Bukuri

Qentë e vjetër dëgjoni up! Tricks të reja mund të mësohet! Ai merr një grimë shtesë e përpjekje, por është e vlefshme. Mendoj se bukuria është mjeshtre misterioze, por i drejtë, dhe më shumë të bëni për të mbajtur të saj, ajo do të qëndrojë më gjatë. Ka një mit që bukuria është dhimbje, një dominatrix ashpër që dëshiron asgjë, por vuajtjet tuaja për të ngop dëshirat e saj perverse. Ajo dëshiron gjakun tuaj, uria tuaj, paratë tuaja dhe ajo ju jep mbrapa kënaqësinë e zbrazët të pavërtetën tuaj - por unë të kuptojë se kjo nuk është një qenie e vërtetë. Nuk ka mbretëresha e keqe, nuk fle inducing helm mollë, askush nuk është më e bukura e të gjitha dhe kjo nuk është mënyra bukuria është. Bukuria është më shumë si një mik i cili ka disa kushte në miqësinë, kështu që nuk është një mik i vërtetë i vërtetë të thellë, më shumë një një cekët. Ashtu si "më jepni një udhëtim në aeroport, unë do t'ju marr në aeroport" lloj buddy. Ju larë fytyrën tuaj gjatë natës, unë nuk do të bëjë fytyrën tuaj të shpërthejnë në puçrra fytyre rritur në mëngjes. Ju përdorni toner në tuaj t-zonë, unë nuk do të përkeqësojnë lëkurën tuaj kombinim. Ju të gjeni ngjyrën e duhur të kuq buzësh, unë do të bëj shoqëruesit parkimi shërbëtor të sjellë makinën tuaj deri rreth e parë dhe të japin atë për ju për të lira (natyrisht kam insistuar për paguar - por e tillë është forca e ditur ngjyrat tuaja).

Nëna ime e parë më ka informuar për idenë se bukuria ishte dhimbje, si ajo e këputur të vetullave të vet e saj thickly natyrore në vështirë, 70s linjave të këmbimit të epokës. "Bukuria është dhimbje", tha ajo me vështrim të zbrazët, si qimet e saj e zezë vetull dukej të kthehet kafe për shkak të skuqje të lëkurës së saj të zemëruar nën piskatore saj padobishëm Maybelline. Kjo ishte një kohë para se të Tweezerman dhe Shu Uemera para se të mund të vërtetë të këpusin ato qime të vogël në zell mikroskopike. I besonin atë dhe pa mëshirë u përpoq për të shmangur bukurinë për shumë të rinj dhe më pas jetën time të rritur. Unë nuk jam një mazoshist. Unë nuk dua dhimbje. Dhe prandaj, bukuria dhe unë janë të papajtueshme. Unë besoj se nuk është më kjo të jetë e vërtetë. Për të qenë e bukur është në të vërtetë të jetë i vetëdijshëm për veten si art, dhe për të formohen artin tuaj në një mënyrë që është unik për veten dhe të lehtë për veten dhe argëtim për veten tuaj. Ne jemi vetëm kryeveprat në pritje për t'u përshtatur dhe të montuar dhe të ndezur më pas adhuruan. Ne jemi me vlerë këtë, pasi ne jemi më tepër të çmuar se çdo gjë.

Në muajt e fundit unë kam qenë praktikuar këtë "veten si arti" teori, dhe unë kam parë një përmirësim të shënuar në fushat që nevojiten një të rritur, dhe kjo nuk ka kosto me ndonjë më shumë para të vërtetë. Kjo është një investim në kohë, por jo shumë, dhe kjo është më ndihmoi të ndjehen mirë në lidhje me veten time, e cila është e gjitha ne duhet të vërtetë në tokë, për të ndjehen mirë. Të mos ketë frikë kur unë kapur një paraqitje e shkurtër e veten në pasqyrë - të cilin unë do të bëj - Unë në fakt do të ndjehen tmerrin në reflektimin tim, duke dashur veten një vampir, të cilët dëshirojnë veten undead kështu që unë do të duhet të durojnë imazhin e shëmtisë tim. Unë nuk do të ndjehen të shëmtuar më, dhe askush nuk e ka quajtur mua se në një kohë shumë të gjatë (më besoni I përdorur për të dëgjuar atë shpesh, ndoshta më shumë se një herë në ditë -! Seriozisht). Unë jam redaktimi dollap dhe përbërjen e mia mbathje. Unë jam veshur atë që është tërheqëse për mua në fytyrën time dhe trupin dhe të vërtetë vetëm atë. Çdo gjë unë kam - qëllimi i tij kryesor është që të kënaqem me mua, dhe në qoftë se jo, është e shkuar. Në një grumbull që mund të shpresojmë se të kënaqem dikush tjetër, nga jeta ime për të mirëpritur një tjetër xhaketë / boot / këmishë / shall / kuq buzësh / qerpik që do të kuptojnë bukurinë time më tej. Bëni çdo gjë të punojnë në koncert për të sjellë nga bukuria në ju. Qentë e vjetër janë më të mirë në të mësuar truket e re, sepse ne kemi qenë me të gjitha, ne e dimë kush jemi, ne e dimë të gjithë në lidhje me të.

Disa youtube video janë tutorët e shkëlqyer dhe mësuesit. My favorite - Catalina është një gjeni. Ajo është Korean dhe ndoshta mund të jetë vajza ime. Ajo është e bukur dhe kaq i zgjuar dhe gjithashtu ka këshilla të madh për skincare. Ne kemi lëkurë të ngjashme. Unë kam mësuar shumë prej saj veçanërisht për lëkurë të ndjeshme dhe se si për të bërë grim time sy.

Catalina - Natural Flawless Look

Catalina - Natyrore Flawless Shiko

I love këto vajza - Korean too! park dhe kubike - stil i mrekullueshëm, fotografi - dhe gjithashtu Shini është shumë qesharak. Ajo është e mahnitshme. Ajo duket si ajo mund të jetë në familjen time edhe - ka një familjaritet të habitshme familjare. Unë e dua postimet e saj.

park & cube

park & ​​kubike

Ky blog - Luxirare - është gjithashtu e jashtëzakonshme - në shumë mënyra. Unë jam i fiksuar me dizajn Ji Kim dhe gatim e saj dhe unë dua çdo gjë ajo i mesazheve - qoftë për të ngrënë apo për të veshin. Unë jam floored vazhdimisht me krijimtarinë e njerëzve, dhe të artit që ata zgjedhin për të bërë nga jeta e tyre. Ky blog është me të vërtetë një mësim në mënyrën se si ne mund të jetojmë, si duhet të jetojmë - çfarë është e mundur. Ne duhet të jetojmë çdo moment si kjo. Kam planifikuar për të.

LUXIRARE

LUXIRARE14 Komente. Add To The Mix ...

  1. Kjo është aq frymëzues për të lexuar një post si kjo.

    Dhe I love it që ju keni paraqitur disa nga faqet të gjej po aq frymëzues - Luxirare (idetë e saj dhe prezantimin e tyre janë vetëm amazing!) Dhe Catalina.
    Unë do të duhet të shikoni Park & ​​Cube, too :) .

  2. Mirë për ju për të marrë kohë për të kuptoj se çfarë duket e bukur për ju dhe veshur atë-nëse kjo është veshje / pajisje ose përbëjnë. Është kaq e vërtetë se ajo është një investim në kohë për të kuptoj atë, por një njeri i denjë.

  3. Pingback: ip CCTV
  4. Pingback: një më të mirë

Lini një Përgjigju