Në të qenit Diva vdekur padukshme dhe Drop

Unë kam dëgjuar disa të flasim për emisionin tim të ri " Drop Dead Diva . "Njerëzit janë të shqetësuar se ne jemi duke e bërë fun e njerëzve yndyrë, ose se ajo është një shfaqje për shaka yndyrë apo diçka qesharake si kjo. Unë dua për të arritur jashtë dhe të sigurojë audiencën tonë të mundshëm se unë kurrë nuk do të harroj apo të përfshirë në një projekt të tillë. Arsyeja që unë e mori punën në vendin e parë ishte sepse ajo merrej me çështjet e imazhit të trupit, me respekt dhe hirit të tillë. Unë kam qenë i ndikuar negativisht nga 'shaka yndyrë' dhe status quo-në e trupave të grave për sa kohë që unë mund të mbani mend. Unë gati e vrarë veten dieting, herë në të njëzetat e mia të hershme, pasi u tha nga drejtuesit e rrjetit që im 'ballë ishte shumë e plotë "për të luajtur rolin e vetes në emisionin tim të parë televiziv," All American Girl. "Të gjithë Doja të ishte hollë të mjaftueshme për të - mirë, të luajë veten time! Unë nuk kam ngrënë për disa javë dhe të ushtruar ditën dhe natën dhe plagë deri në spital. Tregojnë im TV u anullua përfundimisht - dhe zëvendësohet nga show Drew Carey - ju e dini, sepse ai është aq i hollë.

"Drop Dead Diva" është një shfaqje për ne. Për ata prej nesh që përpiqen të jenë të dukshme. Unë kurrë nuk kanë jetuar deri në hollë, bjonde mbretëresha bukuri ideale - image pashë në revista dhe filma dhe televizion. Për shkak të kësaj, unë gjithmonë ndjeva i padukshëm. "Drop Dead Diva" ka të bëjë me të mësuarit për të bëhen të dukshme. Nëpërmjet karakterit Jane Bingum, ka luajtur me mjeshtëri dhe me elokuencë nga Brooke Elliott, ne të triumfojë sepse ne shohim bukurinë e saj, ne ndajmë bukurinë e saj, ne kemi treguar të gjithëve bukurinë e saj. Ndonjëherë, kur unë kam një pushim në një skenë, unë do të shkoj pas kamerës dhe të shikojnë Brooke mbi monitoron, dhe unë dua të qaj, sepse ajo gjithmonë fiton, ajo gjithmonë shkëlqen. Ajo më bën të ndjehen si unë ekzistoj. Dhe ajo është e bukur. Ruaj gjykimet tuaja derisa ju shikojnë shfaqje tonë. Bëjë atë për veten tuaj dhe të gjitha vajzat atje të cilët ndjehen sikur ata nuk ekzistojnë, sepse ata nuk janë një madhësi 0.

21 Komente. Add To Mix ...

 1. Të jetë e hollë të mjaftueshme për të luajtur vetë. Çfarë një alegori e përkryer për çështjet e trupit dhe çrregullime të hahet.

  Gratë dhe burrat që kanë qenë të thënë nga drejtuesit e jetës që ata nuk janë edhe mjaft të mira për të qenë vetë.

  Për të ndihmuar njerëzit të ndihen sikur ata ekzistues çfarë një ndërmarrje të admirueshme.

 2. Unë e pranoj, kur pashë previews për të treguar (jo të vetëdijshëm keni qenë në atë), i kanë përqeshur atë. Por me siguri tuaj, unë të ndjehen pak më të mirë në lidhje me të. Unë e di unë nuk jam një grua, por unë kam qenë i shqetësuar nga imazhi si. Ndoshta kjo shfaqje do të jetë një opinion pozitiv për të gjithë?

 3. Unë ndjek ju në Twitter, dhe kjo është se si kam gjetur rrugën time këtu.
  I really gëzuar këtë post dhe unë pres për të marrë për të parë "Drop Dead Diva". Unë nuk kanë kabëll, por ndoshta unë mund të gjeni atë në internet?

  Faleminderit për të qenë ju dhe ndihmuar mua për të kujtuar se unë jam ok rruga që unë jam, edhe pse unë rrallë ndihen 'ok'.

  xoxo
  http://twitter.com/tallulah13

 4. Margaret,

  Unë nuk mund t'ju them se sa qef jam për të parë një shfaqje në televizion që flet me mua. Unë jam një aktore, që jetojnë në LA, dhe gjëja më e keqe që ka ndodhur në karrierën time po e humb 100 + paund. Kjo është kur unë zyrtarisht u bë "i padukshëm". Duke qenë një madhësi 6 ka qenë e madhe, përveç tani që unë jam grua normale mesme ", me një fytyrë të bukur", unë mezi mund të merrni arrestuar. Edhe unë jam duke punuar në ndryshimin që, dhe shkruar disa gjëra për veten time, por ajo do të jetë i madh duke e ditur se ka dikush / diçka tjetër në televizion të bërë hapësirë ​​për pjesën tjetër prej nesh. Unë jam i dërguar bagazhin tim për Susan Edelman sot - ky është një projekt që unë do të jap një dhëmbët e syrit të jetë një pjesë e.

  Vetëm për shkak se unë dua të jenë të dukshme ... këtu është info e mia:

  http://twitter.com/elite_qt

  http://www.sag.org/iactor/TamikaKaton-Donegal

  http://www.imagineedit.com/clients/tamika.html

  Faleminderit për leximin.

  xoxo

  Tamika Katon-Donegal

 5. Unë vetëm të dua. Stuff tuaj mori mua përmes disa kohë të vështira. Unë kam marrë me imazhin e trupit përgjithmonë. Problemi qenë që unë kam dashur gjithmonë trupin tim vetëm ashtu siç është, por unë kam ndjerë gjithmonë presionin për të qenë hekurudhor hollë, sepse unë kam qenë "shumë e mjaftueshme për të të jetë një model". Grrrr. Unë nuk jam yndyrë. Unë jam një grua normale. Sheesh. Unë shkova në Hawaii me një mik aktorin ishte guesting në një shfaqje filmuar atje. Ai vetëm do të shikojnë mua të hani në restorante, sepse ai tha se femrat asnjëherë nuk hëngri LA ajo ishte bërë në fakt një fetish.

 6. Unë kam qenë i ndjekur ju në Twitter (që tingëllon aq gueril-stalking si!) Dhe u bë i vetëdijshëm për Drop Dead Diva në këtë mënyrë. Sikur të mos kisha qenë në dijeni të historisë suaj dhe karakter, unë mund të kam besuar këtë shfaqje të jetë një tjetër të lirë-e shtënë e plotë të prezantimeve të tmerrshme të njerëzve mbipeshë. Por unë kam ndjekur karrierën tuaj dhe e dinte menjëherë se ju nuk do të lidhni veten për çdo gjë që vulgar.

  Good luck me shfaqje. Unë parashikoj një portretizim të vërtetë dhe me humor dhe të çështjeve të peshës në kulturën tonë,

 7. Faleminderit, faleminderit, THANK YOU për këtë! Është kaq e vështirë për të ndjehen mirë në lidhje me veten tuaj, kur ju jeni duke u granatuar nga të gjitha anët nga të gjithë pyetur, "Pra, kur po ju do të merrni kirurgji humbje peshe, sepse ajo ka ndihmuar soooo shumë njerëz dhe ndoshta ju duhet të konsiderojnë atë, sepse ju kurrë nuk e shikoni lumtur kur kam sjellë deri subjekt ... hej, ku po shkon? "Çdo njeri është i ndryshëm. Nëse ne të gjithë dukeshin të njëjtë ose të peshohen njëjtë, bota do të jetë një vend shumë i mërzitshëm.

  Unë kam shkruar në lidhje me sindromi "Invisible Fattie" ... kjo është një, ndjenjë e tillë i çuditshëm të pashpresë të zënë hapësirë ​​dhe ende të bëhen të ndihen aq të parëndësishme.

 8. Nuk mund të presim për të treguar. U bë i interesuar krejt sinqerisht b / c është filmuar vetëm disa kilometra nga ku unë jetoj dhe "flasin e qytetit." Pas kuptuar se çfarë shfaqje është rreth, mendojnë se është një mesazh i madh.
  Unë kam disa fëmijë duke përfshirë dy vajza të bukura asian i cili kurrë nuk do të jetë bjonde dhe të thatë (dhe më besoni, ku unë jetoj është i bukur, i sigurt, por rruga shumë bjonde stereotipizuar dhe folks shqetësuar w / dukjen sipas mendimit tim, natyrisht ...).
  Nuk mund të presim për të parë shfaqjen!
  Faleminderit për blog.
  Edhe unë ndiqni ju në eksitim dhe fb.
  Urimet më të mira për të treguar.

 9. Duke qenë një djalë i madh gjithë jetën time, unë me të vërtetë mund të lidhen. Unë ende luftojnë për këtë ditë me peshën time. My bezdi e madhe manar janë shaka yndyrë apo edhe kur një person i dobët përdor fjalën FAT !!

  Ajo është e mirë që ju jeni atje duke u thënë njerëzve se është në rregull për të veten dhe ju nuk duhet të jetë e dobët për të qenë e bukur ... Duke qenë një djalë i madh në botë të homoseksualëve është e vështirë, si edhe ...

  Love ya Margaret :)

 10. Unë u rrit deri në një vend ku të qënit flokëverdhë ishte një krim i denjë për bieng shtënë në, apo goditur në kokë me tulla, dy prej të cilave kanë ndodhur për mua. Heh. Kështu që unë mendoj se është ironike? Por duke u rritur shpesh dëshiruar dhe lutej që flokët e mi do të kthehet kafe të errët. Unë u quajt një tërësi në klasën e 6-të, dhe të gjitha ato "Slutty, budallaqe flokëverdhë" shaka janë përsëritur vazhdimisht në shesh lojërash, shpesh të shoqëruar me shuplaka, shkelma, apo pështymë.

  Kështu që unë mendoj vetëm pikë që unë jam duke e bërë atje, me të vërtetë, është se njerëzit mund të thith dhe të jetë raciste, imazh-orientuar assholes kudo. : / Dhe vajzat e vogla mund të mësojnë të urrejnë veten për gjëra që ata nuk mund të ndihmojnë kudo too.

  Sa për emisionin tuaj, kam kërkuar për të thënë faleminderit ju bëni shumë për këtë. Unë me të vërtetë shpresoj se kjo do të jetë një forcë pozitive në botë, veçanërisht në një kohë kur sociopathic, sjellja e egër është e inkurajuar dhe e lavdëron në net ', i cili është ku shumë njerëz marrin informacionin e tyre nga këto ditë. Dhe kjo është shumë e kulturore e pranueshme për të bash në "të fatties" dhe të supozojmë se ata e meritojnë atë, sepse ata janë të qartë të babëzitur dhe jo vetëm duke u përpjekur mjaft e vështirë. Sepse të kuptuarit e shkencës prapa peshë, hormonet, metabolizmin, sistemi endokrin, gjenetika, dhe lloje të ndryshme të trupit është shumë më e vështirë se sa e urren dhe nga frika e çdo gjë që ju nuk e kuptoni.

 11. Vetëm marrë një email Margaret Cho Lajme dhe ishte kontrolluar nga previews e ju në Drop Dead Diva. Ajo duket si një shfaqje e mrekullueshme. Ata janë aq me fat që keni vepruar në të si teri. Dashur atë linjë 'trurin atu Botox'. I love it. Dashur rimorkio film për 'Beautiful' shumë, dhe ju jeni.

 12. Si një më-se-thjesht plus avokat mesme, premisë e emisionit patjetër kapur vëmendjen time. Avokatët janë gjykuar në pamjen e tyre nga ana e tyre partnerët, kolegët, gjyqtarët, klientët dhe juritë. Disa nuk do të punësojë një avokat plus madhësi, disa do (në mënyrë të pandërgjegjshme ose me vetëdije), të kërkojë nga ju për të provuar veten më lart dhe përtej nivelin e kërkuar nga avokatët e të tjera. Herë është supozuar se unë jam një gazetar gjyqësore apo sekretar, pasi një avokat nuk mund të jetë aq yndyrë sa unë jam, janë tepër të shumta për të numëruar.

  Unë përshëndes tregojnë për thirrjen vëmendje disa prej stereotipeve të cilat ballafaqohet plus avokatët mesme (dhe plus individëve mesme në përgjithësi), por unë qaj disa prej imazheve të portretizuar. Një skenë ku stares vdekur bjonde mall në donuts gjatë një takimi, në atë masë që ajo është e hutuar nga biseda që ka ndodhur me një klient, është realist dhe as profesionale - një avokat (yndyrë ose jo), kurrë nuk do ta bëjë këtë, pavarësisht nga dëshirën për një donut. Treguar vdekur bjonde teklif shoving donut në fytyrën e saj si ajo ecte poshtë korridor kthehet në zyrën e saj ishte poshtëruese për të gjitha llojet e njerëzve yndyrë. Treguar depilim vdekur bjonde poetikisht në takimin darkë të klientit në lidhje me meritat e calamari skuqur ishte joreale të ngjashme, dhe e bëri atë të duket sikur jeta e saj kishte ushqim-centric, jo klient-centrike. Ndërsa unë personalisht nuk thith poshtë djathë të lëngshme, unë pres që të gjithë nuk kanë metodat e tyre të stresit-lehtësimin - kështu që e kam gjetur pak fyese ose joreale.

  Shfaqja do të jetë më bindës (dhe do të jetë objekt i kritikave më pak), në qoftë se ajo u përqendrua në diskriminimin (të hapur dhe të fshehtë) që avokati (ose personi i yndyrë në popullatën e përgjithshme) ndesh, jo në mënyrën se si një person bëhet yndyrë. Disa gjëra njerëz bëjnë që ata mendojnë se janë duke e dobishme janë shpesh lëndojnë. Unë mendoj se shfaqja ishte duke u përpjekur për të përmbushur këtë (p.sh. caktimin e rastin e shkurorëzimit me klientin strukur për shkak se avokati yndyra do të kuptojnë pasiguritë e saj), - por unë mendoj se ka një rrugë të gjatë për të shkuar. Unë sugjeroj që ata marrin disa këshilla nga komuniteti ligjor lidhur me këtë çështje.

  Ne e kemi diskutuar këtë shfaqje në një listserve Shoqata e Avokatëve Amerikan për avokatët e vogla dhe solo fortë - http://www.solosez.net , dhe kushdo mund të shihni temat e diskutimit në qoftë se ju shkoni në arkivat. Avokatët shpesh kanë një perspektivë të ndryshme mbi këto çështje, dhe ju mund të gjeni atë interesante për të parë se çfarë ne mendojmë.

 13. Hi Margaret ... Unë duhet të them unë kam gëzuar gjithmonë punën tuaj.

  Unë jam me të vërtetë i pëlqen shfaqje e re ... Unë uroj që ata do të marrin karakterin Brooke disa rroba të reja ... në vend të fshehur pas xhaketa boxy ndoshta ata mund të tregojnë off kthesa e saj pak më shumë ... vetëm një mendim :)

  Keep up punën e mirë dhe aq i keq për të dëgjuar për humbjen e manar tuaj.

 14. Unë mendoj se kjo shfaqje është një mënyrë e madhe për të treguar të gjithë se si ndihet.

  Duke u përpjekur që të jetë super-zgjuar për të bërë për mënyrën se si ne shikohen është një linjë klasike e drejta nga një faqe në librin tim. Unë kam qenë gjithmonë "i madh-pa kockë", "të rënda", "heftier", "chunkier" se sa kolegët e mi. Unë kam qenë i anashkaluar për një promovim, hapjen e vendeve të punës, një ftesë për ta; Unë me të vërtetë dua që dikush të më shikoni në sy dhe më thonë se nuk është e vërtetë.

 15. Hey Unë nuk e di edhe ju keni qenë një pjesë e kësaj shfaqje! Kur kam lexuar këtë artikull unë kam edhe më shumë qef! Ju keni qenë gjithmonë një frymëzim për mua. Shaka tuaj çmendur dhe mënyrat tuaja krijuese e marrjes negativitet ka rubbed gjithmonë jashtë në mua. Edhe pse kurrë nuk kam menduar për ju si një "yndyrë" vajzë .. Unë jam i kënaqur që ka një Margaret Cho për gratë si ne të shikojmë shumë. Unë nuk mund të jetë yndyrë, por unë i sigurt si ferr nuk është i dobët. Jeta është e mirë! Keep up punën e madhe.

  Unë jetoj në Guam kështu tregojnë transmetohet çdo të hënë dhe të sigurohemi që unë jam në shtëpi me kohë ajo transmeton. Ka qenë nata ime e hënë unwinding ritual kohët e fundit. Super love it!

 16. i dashur pilot për "drop diva vdekur" - do të të duan për disa nga aktorët për të bërë një post mysafir për blogun tim, "dietë aktorëve", në lidhje me atë që aktorët hani me një fokus në imazh pozitiv të trupit (www.theactorsdiet.com )

 17. I dashuri tregojnë tuaj të re. Është e zgjuar dhe të paparashikueshme. Unë mendoj se të gjithë filmat tuaj koncertale janë të funny. Ju jeni amazing!

Lini një Përgjigju