Në trupin tim

Unë jam vallëzimi mirë. Kjo është e gjitha bëhet më mirë. Trupi im ndjehet mirë. Jo si i lënduar dhe në shok si ajo ishte. Louis dhe unë gjithashtu të kesh kënaqësi në rrugë, në time Cho Tour varur , e cila është e madhe. Unë uroj që ai të mund të vijë me mua gjatë gjithë kohës.

Unë mendoj se gjithë kjo DWTS përvojë ka detyruar mua në trupin tim dhe unë jam i dashuruar atë. Kjo është ajo që njerëzit duhet të ndjehen si të gjithë kohës. Unë nuk jetoj në trupin tim normalisht. Është sikur ka një shenjë lart, "Në 5" - me një orë të vogël të pajisur me duart e luajtshme, por unë në fakt nuk kthehen. Unë jetoj në një hapësirë ​​të vogël lart, thellë në kokën time, ashtu si unë jam marrë me qera hapësirë, por nuk e vetë atë. E pra, kjo është koha për të ardhur në katin e poshtëm.

Është e pazakontë që të jetë në trupin tuaj. Unë zakonisht përpiqen për të shpëtuar atë sa më shumë që mundem. Nëse unë duhet të ulem diku për një minutë, Kam nevojë për një libër apo kompjuterin tim ose BlackBerry tim apo ipod tim. Kur unë jam hahet unë dua të shikojnë TV. Kur unë jam këtu, unë dua të jem atje. Për mua, 'autopilot' është 'më. " Unë me lehtësi mund të tattooed për orë të tëra, sepse unë nuk jam ndjenjë atë. Unë nuk jam në mua. Edhe kur dikush tjetër është në mua. A nuk është se trishtuar?

14 Komente. Add To Mix ...

 1. Margaret, unë jam shumë i lumtur për ju. Ju duket e mahnitshme dhe unë mendoj se vallëzimi është vetëm lloj ushtrimi kreative që është e drejtë për ju! Ju jeni një i ashpër i vërtetë inspiration-, i talentuar, i zgjuar, dhe gjithmonë i qeshur. Ju faleminderit për rockin atë gjithmonë dhe mbajtur forcën! (Tani të dalë dhe të fitojë atë për ne sistas Korean!)

 2. Ndonjëherë trupi im ndjehet si një dhomë në shtëpinë time që kurrë nuk merr përdorur, apo atë hapësirë ​​prapa sobë tuaj që ju kurrë nuk kam pastruar një herë. Deri kam filluar duke bërë joga unë kurrë nuk të vërtetë të blerë idenë se përqendrimi fizike mund të theksoj përqendrim mendor, por tani unë vdes për atë lidhje mes mendjen time dhe trupin.

  Kur kam parë e dëgjuar që keni vepruar DWTS unë nuk të vërtetë të marrë atë, por tani e shoh se ju jeni të gjithë në lidhje me duke u përpjekur gjëra të reja dhe të shtrirë veten si një person. Unë shpresoj se ju të frymëzuar një shumë prej nesh motrat e dembel të mos presin për të filluar këtë udhëtim!

 3. Unë kam qenë atje. Por, kur ai erdhi për të që kanë të bëjnë me bulimia time, unë kam për të reconnect. Kur ai erdhi për të duke u përpjekur që të ketë një jetë të shëndetshme seksuale matur, unë kam për të reconnect. E saj shumë më mirë këtu, ... të gjithë atë! ;)

  Unë besoj në ju Margaret !!!

  dashuri dashuri dashuri

 4. Margaret, unë me të vërtetë mund të lidhen me këtë post.
  Si një mënjanë, unë jam shumë i lumtur që kam zbuluar blogun tuaj! Jo vetëm që ju të qeshur, ju jeni një shkrimtar i talentuar. Unë kam qenë një tifoz i juaji për 16 vjet (wow, unë nuk mund të besoj se sa shpejt koha shkon!) Unë jam duke shkuar për të parë ju të jetoni në Toronto muajin e ardhshëm për herë të parë dhe unë nuk mund të presim!
  Mbani Blogging; ju jeni fantastike :)

 5. të mbajtur në believeing ​​në veten tuaj. Ju jeni një person i mahnitshme, dhe ju frymëzojnë mua.
  Nuk mund të presim për të parë ju në Nju Jork. Unë tashmë kanë biletën time!

 6. WOW! Ju verbale diçka që unë kurrë nuk mund të vërtetë të shpjegojë, por që unë të ndjehen plotësisht. Unë jam aq i kënaqur që ju jeni të gjetur trupin tuaj dhe rrugën tuaj për të qenë më të pranishëm. Unë shpresoj se unë mund të bëjë të njëjtën gjë! <3 ju.

 7. Hi Margaret,

  Faleminderit për këtë post.
  Unë kam të njëjtin problem. Ndoshta kjo ka të bëjë me të dashur trupin tuaj, apo edhe vetëm duke pranuar atë që është. Unë, si ju, jam asian dhe "i madh pa kockë". Gjithmonë duke luftuar me peshën time dhe duke u përpjekur që të përshtaten një "standard" është f ** mbret rraskapitëse! Unë jam gjithmonë në kërkim për momentin e ardhshëm :( sepse unë mbaj të menduarit e KUR dhe SI unë jam duke shkuar për të ndryshuar. Duke qenë i pranishëm lejon ndryshim të ndodhë natyrshëm. Është e njerëz si ju të cilët janë me të vërtetë një frymëzim, sepse ju jo vetëm që zë betejat tuaja, por ju sigurojë pjesën tjetër prej nesh me shpresë që ne nuk duhet të le të krejtësisht të shkatërruar shansin tonë në të qenit qenie njerëzore funksionale dhe relevante!

  Rock on vajzë!

Lini një Përgjigju