American Electric Tattoo

Miku im Michelle Carr është e bukur, dhe sa herë që unë shoh atë, unë duhet të lutem atë që të më lejoni të guak në gjoksin e saj. Ajo mirësi tërheq poshtë ose zbërthen ose unzips çfarëdo që ka veshur dhe më lejon një vështrim i ngulët të plotë në lulëzim të pandërprerë në tatuazh më të mrekullueshëm që kam parë ndonjëherë (dhe natyrisht copëtim i saj i bukur fildish bën ngjyrë duket se shkëlqim si ajo e mori një qiri brenda saj - shkëlqen, flaktë - ah - gratë janë krijesa prettiest në tokë).

Ajo më tregon historinë romantike të asaj tatuazh të veçantë, diçka detarë anglisht do të emblazoned përgjithmonë mbi zemrat e tyre gjatë WW1, fytyra e një gruaje në krahë cohë e hollë, një shpresë e ilustruar, një dëshirë e lëkurës - bërë me linjat dhe kthesa të kujdesshëm dhe të aftë dhe shkallëzime delikate e ngjyrës - që të dashuruar e tyre do të kthehen te ata pas luftës. Elegante stilizuar pamja Arti i Ri, shkolla të keqen e ëmbël e vjetër evropiane tradicionale tërhequr me guxim të gjithë kockave përsosur porcelani alabaster bardhë lëkurën Mishelës, sytë të fishkur sensual dhe të ditur, me ngjyra dramatike dhe ngazëllim dhe zgjuarsi dhe dekadencës më bën të fikët dhe psherëtimë çdo herë që unë shoh atë . Çdo herë.

Krahët cohë e hollë, gjobë dhe delikate në detaje e tyre të mundimshme të duket për të marrë fluturimin dhe unë do të doja të rri mbi ta si një karakter në roman për fëmijë, era lotim sytë e mi si unë blissfully gëzojnë udhëtim. Kjo është një tatuazh klasik unë mendoj, e që unë kam parë versionet e në flash dhe në libra tatuazh dhe të jetojnë lëkurës para meje, por Michelle-së është në mënyrë krejtësisht mesmerizing se edhe pse ajo është një imazh i njohur nga historia e madhe dhe të nderuar të tattooing, mbi të, është si unë kurrë nuk kam parë atë më parë. Është e bukur në atë shkallë që ai qëndron i vetëm, të gjithë të tjerët pretendentë për fronin. Michelle rregullat tatuazh dhe kjo është se.

Tatuazh obsesses mua, dhe unë kam një dëshirë e fortë për të, dhe unë nuk jam i sigurt ndjenjat e mia të thella nuk janë reciproke. Kur arti është i gjallë si kjo, që do të thotë se nuk mund të dua përsëri? I adhuroj atë tatuazh me një pasion (qartë) dhe gjithmonë kam menduar unë do të ketë atë ditë, edhe pse kjo nuk është një gjë e tillë e mirë për të zili tatuazhet e dikujt tjetër sepse kjo çon në krimin e pashmangshme e plagiarizing tatuazhet tjetrit, që është e gabuar.

Tattoos janë individuale dhe unike dhe më të mirë për ata që i mençur fat pak që menduan për të marrë ato në fillim. Gjeniale estetike duhet të shpërblehet me të drejta ekskluzive dhe privilegje mbi pronën intelektuale. Po unë besoj se kjo me gjithë zemër, por tatuazh Michelle është aq e ndyrë e mirë që unë duhet të kishte atë disi, kështu që e pyeta pikë e saj bosh në qoftë se ajo ishte në rregull në qoftë se kam të njëjtën gjë dhe ajo tha sigurisht se është për shkak se ajo është awesome dhe super të ftohtë dhe shoku im.

Unë nuk e kam marrë krahë në të, sepse atje tashmë janë gjarpërinjtë në brinjët e mia dhe stomakut, kështu që unë mendova se duhet të ketë edhe më shumë gjarpërinjtë dhe fytyra do të ishte Medusa-së në vend. Medusa nuk është konsideruar me të vërtetë një heroinë romantike, por unë si stilin e saj, fuqia e saj dhe madhështi nuk është me të vërtetë për mjaft, por në lidhje me diçka të errët dhe për këtë arsye më të mirë, më shumë emocionues dhe i rëndësishëm. Është feminizmi shkuar të egra, të cilat unë gërmoj pafundësisht.

Artisti prapa tatuazh madhështore Mishelës është Craig Jackman , dhe unë do të drejtuar nga vendi i tij, amerikan Electric tattoo , përpjetë e një milion herë. Është më mundi time të përditshme. Sunset është APPIAN Rruga ime dhe të gjitha rrugët të çojnë në Echo Park. Unë do të bëj një pauzë për sinjal 'stop' në Maltman dhe të kërkoni në Storefront qesharake me balsamim kafshësh e saj elegante të moshës dhe mural hipnozës e një zonjë e tattooed, krejt në kërkim si makinë një tregimtar lashtë Pasuria së në Musee de Mechanique dhe mendoj se "Në qoftë se unë kam një tatuazh këtu, unë do të jetë në shtëpi deri tani ".

Kjo shtrirje e veçantë e Sunset është legjendare për mua, e shtruar me tarts djathë gujava dhe këngë nga The Eels. Unë shkova në një nga datat më të paharrueshme të jetës sime në 99 Cent Store (Unë nuk jam shaka - kjo ishte super intime dhe e nxehtë dhe mori pak nga duart dhe të rrezikshëm nëpër markë off Mëngjesi drithëra ekran) dhe Millie-së, e vetmja restorant, ku unë mund të them sinqerisht unë pothuajse mori në një përleshje me grushta për të vërtetë madje as të gënjyer - seriozisht ju mund të kërkoni Greg Behrendt - biskota cilit dhënë mua me lehtësim hangover aq shumë herë që unë në fakt të merrni një gozhdë serotonin kur kam kaluar nga dyert e saj.

American Electric është ndoshta shkolla më e vjetër nga të gjitha dyqanet e tatuazh kam qenë në dhe kanë pasur punën e bërë në, me blic në mur dhe artistëve në ditën e dorës dhe të natës që janë të mira të bërë asgjë dhe çdo gjë, japanese dhe bio-mekanike dhe tradicionale dhe portrete dhe shkrimit dhe gjilpërë të vetme zezë dhe gri dhe pinups dhe coverups dhe anime dhe seriozitet datat në anglisht germa të vjetër dhe çfarë keni. Kjo është lloj i jakë blu tatuazh dyqanin e viteve të fundit, ku marinarët mund të shkoni në breg të lënë për të marrë spiranca në krahët e tyre apo fytyrat e grave në krahë cohë e hollë mbi zemrat e tyre. Vendi ndjehet si ajo e shqetësuar nga Bert Grimm, dhe duke qenë se ka një kohë të cilësisë makinë. Çdo gjë është një sepia pak.

Është gjithmonë e zënë atje dhe vazhdimisht në përdorim makina të shtoni një shtresë buzzy të shkëmbit punk dhe metaleve të rënda dhe Portishead dhe madje Fleetwood Mac luajtur loudish të shkëpusin banorët nga dhimbje, të dy duke pasur parasysh dhe ka marrë, si artistët nuk më pëlqen dëmton ju sa më shumë që ju nuk më pëlqen duke u lënduar.

Diversiteti nga zgjidhjet muzikore flet për larminë e klientelës, dhe që në vetvete është një dëshmi e shkathtësi të artistëve. Është e rrallë, kur ju mund të jetë gjithçka për të gjithë njerëzit, por tatuazh Electric amerikan menaxhon atë disi pa cënuar cilësinë e punës, e cila është asgjë më pak se një mrekulli.

Procesi i tattooing për mua ka qenë shumë më i ndryshëm. Unë mund të kalojnë vite picking një artist dhe pastaj të presin më shumë vite për ta dhe mua që të ketë hapje në oraret tona insanely zënë. Në amerikan elektrike ka një mundësi për kënaqësi e çastit. Është një vend që ju mund të shkoni kur ju jeni në humor për diçka dhe ju vetëm doni të shkoni të merrni atë bërë drejtë atëherë. Kjo është një kënaqësi e rrallë, për të shkuar nga ideja për impuls për realizimin në një ditë apo edhe një orë. Unë nuk e kanë bërë këtë ende, por duke parë njerëz të tjerë të bërë atë gjatë seancave të mia të shumta me Craig është emocionuese dhe pothuajse aq i mirë sa duke bërë atë vetë.

Kur Medusa u paraqitur së pari, ajo dukej shumë si Selene Luna , por tani ajo ka disa hije të saj, pak ngjyrë në gjarpërinjtë, dhe ajo duket si dikush tjetër, ndoshta dikush nuk e kam takuar ende kush do të kthehet mua të gur në shikim të parë. Craig ka një dorë të lehta, të cilin unë jam mirënjohës për të, si fytyra Medusa-së është e drejtë në kafaz i kraharorit tim, dhe gjarpërinjtë e gënjeshtër e saj të flokëve në të gjithë çdo brinjë sikur ata po zbriste shkallët. Detaje është i jashtëzakonshëm, çdo gjarpër me personalitetin e vet dhe peshore derdhje. Procesin e shërimit ka më zgjohen në një shtrat plot me lëkurë të gjelbër të thatë si thekon misri, si në qoftë se unë u kthyer në gjarpër vetë. I like it. Nëse unë derdhur qumështin në veten time unë do të kthehet të gjithë e çdo gjë të gjelbër.

Tatuazh është e shkëlqyer, unë mund të them tashmë, dhe kjo është e gjitha një ëndërr e vërtetë vijnë e vërtetë. Faleminderit shumë për Michelle për më lejon që të bëj plagjiaturë dhe sigurisht falë Craig Jackman për frymëzim dhe realizimin.

Gjej postimet e tjera rreth Blog dhe tagged .

2 Komente. Add To Mix ...

  1. Kjo vendosje më bën të lënduar për të vetëm të mendojnë rreth, por dizajni tingëllon edhe më mirë se kjo është frymëzim.

  2. Blog juaj është Fabulous. Artikull i mirë në vend. Shumë interesante. Unë admiroj informacion të vlefshëm që ju e ofruar në artikullin tuaj. Paraqitja e shkëlqyer pas shumë e mirë.

Lini një Përgjigju