American Electric Tattoo

Miku im Michelle Carr është e bukur, dhe sa herë që unë shoh atë, unë duhet të lutem atë që të më lejoni të guak në gjoksin e saj. Ajo mirësi të tërheq poshtë ose zbërthen ose unzips çdo gjë që ajo ka veshur dhe më lejon një vështrim i ngulët të plotë në lulëzim të pandërprerë në tatuazh më të mrekullueshëm që kam parë ndonjëherë (dhe natyrisht copëtim i saj i bukur fildishtë bën ngjyrë duket se shkëlqim si ajo e mori një qiri brenda saj - shkëlqen, inkandeshente - ah - gratë janë krijesa prettiest në tokë).

Ajo më tregon historinë romantike të asaj tatuazh të veçantë, diçka anglisht detarë do të merrni emblazoned përgjithmonë mbi zemrat e tyre gjatë WW1, fytyrën e një gruaje në krahë cohë e hollë, një shpresë të ilustruar, një urim i lëkurës - të bëra me linjat dhe kthesa të kujdesshëm dhe të aftë dhe shkallëzime të holla i ngjyrës - që të dashuruar e tyre do të kthehen te ata pas luftës. Elegante stilizuar Tani pamja Arti i Ri, shkolla të padrejtë, e ëmbël e vjetër evropiane tradicionale tërhequr me guxim nëpër kockave përsosur porcelani lëkurën e Mishelës alabastër të bardhë, sytë të fishkur sensual dhe të ditur, me ngjyra dramatike dhe ngazëllim dhe zgjuarsi dhe dekadenca e bën më të fikët dhe psherëtimë çdo herë që unë shoh atë . Çdo herë.

Krahët cohë e hollë, fine dhe delikate në mënyrë të detajuar e tyre përpiktë të duket për të marrë fluturimin dhe unë do të doja të rri mbi ta si një karakter në romanin për fëmijë, era lotim sytë e mi si unë blissfully gëzojnë udhëtim. Kjo është një tatuazh klasik unë mendoj, e që unë kam parë versionet e në flash dhe në librat e tatuazh dhe mbi lëkurën para meje gjallë, por Michelle-së është në mënyrë krejtësisht mesmerizing se edhe pse ajo është një imazh i njohur nga historia e madhe dhe e nderuar të tattooing, të saj, është si unë kurrë nuk kam parë atë më parë. Është e bukur në atë masë që ajo qëndron e vetme, të gjithë të tjerët që pretendojnë se janë fronin. Tatuazh Michelle rregullat dhe që është se.

Tatuazh obsesses mua, dhe unë kam një dëshirë e fortë për të, dhe unë nuk jam i sigurt ndjenjat e mia të thella nuk janë reciproke. Kur arti është i gjallë si kjo, që do të thotë se nuk mund të dua përsëri? I adhuroj atë tatuazh me një pasion (të qartë) dhe Gjithmonë kam menduar se do të ketë ajo ditë, edhe pse kjo nuk është një gjë e mirë për të zili tatuazhet e dikujt tjetër, sepse kjo çon në krimin e pashmangshme e plagiarizing tatuazhet e njëri-tjetrit, e cila është e gabuar.

Tattoos janë individuale dhe unike dhe më të mirë për ata që i mençur fat disa që mendonin për të marrë ato në fillim. Gjeni estetike duhet të shpërblehet me të drejta ekskluzive dhe privilegj mbi pronën intelektuale. Po unë besoj se kjo me gjithë zemër, por tatuazh Michelle është aq e ndyrë e mirë që unë duhet të kishte atë disi, kështu që e pyeta pika e saj bosh nëse ajo ishte në rregull nëse kam të njëjtën gjë dhe ajo tha natyrisht kjo është për shkak se ajo është awesome dhe super të ftohtë dhe shoku im.

Unë nuk e kam marrë krahë në të, sepse ka tashmë snakes mbi brinjët e mia dhe stomakut, kështu që unë mendova se duhet të jetë edhe më shumë gjarpërinjtë dhe fytyra do të ishte Medusa-së në vend. Medusa nuk konsiderohet me të vërtetë një heroinë romantike, por unë si stilin e saj, fuqia e saj dhe madhështia nuk është me të vërtetë në lidhje mjaft, kjo është për diçka të errët dhe për këtë arsye më të mirë, më shumë emocionues dhe i rëndësishëm. Është feminizmi shkuar të egra, të cilat unë gërmoj pafundësisht.

Artist tatuazh prapa madhështore e Mishelës është Craig Jackman , dhe unë do të drejtuar nga banesa e tij, amerikane Electric tattoo , përpjetë e një milion herë. Është më mundi time të përditshme. Sunset është APPIAN Rruga ime dhe të gjitha rrugët të çojnë në Echo Park. Unë do të bëj një pauzë për sinjal 'stop' në Maltman dhe të kërkoni në Storefront qesharake me balsamim kafshësh e saj elegante moshës dhe mural hipnozës e një zonjë e tattooed, krejt duke kërkuar si makinë e një tregimtar lashtë Pasuria së në Musee de Mechanique dhe mendoj se "Në qoftë se kam marrë një tatuazh këtu, unë do të jetë në shtëpi nga tani ".

Kjo shtrirje e veçantë e Sunset është legjendare për mua, të shtruara me gujava tarts djathë dhe këngë nga The Eels. Unë shkova në një nga datat më të paharrueshme të jetës sime në 99 Cent Store (Unë nuk jam shaka - kjo ishte super intime dhe e nxehtë dhe mori pak nga duart dhe i rrezikshëm nëpër off mëngjes markë drithëra ekran) dhe Millie-së, e vetmja restorant, ku unë mund të them sinqerisht unë pothuajse mori në një përleshje fizike për të vërtetë madje as të gënjyer - seriozisht ju mund të kërkoni Greg Behrendt - biskota të cilit dhënë mua me lehtësim hangover aq shumë herë që unë në fakt të merrni një gozhdë serotonin kur unë të kalojë nga dyert e saj.

American Electric është ndoshta shkolla më e vjetër e të gjitha dyqanet e tatuazh kam qenë në punë dhe kanë kishte bërë në, me flash në mur dhe artistëve në ditën e dorë e natë që janë të mira të bërë asgjë dhe çdo gjë, japanese dhe bio-mekanike dhe tradicionale dhe portrete dhe script dhe gjilpërë të vetme e zezë dhe gri dhe Pinups dhe coverups dhe anime dhe seriozitet datat në anglisht germa të vjetër dhe çfarë keni. Ky është lloji i dyqanit tatuazh blu jakë të vitet e kaluara, ku detarët mund të shkojnë në pushim breg për të marrë anchors në krahët e tyre apo fytyrat e grave në krahët cohë e hollë mbi zemrat e tyre. Vendi ndjehet si ajo e shqetësuar nga Bert Grimm, dhe duke qenë se ka një kohë të cilësisë makinë. Çdo gjë është një sepia pak.

Është gjithmonë i zënë atje dhe vazhdimisht në përdorim makina të shtoni një shtresë Buzzy te shkëmbi punk dhe metalet e rënda dhe Portishead dhe madje edhe Fleetwood Mac luajtur loudish për të shkëputur banorët nga dhimbja, të dy duke pasur parasysh dhe ka marrë, si artistët nuk më pëlqen dëmton ju sa më shumë që ju nuk më pëlqen të lënduar.

Diversiteti nga zgjidhjet muzikore flet për diversitetin e klientelës, dhe që në vetvete është një dëshmi e shkathtësi të artistëve. Është e rrallë, kur ju mund të jetë gjithçka për të gjithë njerëzit, por amerikan Electric tatuazh menaxhon atë disi pa cënuar cilësinë e punës, e cila është asgjë më pak se një mrekulli.

Procesi i tattooing për mua ka qenë shumë të ndryshme. Unë mund të kalojnë vite picking një artist dhe pastaj të presin më shumë vite për ta dhe mua që të ketë hapje në oraret tona insanely zënë. Në Amerikane elektrike ka një mundësi për kënaqësi e çastit. Është një vend që ju mund të shkoni kur ju jeni në humor për diçka dhe ju vetëm doni të shkoni të merrni atë bërë drejtë atëherë. Kjo është një kënaqësi e rrallë, për të shkuar nga ideja për impuls për realizimin në një ditë apo edhe një orë. Unë nuk e kanë bërë këtë ende, por shikuar njerëzit e tjerë të bëjë atë gjatë seancave të mia të shumta me Craig është emocionuese dhe pothuajse aq i mirë sa duke bërë atë vetë.

Kur Medusa u paraqitur së pari, ajo dukej shumë si Selene Luna , por tani ajo ka disa mbrojtje nga drita në saj, pak ngjyrë në gjarpërinjtë, dhe ajo duket si dikush tjetër, ndoshta dikush nuk e kam takuar ende që do të kthehet mua me gurë në shikim të parë. Craig ka një dorë të lehta, të cilën unë jam mirënjohës për të, si fytyra Medusa-së është e drejtë në kafaz i kraharorit tim, dhe gjarpërinjtë e gënjeshtër të saj të flokëve në të gjithë çdo brinjë sikur ata janë duke zbritur shkallët. Detaje është i jashtëzakonshëm, çdo gjarpër me personalitetin e vet dhe derdhje peshore. Procesin e shërimit është më zgjohen në një shtrat plot me lëkurë të gjelbër të thatë si thekon misri, sikur të isha kthyer në gjarpër vetë. I like it. Nëse unë derdhur qumështin në veten time unë do të kthehet të gjithë e çdo gjë të gjelbër.

Tatuazh është e shkëlqyer, unë mund të them tashmë, dhe kjo është e gjitha një ëndërr e vërtetë vijnë e vërtetë. Shumë në sajë të Michelle për më lejon që të bëj plagjiaturë dhe natyrisht falë Craig Jackman për frymëzimin dhe realizimin.

Gjej postimet e tjera në lidhje me blogun dhe tagged .

2 Komente. Add To The Mix ...

  1. Kjo vendosje më bën të lënduar për të vetëm të mendojnë për, por dizajni tingëllon edhe më mirë se kjo është frymëzim.

  2. Blog juaj është Fabulous. Artikull i mirë në vend. Shumë interesante. I admiroj informacion të vlefshëm që ju ofrohet në artikullin tuaj. Dorëzimi i shkëlqyer pas shumë e mirë.

Lini një Përgjigju