamia copë të bardhë çokollatë cookie, me prejardhjen e saj misterioze i qenit, të cilin mendoni se është bagëtia australiane qen dhe diçka tjetër shepardy, askush nuk e di me siguri, zakonisht nuk do të merrni në krevat, nëse nuk është mëngjes dhe unë jam vetëm apo është vetëm mua dhe Gudrun. Bronwyn, edhe pse ajo është në lidhje me 6 ose 8 herë madhësia Gudrun s, ende do të ulet para dëshirave të qenit më të vogël. Ajo e di që ajo mund të marrë pak mbi haunches nëse Chihuahua është kundërshtuar.

Gudrun ulet në mua, që të jetë i afërt me nënën e saj qen, dhe gjithashtu në të njëjtën kohë për të bërë një pengesë e trupit të saj kështu që motra e saj nuk mund të marrë si të afërta. Unë duhet të arrijë mbi të qen të bardhë për të marrë për të qen flokëverdhë.

Si I love Flicks butë të veshëve të tyre, thellimin rozë të lëkurës qen nën linjat e shkurtër drejt të lesh me pupla, si lesh elegante ndan për të bërë Ruffs në pjesën e prapme të qafës, hedhjen banesë prapa kokës dhe pastaj hedhjen banesë drejtim tjetër në fytyrë, kështu që në kokë ju manar prapa, por në fytyrë që përpara manar, duke qenë shumë i kujdesshëm për të përkëdhelur e feçkë si ju nuk doni të kapur ndonjë mustaqe në ekranin tuaj të dashurisë - më mirë për të shkuar në feçkë dhe zeroja mjekër ku ata si atë më të mirë dhe të ligët chins e tyre në ju si ju të merrni në atje, tangles kockëmadh e këmbët dhe putrat, barku qen në barkun e njeriut të cilat janë të ngrohtë çaj të nxehtë si në buzët e mia, 4 sytë në kërkim lutur mua në mua për të marrë dhe të luajë.

gudrun bronwyn

Gjej postimet e tjera në lidhje me blogun dhe etiketuar .

7 Komente. Add To The Mix ...

 1. Unë jetoj në një apartament, nuk ka vend për një qen sipas mendimit tim b / c ata nuk kanë ku të marrin pushtetin dhe të jetë një qen, unë kam një mace që mendon ai është një qen. Ai Chases bishtin e tij, rrethon një vend 3-4 herë para se të hedhjen poshtë dhe i pëlqen të ketë barku i tij rubbed.

  Mëngjeset e mia të fillojë shumë të njëjta si tuajat, me Boo (ai është një mace e zezë) i ulur në gjoksin tim duke pritur për mua që të zgjoheni dhe do të mbushin kupën e vet me ushqim të thatë. Atëherë dhe vetëm atëherë, ai do të më lejoni të fshij fytyrën e tij dhe barkun e tij dhe të thotë mirëmëngjes.

  Herë pas here, unë do të zgjohem me atë të ulur në buzë të shtratit tim shikuar Akasha, python time topin, duke bërë shtrihet e saj në mëngjes, duke menduar mendimet ndoshta vrasëse.

  B @ Paqe!

 2. Mona, macja ime e shpëtimit e bën të njëjtën shumë si CheeWhoAhWhoAh tuaj pak :)

  Cat im i madh Ki-dhjetë kaluar dhe unë nuk mund të zhveshur për të ardhur në shtëpi në një shtëpi bosh. Ditën tjetër shkova në strehim tim lokale dhe miratuar Mona. Në qoftë se unë nuk e kishte miratuar atë që ajo do të kishte qenë e shkatërruar të nesërmen.

  Unë nuk mund ta imagjinoj jetën pa të. Por unë e di që një ditë një tjetër shpirt i pastër dhe pa kushte i dashur do të vijnë për të ndarë dashurinë e tyre me mua ashtu si edhe Mona kur është koha e saj për të pushuar.

 3. I dashur historinë tuaj. Ka diçka kaq e veçantë që jetojnë me një qen. Gruaja ime, qeni im plakjes, dhe unë vetëm u transferua në Manhattan pas viteve gizzilian gjatë lëvizjes nga rrethinat. Unë kam qenë i shqetësuar me të vërtetë që Willie nuk do të bëhet një qen qytet, por ai është marrë për atë wel. Menduar ju dashuruar qen mund të gëzojnë histori kam shkruar se si disa lloj Njujorkezët erdhi për të shpëtuar tonë kur Willie nuk mund të bëjë atë në shtëpi me avull e tij. http://www.michaelsinkindds.com/blog/a-dog-day -pasdite-ne-NYC /

 4. Nuk janë kafshët shtëpiake e mrekullueshme!
  Jo gjykim, vetëm dashuri. Ti je gjithçka për qentë tuaj, ashtu si unë jam i sigurt se ata do të thotë çdo gjë për ju,

  Ndonjëherë ajo është e lehtë për mua të harrojmë se sa e rëndësishme jam për të macja ime. Ai e vlerëson kohën që ai merr për të shpenzuar në xhiron time, ose kur unë vetëm i përkëdhelur, puth, dhe të flasim për të. Ndonjëherë ne ndjekje njëri-tjetrin nëpër apartament. Cats gjithmonë dashuri për t'i ndjekur dhe sulm.

  Qentë tuaja janë shumë me fat që të ketë ju! Posta juaj qarta deri një ditë ndryshe mjerë. Falënderim

 5. Nga rruga, unë veçanërisht pëlqente gjë në lidhje me dokumentet e rëndësishme qen duke u shkarkuar në hard drive tuaj. Kjo është një pjesë e mirë e të shkruarit! Ju duhet të shkruani një libër!

Lini një Përgjigju