Kamera raciste

Tani që përdor kamera më shumë se sa njerëzit të Azisë? Sigurisht që është një supozim raciste dhe stereotipe, por unë jam aziatike dhe unë jam i lejuar për të bërë supozime raciste dhe stereotipe si ata i referohen mua! Unë jam kryesisht një videographer veten, por shumë, shumë, shumë anëtarë të familjes sime janë drejt deri foto addicted. Dhe miqtë e mi aziatike ndonjëherë merrni aq hopped deri në marrjen e fotografive që që ata marrin 'foto i dehur. " Ata përpiqen për t'i bërë njerëzit që të paraqesin së bashku, tronditëse më tej dhe më tej kthehet për të marrë një e shtënë më të mirë, për të përfshirë të gjitha fytyrat në kuadër, për t'u siguruar që asgjë nuk është në rritje nga kokën e dikujt në sfond, ose për të siguruar diçka është në rritje nga kokën e dikujt në sfond. Ashtu si drunks, ata janë në universin e tyre, duke mos ditur apo të kujdeseni kur ata janë gati të trokas në një soditës që nuk dyshon. Nëse ata nuk janë në kuadër, ata nuk ekzistojnë. Ata nuk duhet të ekzistojë. Të gjitha ato intereson është foto, dhe jo se pija juaj do të jetë derdhur kudo. Të gjitha ato intereson është shtënë. Ata janë të larta në kornizë dhe për të gjetur diçka të mirë për të vënë në facebook e tyre në mënyrë që ata mund tag larg! Pra, ajo shqetëson mua të pa fund se disa nga këto newfangled kamerave të zbulimit të përballet me të vërtetë janë racist ! Njerëzit aziatike duke përdorur ato janë thënë nga kamera që subjekti blinked - kur në të vërtetë, kjo është se si sytë tona janë!

Unë kam pasur atë me racizmin e natyrshme në shumë lloje të ndryshme të produkteve. Unë nuk mund të veshin një maskë gjumi, edhe pse unë duhet të fle shumë herë gjatë orëve të ditës për shkak të orarit tim të punës. Pothuajse çdo lloj gjumi maskë kam provuar ndonjëherë shtyn sytë e mi prapë në kafkën time. Unë nuk kam bazat thella sy. Shikimet e mia janë të ulur në frontin e fytyrës sime, që është e zakonshme në shumicën e fytyrave aziatike. Dhe kështu që unë qëndruar zgjuar gjatë gjithë ditës kur kam nevojë të madhe për gjumë. Për shkak të racizmit! Unë kurrë nuk kanë pasur një palë syze të përshtaten si duhet , sepse unë nuk kam një urë e ngritur në hundë tim. Hundë e mia nuk do të mbështesë eyewear. Është si bota do të në vend nuk i shoh. Unë nuk e veshin syze dielli për shkak të këtij fenomeni të çuditshëm. Duket se 1/4 ose më shumë të popullsisë së tokës është në të njëjtën barkë si unë kur është fjala për syze. Ne jemi populli varkë që nuk janë menduar për të fjetur, të mos menduar për të parë, dhe të mos menduar për të marrë fotografitë për të dëshmuar atë që po ndodh me ne!

Nëse ju mund të gjeni më një palë jo-racist të syzet, një maskë gjumi se nuk do të mbajë peng kokën time dhe një fytyrë zbulimin kamera që e kupton se njerëzit aziatike nuk janë 'keq, "atëherë ju do të keni gjetur fillimin e progresit të vërtetë.

26 Komente. Add To Mix ...

 1. "Më larg dhe më larg", i referohet distanca fizike; "Më tej dhe më tej", i referohet gjendjes së mendjes.

  Ne nuk shërbejnë aziatikët? Nuk ka problem: nuk hani ato!

 2. dhe e gjithë kjo kohë unë mendova se kishte vetëm një kokë të madhe Korean që më ka penguar nga përdorimi maska ​​sleepytime. Unë e bëri, megjithatë, kohëve të fundit provoni në maskë e parë që ishte rehatshme dhe efektive dhe, kaq të çuditshme të mjaftueshme, pa pagesë. Virgin Atlantik kalon ato në fluturimet e tyre.

 3. Miku im Joz postuar se 13 maj 2009 në blogun e saj dhe Koha dhe Yahoo, dhe ju Margaret vetëm kap historinë sot ;)
  Për të parë postin e saj origjinal: http://www.jozjozjoz.com dhe të shkojnë në arkivin e majit 2009.

  Jozjozjoz është një vajzë asian amerikan që jeton dhe blogs nën shenjën e Hollywood në LA dhe i cili nuk e pastruar fishtank saj nëse peshku fillon të bëjë shpinë ...

 4. Yesshiiir dhe Esp. Koreans janë Holic kamera PËR sigurt. mua veten time është gjithashtu holic kamera. Unë e dua atë dhe unë mendoj se është awesome si ferr : D 누나 사랑 해요 : D: P

 5. E gjithë kjo ballë njohja software është një përplasje. Nuk ka fuqi të mjaftueshme në shumicën e sistemeve kompjuterike të vërtetë dallojnë faktorë të tillë si ato që ju përmendni ... kështu që çfarë bëni folks bardhë që kanë bërë gjëra të vërtetë _do_? E quajti atë të përsosur dhe të ndaluar duke punuar mbi të. Bleh. Faleminderit për të vënë në dukje atë që duhet të jetë një verbim Flash Of dukshme. Unë mendoj se është ajo që comedians / ennes janë për. :)

 6. Oh, pothuajse të mprehtë. Unë jam i sigurt se ata e bëjnë. Shumë keq disa prej nesh aziatikët jetojnë në Amerikë.

 7. Margaret! Me këtë të sfiduar ju! Krijoni një markë aziatike specifike syze të rehatshme dhe maska ​​e gjumit! Ju nuk keni nevojë të bëni ndonjë punë ... vetëm të marrë një nga ata njerëz frenologji prej kockave ose diçka dhe ju mund të jetë vajza poster për fushatën PR. A atë vajzë! Bëjmë atë!

 8. Hey, vetëm të jetë mirënjohës që ju nuk duhet të veshin sherr më të madh natë (si partneri im e bëri): a CPAP maskë! Është për njerëzit që kanë apnea pengues gjumë dhe nuk e merrni mjaft O2 dhe gjithashtu kanë për të fjetur gjatë ditës, sepse ata janë të rraskapitur! Por kjo nuk është me paragjykime raciale - të gjithë është e parehatshme.

  Sleep apnea është konsideruar tani të jetë aq i madh një kontribues për sëmundje të zemrës si dietë, stresi, kolesterolit, etj Ju do të mendoni se ata mund të dalë me diçka më të mirë !!

 9. Kamera e bëra në Japoni nga një kompani japoneze që nuk mund të identifikojë se është populli vet amtare?

 10. Oakley ka atë që ata e quajnë "aziatike Fit" syze dielli në dispozicion. Unë nuk e kanë provuar ata veten, por unë isha duke menduar për të marrë një palë. Duke qenë gjysmë Korean, edhe unë kam një kohë të vështirë mbajtjen syze në fytyrën time.

 11. Unë ju dëgjoj në syzet - këtu është përçartje im: http://intellimuse.blogspot.com/search/label/Asian%20fit%20sunglasses - ju do të shihni se unë kam qenë në të vërtetë në gjendje të gjeni syzet dhe syze dielli që në të vërtetë përshtaten - në Azi. Kjo ishte një mrekulli - çdo gjë të arsyeshme. Dhe sikur të tallen me mua, Oakley aziatike Përshtatet jo.

  Nuk mund të besoj se në lidhje me kamera raciste pse - Unë do të thotë, nuk është ajo aziatikët të cilët bëjnë kamera?

 12. Unë dëgjoj ya dhe të kuptojnë! Çfarë irks mua është se unë jam një grua dritë skinned zi, dhe kur kam marrë fotografitë kam dalë jashtë në mënyrë të ndritshme që unë shoh të bardhë! Pra, çfarë mund të bëjmë për këto kamera?

 13. Hi Margaret, unë nuk jam aziatike, por unë gjithashtu nuk e pëlqen maska ​​gjumit. Unë tani preferojnë të përdorin një të butë, të errët-ngjyrë këmishën për të mbuluar sytë e mi! Kjo mund të jetë pak e vështirë për të mbajtur në qoftë se ju lëvizë, por punon mjaft mirë dhe shumë më të butë se çdo maskë. Unë shpresoj se kjo ndihmon!

 14. Njerëzit Na vjen keq, ju nuk mund të ndryshojë fizikën. Drita është dritë - kamera vetëm lexon reflektimet e njëjtë off e sipërfaqes. Njerëzit errët skinned nuk reflektojnë dritën si. Kështu që prodhuesi i tregon kamera për të shtuar flash kur dritë të mjaftueshme nuk është reflektuar. Simple. Por sigurisht, atëherë ju ankohen se kamera ju bën të duken shumë të bardhë ...
  Sugjerimi më e mirë për zgjidhjen e "problemeve" të tjera; të shkojnë në Azi. Problemi zgjidhet. Nëse ju duhet të qëndroni këtu, dhe Amerika e duke qenë i tillë një e tmerrshme, "racist" [është se e vetmja fjalë që ata të mësojnë në shkollë tani?] Vend, unë nuk mund të imagjinohet pse ju do të qëndroni, por në qoftë se ju duhet, blini nga se pjesë e botës. Unë e di një djalë japonez që urdhëron helmeta e tij nga Japonia për shkak se ato janë bërë në mënyrë të ndryshme se ato të tregut të SHBA janë - kokat formë të ndryshme.
  A nuk është qesharake se si looney majtë që gjithmonë britmat "racist" dhe thuhet se promovon "Diversiteti" është ish, dhe në të vërtetë e përçmon kjo e fundit?

 15. Pingback: azerty
 16. Pingback: Tunatic Standalone

Lini një Përgjigju